Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    0

Hpv servenim - bir suru siil + ahcc (srekli gncelleyeceim)

Merhaba,

ncelikle tm herkesin bilgilenmesi iin sizlerle hpv servenimi paylamak istiyorum. 23 yandaym, cinsiyetim kadn.
    Her ey geen yaz yurt dndayken bir birliktelikle balad. Bu birliktelikten sonra iddetli vajinal enfeksiyon geirdim. Aknt, ar, kant her ey ok ktyd. stanbul'a Eyll aynda geldiim gibi Mavi Lab'e gittim. Ben hastalk hastas biriyim ok korkardm cinsel hastalklardan bana bir ey olmasn aman diye ok aratrrdm. Nasl oldu bilmiyorum ok vurdumduymaz zamanma geldi o birliktelik ama aklma HPV olabilecei gelmezdi.

Kasm 2019 : Mavi Lab'de her eyin testini yaptrdm, HPV dahil bir dnya para dedim 1600 tl gibi bir ey.
    Sonu HPV tip 74 (kimsede olduunu duymadm, dk tipli ancak siil yapabilen bir tipmi) ve ureaplasma & gardnerella enfeksiyonlar kt.
    nce enfeksiyonlar dzeltirim HPV iin de doktora gideyim diye bir karar verdim

Doktora gittim, Acbadem Kozyatanda bir jinekolojik onkolog profesr ve retim yesi, 450 tl gibi bir cret dedim muayene iin. HPV hakknda sfr bilgim var. Dedim ki, bende HPV virs kt, ne olucak bilmiyorum ok endieliyim ok korkuyorum. Profesr dedi ki seni gel bir muayene edelim. Muayene etti. Grnrde hi bir lezyon siil yok. Sen ne yap biliyor musun dedi. 3 paket deflagyn al, bunu 3 ay kullan HPV falan kalmayacak dedi.
    Ben iimden dedim allah allah, baktm deflagyn'de ok pahal. Aldm ama vajinal enfeksiyonlarm tedavi edemediim iin asla kullanamadm bu arada. Sadece cin lezyonlar iinmi zaten. Bu doktor bana ila pazarlyor diyip iimden kzdm.

Aralk 2019: HPV'yi unuttum, siilim yok sanyordum. Du alrken elime sert bir ey geliyordu arada ama siil falan asla anlamadm. Enfeksiyonlarm bitmemiti, mantar & gardnerella. Acbadem Kozyata'ndan bu sefer kadn bir uzman doktordan randevu aldm. Siilim olmadn syledi, mantar tedavisi iin fitil yazd. HPV iin dert etme geer deyip yollad.

Ocak 2020 - Mart 2020: HPV'yi tamamen unuttum ben gencim baklm atar, siil de yok zaten, forumlar da okudum herkesin geiyormu. Elime hala o sert ksm geliyor vajina iinde ama siil olduunu anlamyorum nedense nk vajina iinde zaten. Bakp kontrol ediyorum bir garip duruyor byle bi ey yoktu nceden ama hala beynim inanmyor siil olabileceine zaten grnmyor o kesin et benidir o zaman ya da ben hayal ediyorumdur kesin kendi yapsdr belki diyip geiyorum anlamyorum (bunu cidden beynim bana oynad). Bu srada Ocak'ta ve Mart aylarnda erkek arkadamla birlikteliim oldu. Yurt dnda kendisi o yzden hep buluamyoruz. Onda lezyon yoktu. O zamana kadar vcuttan atmzdr diye dnmtm.

Nisan 2020: Tekrardan mantar enfeksiyonu geirdim, bu sefer Nianta'nda baka bir doktora gittim. Baksn ne var ne yok sylesin diye. Gittim. Siilin var vajina giriinde dedi ben de hani al ite nasl anlayamadm ki onca zamandr dedim iimden. Ama siil i ksmdayd nasl anlayabilirdim ki flash ap bakmadan hibir doktor uyarmad beni. Sana Aldara yazyorum haftada 3 gn, i ksmlara her yere bir gzel yedir. 1 ay kullan. Bu kreme bir ans vermek istiyorum dedi. Bir tek burda siilin var, vajina ii d temiz sen ok salklsn hpv problem deil dedi.

Ben aldara kremi srdm dedii gibi ama ince deri olduu iin soydu soydu , mahvetti, kanatt, yryemediim ieyemediim gnler oldu. O elime gelen sert siilimsi eyi artk hissetmez oldum vajina giriinde. imden diyorum ki aldara'nn ook faydas oldu aldara hepsini geirdi artk siilim kmaz.
    3 hafta sonra dokta gittim --- hibir siilin yok hayrl olsun temizsin dikkat et bir daha karsa aldara kullanma gel yakalm dedi. Bir de smear yapt temiz kt pap smear.

Mays 2020 : Negatif olduumu sandm herhalde ok mutluydum bende siil olmadn sanyordum. Ancak 2-3 hafta sonra i ksm kontrol ettim bir de ne greyim. Bir knt var bu sefer dar doru vajina iinde kenarda idrar yolunun orda. O srada belki yanl yaptm ey doktora gitmek yerine aldara kullanmaya karar verdim, nasl olsa geirmiti falan.

Arkadalar geirmedi, ben de oluruna braktm. Geer dedim d ksmda yok dedim iimden 1 tane var diye kendimi ikna ettim ettim. Para vermek istemedim doktora (asla maddi adan dnmeyin ok yanl bir hareketti yine)

Temmuz 2020 : Ta ki geen haftaya kadar. Aradan 2 ay geti ben yine dersler devler snavlar staj o kendi geer derken unuttum nk d ksm temiz grnyor ya, i ksma ok dikkat etmedim. Geen hafta du alrken d genitalde kk kk nokta halinde krmz kabartlar hissettim. ok endielendim ne ara burda vard ki sadece bir taneydi hani diye. Baktm baktm gremedim hibir ey, sonra gittim jilet vurdum her yere ki hepsini greyim (ok yanl bir hareket olduunu sonradan rendim siz sakn yapmayn jilet vurmayn). Bir baktm gerekten de yaylm ou yerde minicik kabartlar var, sivilceye de benziyor sanki jilet yapnca alerji olur ya. Ben de alknm o minik sivilcelere.

Hemen ertesi gn ok bilinen bir doktora gittim inceledi ok yardmc oldu. Benim 1-2 sandm siil says 50 ksr tane kt(yars minikti) ve siiller vajina i yolunda rahme kadar uzanm ekildeydi. Hepsi yakld allahtan. Ancak moralim ok ama ok bozuldu. Ben byle olacan bilsem asla brakr mydm kendi haline geen eyllden beri. Biri bana akl verse, syleseydi iin ciddiyetini, yapmaz mydm. imdi bir ton siilim rahme kadar uzanmt (dn oldu bunu renmem)
    Doktor Aldara tedavisinin beni bu hale getirdiini syledi. Aldara kullanmam oradaki deriyi tahrip edip yeni siiller olumasna yol am ve benim yok oldu sandm siili de yok etmemi. Muhtemelen siil zerinden gelen vajinal aknt tm siillerin yaylmasn salam.
    imden bir nceki bana Aldara yazan doktora ok kzdm nedense niye o tek siili yakmad diye.
    imdi ok korkuyorum ya ben bu siillerle ba edemezsem diye.

Dn siillerimi yaktrdm ama kabilir tekrardan (umarm az kar ya da hi kmaz) baklm glendirme karar aldm AHCC sipari ettim, AHCC ve siil durumumun nasl olduunu burada doruya doru paylarm isterseniz. Siz siz olun benim gibi tedaviyi geciktirmeyin , umursamamazlk yapmayn, bir ey hissettiiniz halde yoktur demeyin.
    Ben maddi manevi adan bitmi bir dnemdeyim , baz doktorlarn tedavisine ok kzyorum nk ilk gittiim doktorlar HPV virsn asla umursamad.
    Her gn kefir imeyi, yeil ay imeyi, ahcc kullanmay, rek otu ya imeyi, kurkumin ya da zerdeall yourt yemeyi, soan sarmsak her eyi yapacam. Sigara alkol kullanmyorum ancak baklm u an ok kt herhalde. Vcudum bu kadar siil kardna gre. Ama yarn AHCC'ye balyorum ve siil ktnda gidip yaktrmaya alacam.
    Elimden geleni deneyeceim, erkek arkadamla en azndan 2021 ubat'a kadar bulumayacam. (O zamana kadar negatif olmak istiyorum onun da olmas lazm tabi olmazsa bilmiyorum ne olucak geri kapmak istemiyorum ama onda lezyon hi olmad) Sonra gidip a yaptracam ve veda edicem bu HPV virsne.

Detaylar yazp gncelleyeceim ki herkes bilgilensin.

zel ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2019
    Tecrbe Puan
    2

Cevap: Hpv servenim - bir suru siil + ahcc (srekli gncelleyeceim)

Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Merv.000 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun
    Kesinlikle ben de senin dndn gibi dnyorum yaplmamas gereken her eyi istemeden yaptm malesef nk HPV virsn doktorlarn yanl ynlendirmeleriyle ok ama ok hafife aldm. Burda benim ansszlm bana HPV'nin ciddiyetini, nemini syleyip yapmam ve yapmamam gereken eyleri syleyen bir doktor olmamasyd. Forumu zamannda kefedemedim o da ansszlm oldu. Oysa imdiye oktan negatiftim bu yaptklarm 6 ay nce yapsaydm.
    Trkiye'de bu konuda gerekten ok bilgili doktor saysnn fazla olduunu dnmyorum bu arada. ou stn kr bakyor siillere ve ciddiye almyorlar. Bazlar da zerinden ticaret yapyorlar. ok dikkatli olmak gerekiyor.
    O doktor keke vajina iinde olan siillerime aldara vermeseydi ve onlar yaksayd, zellikle biliyordu... Keke siillerin zaten ak yaralara yerletiini bilecek ve syleyecek kadar bilgili olsayd, bana jilet yapma deseydi keke gryordu jiletleyip geldiimi, ben de sorun olmaz sanmtm... Ne desem bo, keke sadece buradan biriyle konusaydm o doktora gidip muayene olacama. O kadar daha faydas olurdu. Burdaki bir ok kii o doktorlardan daha bilgili zaten.
    Olan oldu ama olsun zararn neresinden dnersek kardr, kan tm siilleri yaktrrm gerekirse gidip. Ama ben bu formun altn stne getirdim bi haftada yani artk ne yapmam ne etmem gerektiini er ve ge olsa da biliyorum. Kafama taktm. Kurtulacam.
    Umarm herkes kurtulur. Ve ok teekkr ederim gemi olsun dileklerin iin. Burdan HPV ile ilgili sknt eken herkese ben de ok gemi olsun diliyorum, emin olun hepimizin er ve ge geicek. u an sadece onunla savaalm yeter ki doru admlar atalm, hatalardan ders alalm, hpv varken ilikiye girmeyelim salk sz konusu burda, bir de ne yapp ne edip negatif olduktan sonra hayatmzda bir daha bu virsle asla karlamayalm, gerekirse partnerle gidip test yaptralm.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Btn yanllar yaplm umursamamazlklar yaplm ama aferim kz sana en azndan kararl bir durus sergiliyorsun ve savamaya hazrsn. imdi tm bu eski anlarn unutup kendine maksimum 1 yl veriyorsun. Birok konuda artk bilgi sahibisin zaten ve mumkunse cinsel ilikiye girmekten kanyorsun. Guzelce beslenip kafana takmyorsun sigil ckarsa da dondur/yaktr her ay doktor kontrol bir ey ktnda. Ek olarak ahcc kullanman tedavi icin cok olumlu ama ltfen cinsel ilikiden kan sigara iiyorsan brak ya da azalt mmknse.
    Ahcc temini iin ulaacanz numara; 0542 487 21 22.

Her ey gzel olacak. Belki bugn deil ama elbet bir gn.

zel ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2019
    Tecrbe Puan
    2

Gercekten uzuldum canim senin adina ama gec de olsa burayi kesfetmen guzel bos kaldikca forumu oku bi cok konuda bilgilenirsin artik bundan sonrasina bakacaksin gecer merak etme neler gecmedi

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    0

Kesinlikle ok teekkrler desteiniz iin, dier ay kontrolm var umarm hi siil kmaz ve herkes yaptm yanllar bilsin ve nasl dzelttim rensin istiyorum, sfrdan bir tedavi balangc yapmadan gemile ilgili son bir hatam daha paylamak istiyorum. Ben yaptm kimse yapmasn bunlar. Siz de belki isyan ediceksiniz yeter dur artk ne yaptn sen diye.
    Mantar enfeksiyonu geirmitim ben aylar boyunca ve doktorlar srekli travazol, travacort yazp duruyordu iinde kortizon var bu ilalarn. doktor da beni asla uyarmad, gvenle kullanabilirsin dedi kutu kutu yazdlar. En az 5-6 kutu belki de 7 kutu bitirmiimdir o kremi her kant hissettiimde malesef kantya iyi geliyordu, siilim yok pek etkilemez sandm. Defalarca doktorlara sormama ramen gvenle yazdlar. Tm arkadalarm da ayn ilac kullanrd, ok yaygndr bu krem. 1 senem bu kremle geti arkadalar...
    MALESEF KORTIZON'UN BAIIKLIK DRP SL YAPIYOR. stnde hi dnmemitim, doktorlara kr krne gvendim, siil yapabilecei hi aklma gelmedi ama onun yznden bu halde olduumu biliyorum. Doktorlar hi bu kremle ve HPV etkileimini, baklk olayn dnmemiti, ben de ayn ekilde HPV'yi anlamyordum, buralar okumamtm.
    Siiliniz varsa, HPV varsa SAKIN KULLANMAYIN. Keke bunu byle forumda okusaydm ya da bilseydim, burada da konuulmu bu arada ama tekrardan paylamak istedim. Aldara'dan nceli siillerimin sebebi ve vajina iindeki siillerimin sebebi Travacort olabilir. Neyse ki bunu okuyorsanz artk farkndasnz.
    Arya'nn da dedii gibi tm eski anlarm unutup yeni bir balang yapyorum, 1 sene iyileme srecine girdim artk tedavim yeni balyor, hepsini ama hepsini rendim. Austos sonu updateleyeceim sizi.