Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv serüvenim - bir suru siğil + ahcc (sürekli güncelleyeceğim)

Durum
    bluespirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv serüvenim - bir suru siğil + ahcc (sürekli güncelleyeceğim)

Merhaba,

Öncelikle tüm herkesin bilgilenmesi için sizlerle hpv serüvenimi paylaşmak istiyorum. 23 yaşındayım, cinsiyetim kadın.
    Her şey geçen yaz yurt dışındayken bir birliktelikle başladı. Bu birliktelikten sonra şiddetli vajinal enfeksiyon geçirdim. Akıntı, ağrı, kaşıntı her şey çok kötüydü. İstanbul'a Eylül ayında geldiğim gibi Mavi Lab'e gittim. Ben hastalık hastası biriyim çok korkardım cinsel hastalıklardan bana bir şey olmasın aman diye çok araştırırdım. Nasıl oldu bilmiyorum çok vurdumduymaz zamanıma geldi o birliktelik ama aklıma HPV olabileceği gelmezdi.

Kasım 2019 : Mavi Lab'de her şeyin testini yaptırdım, HPV dahil bir dünya para ödedim 1600 tl gibi bir şey.
    Sonuç HPV tip 74 (kimsede olduğunu duymadım, düşük tipli ancak siğil yapabilen bir tipmiş) ve ureaplasma & gardnerella enfeksiyonları çıktı.
    Önce enfeksiyonları düzeltirim HPV için de doktora gideyim diye bir karar verdim

Doktora gittim, Acıbadem Kozyatağında bir jinekolojik onkolog profesör ve öğretim üyesi, 450 tl gibi bir ücret ödedim muayene için. HPV hakkında sıfır bilgim var. Dedim ki, bende HPV virüsü çıktı, ne olucak bilmiyorum çok endişeliyim çok korkuyorum. Profesör dedi ki seni gel bir muayene edelim. Muayene etti. Görünürde hiç bir lezyon siğil yok. Sen ne yap biliyor musun dedi. 3 paket deflagyn al, bunu 3 ay kullan HPV falan kalmayacak dedi.
    Ben içimden dedim allah allah, baktım deflagyn'de çok pahalı. Aldım ama vajinal enfeksiyonlarımı tedavi edemediğim için asla kullanamadım bu arada. Sadece cin lezyonları içinmiş zaten. Bu doktor bana ilaç pazarlıyor diyip içimden kızdım.

Aralık 2019: HPV'yi unuttum, siğilim yok sanıyordum. Duş alırken elime sert bir şey geliyordu arada ama siğil falan asla anlamadım. Enfeksiyonlarım bitmemişti, mantar & gardnerella. Acıbadem Kozyatağı'ndan bu sefer kadın bir uzman doktordan randevu aldım. Siğilim olmadığını söyledi, mantar tedavisi için fitil yazdı. HPV için dert etme geçer deyip yolladı.

Ocak 2020 - Mart 2020: HPV'yi tamamen unuttum ben gencim bağışıklığım atar, siğil de yok zaten, forumları da okudum herkesin geçiyormuş. Elime hala o sert kısım geliyor vajina içinde ama siğil olduğunu anlamıyorum nedense çünkü vajina içinde zaten. Bakıp kontrol ediyorum bir garip duruyor böyle bi şey yoktu önceden ama hala beynim inanmıyor siğil olabileceğine zaten görünmüyor o kesin et benidir o zaman ya da ben hayal ediyorumdur kesin kendi yapısıdır belki diyip geçiyorum anlamıyorum (bunu cidden beynim bana oynadı). Bu sırada Ocak'ta ve Mart aylarında erkek arkadaşımla birlikteliğim oldu. Yurt dışında kendisi o yüzden hep buluşamıyoruz. Onda lezyon yoktu. O zamana kadar vücuttan atmışızdır diye düşünmüştüm.

Nisan 2020: Tekrardan mantar enfeksiyonu geçirdim, bu sefer Nişantaşı'nda başka bir doktora gittim. Baksın ne var ne yok söylesin diye. Gittim. Siğilin var vajina girişinde dedi ben de hani al işte nasıl anlayamadım ki onca zamandır dedim içimden. Ama siğil iç kısımdaydı nasıl anlayabilirdim ki flash açıp bakmadan hiçbir doktor uyarmadı beni. Sana Aldara yazıyorum haftada 3 gün, iç kısımlara her yere bir güzel yedir. 1 ay kullan. Bu kreme bir şans vermek istiyorum dedi. Bir tek burda siğilin var, vajina içi dışı temiz sen çok sağlıklısın hpv problem değil dedi.

Ben aldara kremi sürdüm dediği gibi ama ince deri olduğu için soydu soydu , mahvetti, kanattı, yürüyemediğim işeyemediğim günler oldu. O elime gelen sert siğilimsi şeyi artık hissetmez oldum vajina girişinde. İçimden diyorum ki aldara'nın çook faydası oldu aldara hepsini geçirdi artık siğilim çıkmaz.
    3 hafta sonra dokta gittim --- hiçbir siğilin yok hayırlı olsun temizsin dikkat et bir daha çıkarsa aldara kullanma gel yakalım dedi. Bir de smear yaptı temiz çıktı pap smear.

Mayıs 2020 : Negatif olduğumu sandım herhalde çok mutluydum bende siğil olmadığını sanıyordum. Ancak 2-3 hafta sonra iç kısmı kontrol ettim bir de ne göreyim. Bir çıkıntı var bu sefer dışarı doğru vajina içinde kenarda idrar yolunun orda. O sırada belki yanlış yaptığım şey doktora gitmek yerine aldara kullanmaya karar verdim, nasıl olsa geçirmişti falan.

Arkadaşlar geçirmedi, ben de oluruna bıraktım. Geçer dedim dış kısımda yok dedim içimden 1 tane var diye kendimi ikna ettim ettim. Para vermek istemedim doktora (asla maddi açıdan düşünmeyin çok yanlış bir hareketti yine)

Temmuz 2020 : Ta ki geçen haftaya kadar. Aradan 2 ay geçti ben yine dersler ödevler sınavlar staj o kendi geçer derken unuttum çünkü dış kısmı temiz görünüyor ya, iç kısma çok dikkat etmedim. Geçen hafta duş alırken dış genitalde küçük küçük nokta halinde kırmızı kabartılar hissettim. Çok endişelendim ne ara burda vardı ki sadece bir taneydi hani diye. Baktım baktım göremedim hiçbir şey, sonra gittim jilet vurdum her yere ki hepsini göreyim (çok yanlış bir hareket olduğunu sonradan öğrendim siz sakın yapmayın jilet vurmayın). Bir baktım gerçekten de yayılmış çoğu yerde minicik kabartılar var, sivilceye de benziyor sanki jilet yapınca alerji olur ya. Ben de alışkınım o minik sivilcelere.

Hemen ertesi günü çok bilinen bir doktora gittim inceledi çok yardımcı oldu. Benim 1-2 sandığım siğil sayısı 50 küsür tane çıktı(yarısı minikti) ve siğiller vajina iç yolunda rahme kadar uzanmış şekildeydi. Hepsi yakıldı allahtan. Ancak moralim çok ama çok bozuldu. Ben böyle olacağını bilsem asla bırakır mıydım kendi haline geçen eylülden beri. Biri bana akıl verse, söyleseydi işin ciddiyetini, yapmaz mıydım. Şimdi bir ton siğilim rahme kadar uzanmıştı (dün oldu bunu öğrenmem)
    Doktor Aldara tedavisinin beni bu hale getirdiğini söyledi. Aldara kullanmam oradaki deriyi tahrip edip yeni siğiller oluşmasına yol açmış ve benim yok oldu sandığım siğili de yok etmemiş. Muhtemelen siğil üzerinden gelen vajinal akıntı tüm siğillerin yayılmasını sağlamış.
    İçimden bir önceki bana Aldara yazan doktora çok kızdım nedense niye o tek siğili yakmadı diye.
    Şimdi çok korkuyorum ya ben bu siğillerle baş edemezsem diye.

Dün siğillerimi yaktırdım ama çıkabilir tekrardan (umarım az çıkar ya da hiç çıkmaz) bağışıklığımı güçlendirme kararı aldım AHCC sipariş ettim, AHCC ve siğil durumumun nasıl olduğunu burada doğruya doğru paylaşırım isterseniz. Siz siz olun benim gibi tedaviyi geciktirmeyin , umursamamazlık yapmayın, bir şey hissettiğiniz halde yoktur demeyin.
    Ben maddi manevi açıdan bitmiş bir dönemdeyim , bazı doktorların tedavisine çok kızıyorum çünkü ilk gittiğim doktorlar HPV virüsünü asla umursamadı.
    Her gün kefir içmeyi, yeşil çay içmeyi, ahcc kullanmayı, çörek otu yağı içmeyi, kurkumin ya da zerdeçallı yoğurt yemeyi, soğan sarımsak her şeyi yapacağım. Sigara alkol kullanmıyorum ancak bağışıklığım şu an çok kötü herhalde. Vücudum bu kadar siğil çıkardığına göre. Ama yarın AHCC'ye başlıyorum ve siğil çıktığında gidip yaktırmaya çalışacağım.
    Elimden geleni deneyeceğim, erkek arkadaşımla en azından 2021 şubat'a kadar buluşmayacağım. (O zamana kadar negatif olmak istiyorum onun da olması lazım tabi olmazsa bilmiyorum ne olucak geri kapmak istemiyorum ama onda lezyon hiç olmadı) Sonra gidip aşı yaptıracağım ve veda edicem bu HPV virüsüne.

Detayları yazıp güncelleyeceğim ki herkes bilgilensin.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv serüvenim - bir suru siğil + ahcc (sürekli güncelleyeceğim)

Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun
    Kesinlikle ben de senin düşündüğün gibi düşünüyorum yapılmaması gereken her şeyi istemeden yaptım malesef çünkü HPV virüsünü doktorların yanlış yönlendirmeleriyle çok ama çok hafife aldım. Burda benim şanssızlığım bana HPV'nin ciddiyetini, önemini söyleyip yapmam ve yapmamam gereken şeyleri söyleyen bir doktor olmamasıydı. Forumu zamanında keşfedemedim o da şanssızlığım oldu. Oysa şimdiye çoktan negatiftim bu yaptıklarımı 6 ay önce yapsaydım.
    Türkiye'de bu konuda gerçekten çok bilgili doktor sayısının fazla olduğunu düşünmüyorum bu arada. Çoğu üstün körü bakıyor siğillere ve ciddiye almıyorlar. Bazıları da üzerinden ticaret yapıyorlar. Çok dikkatli olmak gerekiyor.
    O doktor keşke vajina içinde olan siğillerime aldara vermeseydi ve onları yaksaydı, özellikle biliyordu... Keşke siğillerin zaten açık yaralara yerleştiğini bilecek ve söyleyecek kadar bilgili olsaydı, bana jilet yapma deseydi keşke görüyordu jiletleyip geldiğimi, ben de sorun olmaz sanmıştım... Ne desem boş, keşke sadece buradan biriyle konuşsaydım o doktora gidip muayene olacağıma. O kadar daha faydası olurdu. Burdaki bir çok kişi o doktorlardan daha bilgili zaten.
    Olan oldu ama olsun zararın neresinden dönersek kardır, çıkan tüm siğilleri yaktırırım gerekirse gidip. Ama ben bu formun altını üstüne getirdim bi haftada yani artık ne yapmam ne etmem gerektiğini er ve geç olsa da biliyorum. Kafama taktım. Kurtulacağım.
    Umarım herkes kurtulur. Ve çok teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için. Burdan HPV ile ilgili sıkıntı çeken herkese ben de çok geçmiş olsun diliyorum, emin olun hepimizin er ve geç geçicek. Şu an sadece onunla savaşalım yeter ki doğru adımları atalım, hatalardan ders alalım, hpv varken ilişkiye girmeyelim sağlık söz konusu burda, bir de ne yapıp ne edip negatif olduktan sonra hayatımızda bir daha bu virüsle asla karşılaşmayalım, gerekirse partnerle gidip test yaptıralım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bütün yanlışlar yapılmış umursamamazlıklar yapılmış ama aferim kız sana en azından kararlı bir durus sergiliyorsun ve savaşmaya hazırsın. Şimdi tüm bu eski anılarını unutup kendine maksimum 1 yıl veriyorsun. Birçok konuda artık bilgi sahibisin zaten ve mumkunse cinsel ilişkiye girmekten kaçınıyorsun. Guzelce beslenip kafana takmıyorsun sigil cıkarsa da dondur/yaktır her ay doktor kontrolü bir şey çıktığında. Ek olarak ahcc kullanman tedavi icin cok olumlu ama lütfen cinsel ilişkiden kaçın sigara içiyorsan bırak ya da azalt mümkünse.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gercekten uzuldum canim senin adina ama gec de olsa burayi kesfetmen guzel bos kaldikca forumu oku bi cok konuda bilgilenirsin artik bundan sonrasina bakacaksin gecer merak etme neler gecmedi

Durum
    Yeni Üye

Kesinlikle çok teşekkürler desteğiniz için, diğer ay kontrolüm var umarım hiç siğil çıkmaz ve herkes yaptığım yanlışları bilsin ve nasıl düzelttim öğrensin istiyorum, sıfırdan bir tedavi başlangıcı yapmadan geçmişle ilgili son bir hatamı daha paylaşmak istiyorum. Ben yaptım kimse yapmasın bunları. Siz de belki isyan ediceksiniz yeter dur artık ne yaptın sen diye.
    Mantar enfeksiyonu geçirmiştim ben aylar boyunca ve doktorlar sürekli travazol, travacort yazıp duruyordu içinde kortizon var bu ilaçların. Üç doktor da beni asla uyarmadı, güvenle kullanabilirsin dedi kutu kutu yazdılar. En az 5-6 kutu belki de 7 kutu bitirmişimdir o kremi her kaşıntı hissettiğimde malesef kaşıntıya iyi geliyordu, siğilim yok pek etkilemez sandım. Defalarca doktorlara sormama rağmen güvenle yazdılar. Tüm arkadaşlarım da aynı ilacı kullanırdı, çok yaygındır bu krem. 1 senem bu kremle geçti arkadaşlar...
    MALESEF KORTIZON'UN BAĞIŞIKLIK DÜŞÜRÜP SİĞİL YAPIYOR. Üstünde hiç düşünmemiştim, doktorlara körü körüne güvendim, siğil yapabileceği hiç aklıma gelmedi ama onun yüzünden bu halde olduğumu biliyorum. Doktorlar hiç bu kremle ve HPV etkileşimini, bağışıklık olayını düşünmemişti, ben de aynı şekilde HPV'yi anlamıyordum, buraları okumamıştım.
    Siğiliniz varsa, HPV varsa SAKIN KULLANMAYIN. Keşke bunu böyle forumda okusaydım ya da bilseydim, burada da konuşulmuş bu arada ama tekrardan paylaşmak istedim. Aldara'dan önceli siğillerimin sebebi ve vajina içindeki siğillerimin sebebi Travacort olabilir. Neyse ki bunu okuyorsanız artık farkındasınız.
    Arya'nın da dediği gibi tüm eski anılarımı unutup yeni bir başlangıç yapıyorum, 1 sene iyileşme sürecine girdim artık tedavim yeni başlıyor, hepsini ama hepsini öğrendim. Ağustos sonu updateleyeceğim sizi.

Durum
    Yeni Üye

UPDATE : Bugün kontrole gittim, geçen ay 56-60 küsür siğilim yakılmıştı, yakıldıktan hemen sonraki gün ahcc'ye başladım, 1 ay boyunca çok sağlıklı beslenmeyi denedim bazen yapamasam da elimden geleni yaptım neredeyse her gün yeşil çay, kefir içtim, bamya, bezelye, fasulye, ıspanak, somon, bazen et bazen tavuk, bunları karbonhidratla dengeledim, bazen tatlı yedim dayanamadım(haftada 2. diyelim), badem ceviz her gün tükettim, yoğurt + zerdeçal ve her türlü bağışıklık boostlayıcı şeyi yapmaya çalıştım propolis sipariş ettim, imutor geldi kullanmadım ahcc var diye, bol meyve yemeye çalıştım ama bir süre sonra abartmak bağışıklığa çok yüklenmek istemediğim için kestim, bazen sağlıklı smoothieler yaptım muz avokado süt fıstık ezmesi daha çok sayabilirim ve bugün gittiğimde sadece 2 tane siğilim çıkmıştı, geri kalan her yer temizdi, çıkanlar vajina içerisindeydi onları da yaktırdım. Bir tane çıkan siğil büyüktü ve zaten benim aldara ile tahriş edip yok ettiğim kısımdaydı, aldara malesef işe yaramamış yani çünkü o kısımda yeniden çıktı. Doktor geçen aydan sonra bu kadar az çıkmış 4-5 aya sen bu virüsten kurtulursun, ara sıra tek tük çıkması çok normal her çıktığında yakacağız ve böyle böyle bitecek dedi. Ben de umutluyum ve bugünden sonra rahatladım. Yukarıyı okursanız hpv virüsü açısından kendimi mahvetmiştim, enfeksiyonlar, davranışım, hayat tarzım çok kötüydü. Şu an elimden geldiğince bu virüsle savaşıyorum, diğer ay yine doktora gideceğim tabi ki ve ahcc kullanmaya devam edeceğim.

Durum
    Mertt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Maaleaef bende kortizonlu ilaç kullandım farkında değilim mantar çıktı ve 1 hafta oldu ama şimdi kullanmayacağım artık umarım siğil artmaz 6 aydır tedavi görüyorum çünkü

Durum
    Yeni Üye

Bence kullanmayı bırakman iyi olmuş zaten 1 hafta olmuş genital bölgenin bağışıklığı bir şekilde toparlar. Ben aylarca kullandım bilmeden ama olsun hepimizin canı sağ olsun. Mantarın varsa o kremlerin kortizollü olmayan versiyonları ya da bir sürü alternatif var tabi yine de doktoruna danışarak başka çözümler bulman daha iyi olur artık

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

@bluespirit gecmiş olsun öncelikle akıntının nedeni hpv mi farklı bir neden mi ? Devam ediyor mu akıntı?