Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: birden fazla tip oldugunda vücudun hpvyi atma süresi?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Question birden fazla tip oldugunda vücudun hpvyi atma süresi?

arkadaşlar hpvi vücüuttan atmak için siğilleri yok etmek ,bağışıklıgı güçlendirmek ,saglıklı beslenmek vs bunlar önemli böle bir durum varsa nolur acaba düşünmekteyim?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: birden fazla tip oldugunda vücudun hpvyi atma süresi?

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hpvi vücüuttan atmak için siğilleri yok etmek ,bağışıklıgı güçlendirmek ,saglıklı beslenmek vs bunlar önemli böle bir durum varsa nolur acaba düşünmekteyim?
    Canım birden fazla tip oldugunda durum biraz degişebiliyor, mesela benim mail ile konuştuğum arkadaslardan biri 3 tane yüksek riskli tip taşıyordu. 6 ay ahcc kullanımı ona yetmez mesela, 1 sene kesin kullanıp, cok cok saglıklı olması gerekir, o biraz sıkıntı durum. Uzun bir süre atamayabilir vücuttan, 1-2 yıl filan degil yani.

Durum
    deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet bu durum beni de sorgulatıyor. ben dört tür taşıyorum yüksek riskliyi geçen sene şubattan beri taşıdığımı biliyorum. Diğer üçü düşük riskliyi tekrar yazın daha geniş kapsamlı bir test yaptırdığımda öğrendim. Sanırım bu mart ayında tekrar test yaptıracağım, simirlerimde hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. Ama bana kalırsa bu bağışıklı olayı lokalize bir bağışıklık çünkü bağışıklık mevzusunu enfeksiyon hastalıklarından bir doktora gidip sorduğumda, bağışıklığın genel anlamıyla senede 2-3 kereden fazla atıyorum bronsit tekrarlayan hastalarda var olduğunu söyledi, aynı şekilde gittiğim ve 3 düşük riskli tür taşımama rağmen sadece bir siğil çıkarıp tekrarlatmayan doktorum da genital bölgenin bağışıklığı lokalize olduğu için herhangi bir vitamine kasmamam gerektiğini söyledi, immuneks veya immutor ile falan pek alakası yok dedi. Sigarayı bırak dedi, genel anlamda bırak dedi yüksek riskliyle bağıntısından bahsetti. Ama bahsedilen ahcc yi temin etmeye çalışıyorum, onu bir deneyeceğim. Onun dışında ben de tabi vitamin kullanıyorum ama bilmiyorum geçer mi geçmez mi benim dört adet virüsüm. Göreceğim sanırım geçen yıllarda

Durum
    Yeni Üye

Forumlardan birinde 4 tane türe sahip bir kişi, 3 sene sonra mı ne yaptırmış, negatif çıkmış mesela o bana baya bir umut olmuştu.

Durum
    Admin

Alıntı deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumlardan birinde 4 tane türe sahip bir kişi, 3 sene sonra mı ne yaptırmış, negatif çıkmış mesela o bana baya bir umut olmuştu.
    Hadi ya hangi türlerine sahipmiş peki deniz bilgin var mı?

ya evet ben de jinekolog suleyman engin akhan ile kısa bir mailleşmiştim ve genital bölgenin bagısıklıgının farklı oldugundan bahsetmişti, ama genel bagısıklık durumu da bence onemlı yanı saglıklı olmaya devam edersek virüs bir şekilde alt edilebiliyor belki.. ilk zamanlar benim ayda 3-4 kez sigilim cıkıyordu sımdı cok az cıkıyor.

Durum
    Yeni Üye

Vardı bir alakası, bence de yapmaktan zarar hiç gelmez genel anlamda da. Benim düşüklerim 42,43,72.

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Öncelikle geçmiş olsun deniz umarım en yakın zamanda tüm tiplerinden kurutulursun

Merak ettiğim konu kapsamlı test yaptırıp öğrendim demişsin.Testi nasıl yaptırdın .Bende bir kaç tane tip taşıdığımdan süpheleniyorum da...

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim, hepimizden geçsin, ben yakalarım arkadan sizi.
    Sen neden birkaç tip taşıdığından şüphe ediyorsun?
    Şöyle bazı testler sadece yüksek risklilere bakıyor, ucuz olsun diye öyle yapıyorlarmış bir doktor söyledi özel hastanedeki, hatta hastanelerde fiyatları aynı daha fazlaya bakanla sadece yükseklere bakanlar. Ben özellikle 2. genotiplendirmemi yaptırırken bunu belirttim bakın varolan saptadığınız her türe diye. Özel hastanede yaptırdım ben 500 lira mı ne verdim ikisine de. labaratuarlar da bakıyor diye biliyorum hepsine sanırım tekrar bir labaratuarda yaptıracağım.

Durum
    Admin

Alıntı deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, hepimizden geçsin, ben yakalarım arkadan sizi.
    Sen neden birkaç tip taşıdığından şüphe ediyorsun?
    Şöyle bazı testler sadece yüksek risklilere bakıyor, ucuz olsun diye öyle yapıyorlarmış bir doktor söyledi özel hastanedeki, hatta hastanelerde fiyatları aynı daha fazlaya bakanla sadece yükseklere bakanlar. Ben özellikle 2. genotiplendirmemi yaptırırken bunu belirttim bakın varolan saptadığınız her türe diye. Özel hastanede yaptırdım ben 500 lira mı ne verdim ikisine de. labaratuarlar da bakıyor diye biliyorum hepsine sanırım tekrar bir labaratuarda yaptıracağım.

Ben hiç öyle ugrasmadım, laboratuvarda yaptırdım 22 tip onume geldi, tip 56 pozitif yazdı, digerleri negatifti. sadece yuksekler, sadece alcaklar fılan sacmalık o iş bence, hangi tip oldugumu bılmek ıstıyorum diyin, ''yuksek rısklı degılsın'' diye soyleyıp gondermesınler..

Durum
    Yeni Üye

Ama şöyle ben hangi tip olduğumu öğrenmek istiyorum dedim ilk, daha az sayıda türe bakıldığı için sadece tip56 çıktı. Sonra diğer üçünü ben daha fazla türe bakan bir testte öğrendim.

Bu Konu için Etiketler