Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara hpv testi

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ankara hpv testi

Alıntı Camel19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu penisin içine çubuk ne kadar sokuluyor yani oraya nasıl giriyir cidden merak ediyorum bende ahcc kullanımından sonra test yaptırmak istiyorum ve cidden içine sokma düşüncesi beni çok korkutuyor
    İçine cok sokmuyorsun canım acımayacak sekılde sokup 360 derece ceviricen hepsı bu

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Insan bi ürperiyor mert teşekkür ederim bilgilendirdigin için herşey gönlünce olur inşallah

Durum
    Özel Üye

Insan bi ürperiyor mert teşekkür ederim bilgilendirdigin için herşey gönlünce olur inşallah
    teşekkür ederım kardesım syneva labtan test kitini aldım 35 tipe bakacaklar üretradan ve penis çevresınden sürüntü alıcam siğil varsa biyopsi alırsanız eger daha iyi olur dediler

Durum
    Özel Üye

Alıntı saglıklıyasam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Foruma üye olacaktım senin durumunu görünce yazmak istedim çünkü yaşadığını ben de yaşadım. Hala düzgün bir doktor bulamadım Ankara içinde. Bir süredir aramıyorum ancak yakın zamanda tekrar arayışa geçeceğim muhtemelen. Test için doktora gitmene gerek yok şahsen hem bir ürolog doktoruna test yaptırmış hem de kendim numune almış biri olarak kendi aldığımı daha sağlıklı buluyorum. Test için sürüntü alacaksın sürüntü de bildiğin ucunda pamuk olan bir çubuğu genital bölgene sürtmek oluyor. Neden kazıma yöntemi ile test yapman gerektiğini anlamadım? Siğil mi var ki biyopsi alacaksın bende siğil var mı yok mu belli değil yani ürologlar anlayamadı hala ama ona rağmen testte pozitif çıktım. Ankara içinde birçok yeri araştırdım sakın viromed labaratuarın olduğu hastaneye gideyim deme erkek olarak kesinlikle gidilmemesi gereken bir yer. Ankara içinde en geniş testi yapan yer benim bulduğum Synevo lab . Burası kaç tipe bakıyor hatırlamıyorum ancak sana 2 tane tüp verecekler numune için ve kesin bir doktora yaptırın diyecekler. Bunların satın aldıkları test zaten avrupa üzerinden geliyor yani ürolog da olsa bilmeyebilir sürüntünün nasıl alınacağını o yüzden ekstra ürolog gidip sürüntü almasını istemene gerek yok. Üretra bölgesine çubuğu çok sokmadan canın yanmayacak şekilde pamuklu kısmı 360 derece sokup çevir, ne kadar sokmalıyım dersen çok hafif yani ona dikkat et canın yanmasın. Ben tahmini 1 - 1,5 cm soktum daha sonra siğil varsa onun üstünden kesin geçir pamuğu sürt yani, testis bölgesi ve genital bölgeyi genel olarak dolaştır. Çubuk uzun olduğu için virüsleri tutan özel bir sıvısı var onun içine sokup makasla kes. En garanti yöntem makasla kesmek kırınca tam kırılmayabilir ancak makasla keserken plastik kabı sıkı tutman lazım yoksa fırlayabilir basınç ile. Bu şekilde 2 numune alacaksın 2 kap veriyorlar ve götürüp vereceksin. En son fiyat 496 tl gibi bir şeydi pcr ile hiç uğraşma direkt tipleme testi yaptır. İkisini de yaptırmış biri olarak pcr zaman ve para kaybı zaten tiplemede çıkmazsa temiz diyebilirsin. Dediğim gibi çok fazla tipe bakıyorlar diğer lablara göre daha iyisini bulursan bana da söyle ancak Ankara içinde çok araştırma biri yapmış biri olarak ben bulamadım.

Test dışında düzgün bir doktor ben de arıyorum ancak erkekler için doktorlar sallamıyor çünkü kanser oranı çok düşük. Sünnetli olduğumuz için baya az bir ihtimal fakat taşıyıcı oluyorsun işte bir de kozmetik olarak kötü. Bende siğil var mı yok mu ürologlar anlayamadı bana yok gibi diyorlar ama testim pozitif. Ben çok farklı kadınlarla ilişkiye girdim bir kişi ile korunmadım sadece şansıma o da söylemedi bana pozitif çıktık işte. Kanser yapıcı değil ancak sinir bozucu. Pozitif çıkarsan da kafaya takma sağlığına etki ihtimali çok düşük bir virüs bu sadece sivilce gibi sinir bozuyor. Kadınlar için tehlikeli ancak erkeklere büyük sonuçları yok. Tabii ki bir an önce kurtulmak lazım ben de bunalımdan bunalıma sürüklendim ancak şimdi daha sağlıklı düşünebiliyorum.
    Özel mesajını kontrol edermısın sizinle konusmam gerek syneva dan kiti aldım bugun

Durum
    saglıklıyasam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu penisin içine çubuk ne kadar sokuluyor yani oraya nasıl giriyir cidden merak ediyorum bende ahcc kullanımından sonra test yaptırmak istiyorum ve cidden içine sokma düşüncesi beni çok korkutuyor
    Öyle içine daldırmıyorsun az yani 1 cm falan canını yakmaz bile. Ben de dikkatli yaptım hassas bölge sonuçta da hiç düşündüğün gibi bir şey değildir. Penis ucundan almak lazım makaleye göre ben hareket ettim. Erkeklerde sonuç vermiyor falan diyenler bence düzgün numune almayanlar yoksa bir kadın gibi olmaz tabii ki ama sonuçta varsa virüs o bölgelerde yakalar test. Yoksa zaten başka tespit etme yolu da yok en azından Türkiye'de.