Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Tip pozitif - nasıl ilerlemeliyim ?

Durum
    unkown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

3 Tip pozitif - nasıl ilerlemeliyim ?

Öncelikle merhaba, aslında forumu çok uzun zamandır üyeliksiz takip edenler arasındayım ama artık üye olma kararı aldım. Danışmak istediğim birkaç konu var açıkçası.

2019'un Ekim ayında HPV olduğumu öğrendim. Smear testimin ascus çıkmasıyla beraber hpv testide yapıldı. O zaman gittiğim hastane Düzen lab'da test yaptırıyordu onlar da sadece yüksek risklilere bakıyormuş. Gelen raporda sadece bu nedenle Tip 18 pozitif gözüktü. Doktorumu değiştirdim. Siğillerim varmış, yakıldı. Biyopsi alındı. Cin lezyonu gelmedi. Düşük derecede displazi izlenmiş. Doktor 1 ay kadar sonra bir daha smear almak istedi. Bu sürede AHCC kullanmam gerektiğini söyledi. Toz Ahcc kullanmaya başladım ama gücüm anca günde 2mg kullanmaya yetti. Yanında imutorda kullandım bu arada. 1 ay sonra tekrar smear aldırdım ve cin1 geldi. Deflagyn kullanmamı önerdi doktor. 3 ay boyunca deflagyn kullandım. Bu sürede ahcc ve imutora devam ettim. 1-2 ay sonra birkaç siğilim daha çıktı onları da yaktık. Ocak ayında gitmiştim doktora ve hiç siğilim yoktu artık. Ahcc kullanmaya devam ettim. 5 ay boyunca düzenli olarak günde 2 mg toz ahcc kullandım. Burayı okuduktan sonra sadece 2 kutu time health marka kullanabildim(günde 3mg). Sonrasında pandemiden dolayı eve sipariş veremedim ahcc. Bulduğum ilk boşlukta doktora gittim.(Bu ay başında) Hem smear hem de hpv testi için. Siğilim hala yoktu. Sonuçlarım geldi...

Smear temiz geldi çok şükür cin1 gerilemiş. Hpv testimde 49 tipe bakıldı. Genetiks lab'da yapıldı. 3 tip pozitif geldi. Tip 18, Tip 42 ve Tip 53. Hikayem kısaca bu şekilde. Şimdi sorum şu ki. Ben Temmuz'un 19undan beri günde 3mg time health kullanmaya başladım. Sabahları aç karnına içip 1 saat bekledikten sonra yemek yiyorum. Propolis aldım günde 20 damla onu kullanmaya başladım. Günde 2 bardak yeşil çay içiyorum. İmutorda kullanıyorum. Doktor bana 3 ay sonra gel tekrar bakalım ahcc kullanmaya devam et dedi. Ne kadar süre sonra test yaptırmalıyım ? Önceden de kullandığım için ahccyi bunun hesabını yapamadım kafamda. Virüs yükü azalmış mıdır da 3 ayda bunlar gider mi ?

Erkek arkadaşımla 4 ay sonra evleniyoruz önümüzdeki ay nişanımız var. O test yaptırdı ve sonuçları negatif geldi. Benim hayatımdaki en büyük destekçim. İlk öğrendiğim andan bugüne kadar her anımda bana destek oldu bu konuda. Benden ona bulaşmaması da bir mucize çünkü siğilim varmış ve biz farkında olmadan çok kez ilişkiye girdik. Benim HPV olduğumu öğrendikten sonra da zaten hiç ilişkiye girmedik diyebilirim.

Baktığınızda bildiğimden beri 9 ay geçmiş ve mücadele veriyorum. Ahccyi 6 ay mı kullanıp test yaptırayım yoksa dediği gibi 3 ay sonra gitsem yaptırsam mı. 3 tip olduğu ve yüksek riskli de olduğu için tekrar pozitif gelme ihtimalini yüksek görüyorum ama bir tedavi geçmişim olduğu için çok kararsız kaldım. Yapmayı eksik ettiğim bir şeyler varsa da lütfen söyleyin ne gerekiyorsa yapayım artık çok yoruldum bunu taşımaktan. Evdekilere bulaştırır mıyım korkusundan. Gizli gizli bu ilaçları içmekten artık çok yoruldum ama asla pes etmiyorum.

* Sigara, alkol kullanmıyorum.
    * Doktorumdan çok ama çok memnunum gerçekten bir arkadaş, abi gibi davranıyor. Muayene süresi zaten çok uzun çünkü sizinle oturup her şeyi konuşup açıklıyor dert dinliyor Bir sakıncası var mı bilmiyorum ama eğer bi doktor arayışında olan varsa: İstanbul Cerrahi Hastanesi - Op. Dr. Mehmet Ali Mungan

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 3 Tip pozitif - nasıl ilerlemeliyim ?

Doktor ihtiyacı olanlar içinde yardımcı olmuşsun çok teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben şöyle biliyorum 1 tip için 6 ay süre biçiliyor genelde negatif olmak için 3 tip için muhtemelen daha fazla süre kullanmak gerekir. Çünkü her bir tip farklı bir hpv türü aslında yani aynı tür ama farzı misal x tip hpv dirençlidir y tip hpv'yi yenmek daha kolaydır gibi....

Bence doktora sormanı tavsiye etmekle birlikte 9-10 ay falan kullanmanı öneririm. 3-5 tipe sahip olanlar 6 ayda hepsini birden yenemeyebiliyorlar. Bir tanesini veya ikisini yenebiliyorlar ancak.

Durum
    unkown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Anladım Arya teşekkür ederim