Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear almayan kadin dogumcu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Smear almayan kadin dogumcu

Arkadaslar bugun idrar yanmasi şikayetiyle bi devlet hastanesinde enfeksiyon uzmanina gittim guzelce idrar tahlili falan aldi. Gitmisken bide kadin doguma ugrayaym bayadr smear vermiyorum(1sene oldu) smear vereym kultur testi falan vereym diye oraya da geceden randevu aldim. Herneyse idrar sonuclarim temiz ckti enfeksiyon yokmus yanma vajina ile alakaliymis. Florasi bozulmustr uzun sure cinsellik yasamayip birden yasadiysan dedi enfeksiyon uzmani. Buraya kadar skinti yok enfeksiyonda isim bitip kadin doguma gecince doktora hpv atlattigimi 1 senedir sigil cikarmadigimi ama negatif olup olmadigimi bilmedigimi bu yuzdende smear aldirmak istedigimi soyledim. Kadinin bana verdigi cevap: ' kafaniza gore smear testi isteyemezsiniz bunun bi suresi var' seklindeydi. Bende dedimki ama ben 1 senedir vermiyorum ve hpv atlattim sizce de endiseli olmam bu konuda dogal degl mi bilmek istiyorum dedim. Belki tip degistirdi veya sigil yapan tip gecti yapmayan tip kaptim o da ilerledi nerden bilcem ben smear almazsaniz dedim. Akintim var bakin demesem muayene bile etmeyecekti muayene etsin diye akintm var ayrica dedim. Neyse ona bakti falan illaki az da olsa var tabi akinti flora duzenleyici yazdi smeari de akintin gectiginde alalm bu sekilde alamayiz dedi . Kultur? Dedim. İstege gore kultur testi yapmiyoruz biz burda surekli gecmeyen sikayetiniz olmasi lazm dedi.. gercekten tartismamak icin kendimi o kadar zor tuttum ki sanki niye kultur yaptin diye sorusturma yiyecek nasi bi doktordur bu hala dusundukce sinirleniyorum. Karsisinda hpv atlatmis bi insan var dogal olarak bu testleri merak edebilir bence neyin tantanasi yani bu? Ordan ciktigimda cimere sikayet etmeyi dusundum sonra benmde memur oldugum aklima geldi bosver dedim kendime.. hayir insan basit seyler icin de ozel hastaneye gtmek istemiyor devlet bu hakki tanimis neden illa ozele gidelim ayni islemler icin acikcasi ben cok gerek duymuyorum belirgin bi hastaligm olmadikca rutin kontroller icin devleti terch ediyorum ama bazi doktorlar gercekten sadece ezberleme yetenegiyle bitirmis o universteyi insanlik, mesleki yetenek sifir. Bunu anlamis olduk.

Durum
    Özel Üye

Cevap: Smear almayan kadin dogumcu

Bu arada soru cevaba yazmisim yanlislikla bari cimere sikayet etmeli miyim sizce diye soraym uygun olsun

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hahahah keşke tersleseydin. Ya şu devlet hastanesi doktorlarının kafasını yaşamak çok zor. Neden bize bedava iş gördüğü için tribe giren insan gibi davranıyorlar hepsi böyle burnu havalarda rica minnet işimizi gordurmeye çalışıyoruz saçma sapan. Sağlık primi kesmesinler o zaman yok yere cebimizde kalsın paramız

Durum
    Özel Üye

Hakkaten canim ya sanki varya cebinden cikiyor test masraflari hpv geçirmiş birine smear yapmamak nedir ya

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Devlet hastanesi demek istiyorum... İsteğe göre yapmıyoruz'lar hep devlet hastanesi oldugu icin ucretsiz olmasından ötürü.
    Bence ugrastıgına bile değmez canım ama inat ettim diyorsan şikayet edebilirsin, özel hastane öneririm.
    1 senedir smear vermiyorum demene rağmen almaması çok acayip.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet hastanesi demek istiyorum... İsteğe göre yapmıyoruz'lar hep devlet hastanesi oldugu icin ucretsiz olmasından ötürü.
    Bence ugrastıgına bile değmez canım ama inat ettim diyorsan şikayet edebilirsin, özel hastane öneririm.
    1 senedir smear vermiyorum demene rağmen almaması çok acayip.
    Bende ona sasirdm zaten aryacim 1 senedir smear vermiyorum nasil inatla gerek yok yada sizin isteginize gore almiyoruz diyebilir bunu sanki luksmus gibi yansitti bana ona sinirlendm yapmasi gereken islem... ya zaten bende ciddi bi durum olsa ozele gidip duzgnce anlatiyorm derdimi ama bunda gerek duymamistim yani siradan rutin kontrol cunku smear vericem sonucu ogrenicem gecicem buydu mesele ..
    bende degmez ugrasmaya diye dusundm sikayet icin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ona sasirdm zaten aryacim 1 senedir smear vermiyorum nasil inatla gerek yok yada sizin isteginize gore almiyoruz diyebilir bunu sanki luksmus gibi yansitti bana ona sinirlendm yapmasi gereken islem... ya zaten bende ciddi bi durum olsa ozele gidip duzgnce anlatiyorm derdimi ama bunda gerek duymamistim yani siradan rutin kontrol cunku smear vericem sonucu ogrenicem gecicem buydu mesele ..
    bende degmez ugrasmaya diye dusundm sikayet icin
    Aynen canım bide düzenli kontrole gelen biri 1 yıl sonra gelse ''sizin isteginize göre smear almıyoruz'' mu diyecek. Herhalde sadece çok vahim kişilere smear yapıyor...