Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV, Koter..

Durum
    vadco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV, Koter..

Merhaba,

Yaklaşık 1 seneden beri bu HPV bende varmış fakat ben yeni yeni HPV olduğunu öğrendim. Öncesinde 1 tane büyük siğil olunca et benidir diye geçiştirdim. Tam pandeminin başlangıç dönemlerine doğru bu vicdansız çoğalmaya başladı.. 1 tane olan şey 3 tane büyük, bir sürü de minik minik şekilde çoğaldı. Pandeminin bitmesini bekleyeyim, siğil için gidip de korona olmayayım diyerek bir miktar bekletmek zorunda kaldım.

Bugün devlet hastanesine randevu ile gidip üroloji doktoruna genital siğilden şüphelendiğimi ve muhtemelen de öyle olduğunu söyledim. Ayak üstü incelemeden muayene ederek büyükleri yakalım(koter), kalan küçükler için de 'Aldara' kullan dedi. İğne ile anestezi + koter ile büyükler gitti. Altında garip izler kalmış fakat bunların zamanla geçeceğini söyledi doktor. Benim anlamadığım nokta şu oldu: Devlet hastanesine gitmek ile hata mı ettim ya da yanlış doktor mu seçtim acaba? Çünkü ayakta kısa bir göz atarak teşhisi koydu hemen operasyon odasında yaktır dedi. Burada ve diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla irili ufaklı tüm siğilleri yakma yoluna gitmiş herkes. Benim büyük olanlar dışında diğerlerine el değmedi. Aldara bunlara çözüm olur mu? Bana pek öyle gelmedi. Nasıl bir yol izlemeli ne önerirsiniz?

Şimdiden herkese teşekkürler ve herkese negatif olma dileklerimle..

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV, Koter..

Negatif olucaksınız kafaya takmayın ben su an negatif modundayım hpv testi negatif geldiği için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Aldaradan genel olarak forumdaki memnuniyet oranı epey düşük. Fiyatı çok yüksek performansı az sebep bu yuzden. Ben de arkadaşlara katılıyorum. Onun yerine kücüklere kriyoterapi yaptırabilirsin. Birde özel hastaneye gitme durumun olursa daha cok ilgilenirler.

Durum
    Yeni Üye

Kriyoterapi'nin esamesi bile okunmadı. Özellerde araştırdığım kadarı ile fiyatlar epey uçuk. Bu kadar uçuk fiyatları şuan karşılayacak durumum maalesef ki yok. Bir de sizlere sormak istediğim bir şey var;

Aldara'nın prospektüsünde 1 gün ara ile kullanılması gerektiği yazıyor. Mesela Pazartesi-Çarşamba-Cuma şeklinde önerilmiş. İlacın kutusuna eczacı 24 saat ara ile sürmem gerektiğini yazmış. Sizce hangisine uymalıyım?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı vadco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kriyoterapi'nin esamesi bile okunmadı. Özellerde araştırdığım kadarı ile fiyatlar epey uçuk. Bu kadar uçuk fiyatları şuan karşılayacak durumum maalesef ki yok. Bir de sizlere sormak istediğim bir şey var;

Aldara'nın prospektüsünde 1 gün ara ile kullanılması gerektiği yazıyor. Mesela Pazartesi-Çarşamba-Cuma şeklinde önerilmiş. İlacın kutusuna eczacı 24 saat ara ile sürmem gerektiğini yazmış. Sizce hangisine uymalıyım?
    Doktorların önerısıde pazartesi çarsamba ve cuma

Durum
    Yeni Üye

İlginiz için çok teşekkür ederim. Bir gün ara ile kullanmaya karar verdim. Aynı zamanda doktorun yazdığı antibiyotik ilacı da kullanıyorum. Koter yapılan bölgeye de 1-2 gün boyunca krem değil de batikon sürmemi önerdi. Ona da devam edeceğim. Aldara ile sonuç alamazsam diğer siğiller için kriyo değerlendireceğim.

İlginiz için çok teşekkür ederim hepinize.