Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bel soguklugu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bel soguklugu

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazını görmedım merve ben şimdi yeni okuyorum birde antıbiyotoge başlamadın sandım ben
    İste basladigim icin zaten antibiyotikten sonra 10 gun bekle deyip bide hemen git demeni anlayamadim ondan cikistim sana kusura bakma ne yapacagimi bilemiyorum suan

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert iliski yasayali 3 gun olmus zaten test yapiricam diyorum ben burda test yaptirmazsam nolur gibi bi soru sormadim farkindaysan. Bunu yasayip tedavisini olan atlatan biri bulastirici olur mu diye sordum. Ayrica bi diyosunki antibiyotik kullaniyosan cikmaz 10 gun bekle bi acele et diyosun ne yapaym ben antibiyotik kullaniyotm suan ve senin dedigin gbi antibiyotiği birakriktan sonra 10 gun beklersem 20 gun olmus olacak. İstersem yarin da gider yaptiririm ama sen antibiyotk test sonucunu etkiler dedigin icin gitmedim sonra da hemen yaptir diyosun beni cikmaza sokuyorsun buna sinirlendim. Soyle diyeblirsn mesela antibiyotikten sonra 10 gun bekle ( boyle bisey gercekten varsa ben bilmiuorum) sonra git test yaptir ihmal etme demen lazm ama hem 20 gun sonra test yaptr deyip hemde kroniklesir acele et demen beni panik ve cikmaz hale sokuyor anladin mi
    Doktorlara sorarsan 2 gun sonra kültür verebılırsın der yalan hayatta üreme olmaz bu sekılde yaparak temizssin deyip yolluyorlar en az 10 gun beklenmelı 2 gun sonra versende 10 gun sonra tekrarla kültürü ve bu kültür idrar kültürü degil vajen kültürü olmalı

Durum
    Özel Üye

Antibiyotıge başladınsa eger tedavını bitir ama mutlaka antıbıyotık tedavın bitttikten 10 gun sonra kültür yaptır ben sana antıbıyotıge baslamadın dıye anladım o yuzden kültür yaptır dedim basladıktan sonra bir anlamı yok kültür yaptırmanın her türlü temiz cıkar biz erkeklerde 2 ay tedavı görmedıgınız zaman ne yazıkkı kronıklesıyor bayanlarda ise vajinanın içindeki mikrop mesaneye gidebılır buda sistit yapıyor su an zaten antibiyotık kullanıyorsun kronıklesme olmaz orda bakterı varsa zaten baskılar yada öldürür kültürdeki önem şu bakteri ürerse eğer o bakteriye uygun antibiyotik duyarlılık testi yapılıyor burada doktorun işide kolaylaşıyor bir nevi

Diger soru ise erkek arkadasının tedavısı yarım kalmış ise idrar yollarındakı bakterı ölmemiş olabılır erkek arkadaşınu uyar semen ve prostat sıvısı kültürü yaptırsın önlemini alsın mutlaka bence benım tahmınıme göre erkek arkadaşında bakteri var arkadasının bagısıklıgı güçlü oldugu ıcın agrı yanmayı hissetmiyor olabilir özellıkle prostat sıvısı kültürü yaptırsın prostat ulaşırsa bakterı hayatı boyunca hastalıkla boğuşur
    Yani simdi ben antibiyotik kullandigim icin korkmamali miyim o bastiracak durduracak ve kroniklestirmeyecek yani oyle mi antibiyotik bittikten sonra gidip kultur veriyorum 🙏🏻 Bu arada erkek arkadasim tedavim bitti doktor cagirdi son testleri yapti ve temiz ckti dedi uzerinden de 1 bucuk sene gecmis ama ben iliskiye girdikten sonra yanma oldugu icn bu kadr korktm iste acaba hala tasiyor mu diye..

Durum
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani simdi ben antibiyotik kullandigim icin korkmamali miyim o bastiracak durduracak ve kroniklestirmeyecek yani oyle mi antibiyotik bittikten sonra gidip kultur veriyorum 🙏🏻 Bu arada erkek arkadasim tedavim bitti doktor cagirdi son testleri yapti ve temiz ckti dedi uzerinden de 1 bucuk sene gecmis ama ben iliskiye girdikten sonra yanma oldugu icn bu kadr korktm iste acaba hala tasiyor mu diye..
    Şu an korkma her türlü baskılar su an bakteri belli olmadığı için hangi antibiyotik duyarlı bılınmıyor doktorunun öncelıkle kültür yapması gerektı sana sonucun cıkmasını beklemden antıboyotık kullandırması gerek sonuc cıkınca bakacak verdıgım antiler duyarlımı duyarlıysa devam etttirecek bayanlarda daha cok etkılı antıler erkeklere göre erkek arkadasın benım dedıhım testlerın hıc bırıni yaptırmamıstır buyuk ıhtımal kanda bu hastalıklar bellı olmaz bel soğuklugu farklı bir olay

Durum
    Özel Üye

Şu an korkma her türlü baskılar su an bakteri belli olmadığı için hangi antibiyotik duyarlı bılınmıyor doktorunun öncelıkle kültür yapması gerektı sana sonucun cıkmasını beklemden antıboyotık kullandırması gerek sonuc cıkınca bakacak verdıgım antiler duyarlımı duyarlıysa devam etttirecek bayanlarda daha cok etkılı antıler erkeklere göre erkek arkadasın benım dedıhım testlerın hıc bırıni yaptırmamıstır buyuk ıhtımal kanda bu hastalıklar bellı olmaz bel soğuklugu farklı bir olay
    Bilmiyorum ki ya birazdan bulusup sorucam ne tur testler yaptirmis gerekiyorsa da bitiricem boyle biseyj bana iliskiye girdikten sonra soylemesi cok bencilce bilsem asla yasamazdim

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merve erkeklerin yüzde 90 ı yaşamıştır bel soğukluğunu panik yapma sakin ol. Antibiyotiğede başlamışsin. Kronikleşme dediğin şey aylar süren tedavisiz geçen süreç içersinde bakterilerin direnc kazanması. Erkeklerde mesela prostat icin 6 ay diyolar kroniklesmesi icin.. Mertin demek istediği antibiyotik sonrası testini bidaha yaptir gecmis mi geçmemiş mi kontrol ettir bu kadar. Tedavi oldum diye ihmal etme. Zaten tedavine baslamissin. Bitince Mertin dedigi gibi duzen labda kültür yaptir yada gelişim de pcr test yaptircan olucak biticek. Duzen lab kültür de cok iyi. Mavi lab hpv de cok iyi. Gelişim Cybh de cok iyi..

Durum
    Özel Üye

Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merve erkeklerin yüzde 90 ı yaşamıştır bel soğukluğunu panik yapma sakin ol. Antibiyotiğede başlamışsin. Kronikleşme dediğin şey aylar süren tedavisiz geçen süreç içersinde bakterilerin direnc kazanması. Erkeklerde mesela prostat icin 6 ay diyolar kroniklesmesi icin.. Mertin demek istediği antibiyotik sonrası testini bidaha yaptir gecmis mi geçmemiş mi kontrol ettir bu kadar. Tedavi oldum diye ihmal etme. Zaten tedavine baslamissin. Bitince Mertin dedigi gibi duzen labda kültür yaptir yada gelişim de pcr test yaptircan olucak biticek. Duzen lab kültür de cok iyi. Mavi lab hpv de cok iyi. Gelişim Cybh de cok iyi..
    2 ayda kronıklesır prostat

Durum
    Kıdemli Üye

Prostatit senin gibi kötü düşünürsen en az o da en az 3 ay da kronikleşir

Durum
    Özel Üye

Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prostatit senin gibi kötü düşünürsen en az o da en az 3 ay da kronikleşir
    Kötü düşğnmeyle alakası yok 2 ayda tedavı almasaan kronıklesıyor ne yazıkkı okut donemde ıyı tedavı alman gerek

Durum
    Kıdemli Üye

https://www.google.com.tr/amp/s/sons...cinsellik/amp/

Dikkat edilmesi gereken şey formlarda da okumussundur anlatirlarken hikayelerini uzun zaman once cinsel ilişkiye girdiklerini soylerler. Prostatit oyle kolay kolay belirti vermez sinsidir. Uzun zaman sonra tak diye birden cikar. Bunun nedeni de ise akintimiz oldugun da bel sogu olmussun der geri kalmis kültür testlerinde lökosit cikar. Bakterinin ne oldugunu bilmezler. Verir antibiyotiği gönderir. Ama sonrasin da kontrol etmez aciklama yapmaz. Sen böyle agrisiz sizisiz yasarken hop diye seneler sonra cikar tedavi olursun gecmez sonra da dersin ki 2 aydir gecmiyor kroniklesti. Halbuki o sende cok uzun zamandir vardi..Memorial Mirac Turan Hoca var instagram dan takip et ne demek istediğimi onun videolarinda cok daha güzel anliycaksin