Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9'lu

Durum
    Arý Maya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gardasil 9'lu

Merhaba,

Bugün doktor, þu anda Gardasil'in dörtlüsünün olduðunu, ekim ayýnda dokuzlusunun çýkacaðýný söyledi. Hpv pozitif olunca aþý için geç deniliyor ancak doktor bana ekimde aþýyý yaptýr dedi.

Bu bilgiyi hem herkesin haberdar olabilmesi hem de herkes kendi doktoruna aþýnýn güvenliði, yan etkileri, pozitifken faydasýnýn olup olmayacaðý (ki belki zayýf virüs ile savaþan bünyemiz virüsle mücadele konusunda tecrübe kazanarak vücuttaki güçlü virüs ile de mücadele kabiliyeti kazanabilir diye düþünüyorum) gibi konularý sorabilir ve kafamýzdaki soru iþaretlerini giderebiliriz diye vermek istedim. Doktorun 1991 yýlýndan bu yana onkolojik jinekoloji alanýnda çalýþtýðýný söylemesi bu aþýyý deðerlendirmeyi ve öneriyi dikkate almayý deðerli kýlýyor.

Durum
    Melekkk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Gardasil 9'lu

Aþýyý benim doktorum da öneriyor kýzýna ve karýsýna yaptýrmýþ ama buradaki olumsuz yorumlarý okuyunca bende yaptýrmadým ne yapmalý bende çok kararsýzým

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

ben hala aþý yaptýrmadým. valla týrsýyorum. tek eþli oldugum için de gerek duymadým. çok sayýda partneri olan arkadaslar yaptýrmýyorlarsa bale mutlaka korunmalý. bence herkes hpv süresi dahil ve hpvden sonra da hep korunmalý. göze alýnacak þey deðil, tekrardan hpv sahibi olmak

Durum
    Arý Maya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben hala aþý yaptýrmadým. valla týrsýyorum. tek eþli oldugum için de gerek duymadým. çok sayýda partneri olan arkadaslar yaptýrmýyorlarsa bale mutlaka korunmalý. bence herkes hpv süresi dahil ve hpvden sonra da hep korunmalý. göze alýnacak þey deðil, tekrardan hpv sahibi olmak
    Evet göze alýnabilecek bir þey deðil. Ama bir de bebek yapma olayý var. Rüyamda 7-8 aylýk bir bebeði evlat edindiðimizi gördüm. Ve çok istiyorum bebek.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Merak etmeyin.

Ben hpv'yken çok düþünürdüm, nasýl evlenicem, evlensem dahi korunmasýz iliþki yaþayamayacak mýyým vs vs diye.
    Ama her þey yolunu buluyor. Bir iliþkim var, tek eþliyim ama hep korunuyoruz. Ne zaman korunmayý býrakacaðýmýz konusunu düþünmüyoruz, belki evlendiðimizde býrakýrýz, ama aciliyeti yok. Bebek yapmaya da çok var, kýsaca hpv hayatýnýzdan silinip negatif oldugunda en son dusunecegýnýz konu bu.

senaryo yazýp, olumsuz düþünüyoruz asýl mutsuz eden bu bizi

Durum
    Cubar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Arya çok sevindim hayatýnýn düzene girmesine. Özel olmazsa birþey soracaðým çünkü senden çok enteresan fikirler çýkabiliyor ahahah. Oral seks yapýyor musunuz? Yapýyorsanýz oral seks’de ne gibi bir önlem alýyorsunuz?

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merak etmeyin.

Ben hpv'yken çok düþünürdüm, nasýl evlenicem, evlensem dahi korunmasýz iliþki yaþayamayacak mýyým vs vs diye.
    Ama her þey yolunu buluyor. Bir iliþkim var, tek eþliyim ama hep korunuyoruz. Ne zaman korunmayý býrakacaðýmýz konusunu düþünmüyoruz, belki evlendiðimizde býrakýrýz, ama aciliyeti yok. Bebek yapmaya da çok var, kýsaca hpv hayatýnýzdan silinip negatif oldugunda en son dusunecegýnýz konu bu.

senaryo yazýp, olumsuz düþünüyoruz asýl mutsuz eden bu bizi

Durum
    Cubar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Yaklaþýk 20 kere yazdýk, kaynaklar gösterdik.

100’den fazla tipi olan bir virüs düþün sadece 9 tanesinden seni koruyacak ama sonunda felç olabilme ihtimalin olan bir aþýyý yaptýrmayý düþünüyorsun.

Detaylý yazdýðým konular var araþtýrýrsan ne olduðunu da görebilirsin ama söylemek istediðim bir çoðumuzda kozmetik bir sorun olarak gelip geçecek bu basit virüs için böyle bir aþýyý ben yaptýrmam.

Alýntý Arý Maya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba,

Bugün doktor, þu anda Gardasil'in dörtlüsünün olduðunu, ekim ayýnda dokuzlusunun çýkacaðýný söyledi. Hpv pozitif olunca aþý için geç deniliyor ancak doktor bana ekimde aþýyý yaptýr dedi.

Bu bilgiyi hem herkesin haberdar olabilmesi hem de herkes kendi doktoruna aþýnýn güvenliði, yan etkileri, pozitifken faydasýnýn olup olmayacaðý (ki belki zayýf virüs ile savaþan bünyemiz virüsle mücadele konusunda tecrübe kazanarak vücuttaki güçlü virüs ile de mücadele kabiliyeti kazanabilir diye düþünüyorum) gibi konularý sorabilir ve kafamýzdaki soru iþaretlerini giderebiliriz diye vermek istedim. Doktorun 1991 yýlýndan bu yana onkolojik jinekoloji alanýnda çalýþtýðýný söylemesi bu aþýyý deðerlendirmeyi ve öneriyi dikkate almayý deðerli kýlýyor.

Durum
    BluePhoenix - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alýntý Cubar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yaklaþýk 20 kere yazdýk, kaynaklar gösterdik.

100’den fazla tipi olan bir virüs düþün sadece 9 tanesinden seni koruyacak ama sonunda felç olabilme ihtimalin olan bir aþýyý yaptýrmayý düþünüyorsun.

Detaylý yazdýðým konular var araþtýrýrsan ne olduðunu da görebilirsin ama söylemek istediðim bir çoðumuzda kozmetik bir sorun olarak gelip geçecek bu basit virüs için böyle bir aþýyý ben yaptýrmam.
    HPVnin 200 kadar tipi var. 40 kadari cinsel yolla bulasiyor. Ama butun insanlarda gorulen HPVlerin yuzde 90i bu 9 HPV tipi. Diger cinsel yolla bulasan 31 HPV tipi cok nadir goruluyor. Bu Gardasil 9 asisini yaptirinca kendinizi yuzde 90 garantiye almis oluyorsunuz.

Asagidaki linkte Turk Jinekoloji ve Obstetrik Derneginin bazi sorulara verdikleri cevaplar var. 10uncu soru asinin guvenirligi ile ilgili:
    Sosyal Medya da Yer Alan HPV ve HPV Aşıları ile İlgili Olarak En Cok Sorulan Soru ve Yanıtları | TJOD

Durum
    hpvfighters - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Ben yaptýrdým kýzlar üstelik tip16 pozitifken. Sonuçta bu bir virüs ve vücuda girse bile aþýya karþý illa savaþmak zorunda kalacak ve bu da onun direncini zayýflatacak hem diðer tiplere karþý koruyacak, bir yandan da sen baðýþýklýðýný güçlü tutacaksýn sigarayý býrakacaksýn. Benim son dozum kaldý Haziran 22’de onu vurunacaðým. Þimdi de ahcc baþlayacaðým her þey güzel olacak inþallah bebek sahibi de olacaðýz 😍😍😍😍😍😍😍

Durum
    hepeve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alýntý hpvfighters Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben yaptýrdým kýzlar üstelik tip16 pozitifken. Sonuçta bu bir virüs ve vücuda girse bile aþýya karþý illa savaþmak zorunda kalacak ve bu da onun direncini zayýflatacak hem diðer tiplere karþý koruyacak, bir yandan da sen baðýþýklýðýný güçlü tutacaksýn sigarayý býrakacaksýn. Benim son dozum kaldý Haziran 22’de onu vurunacaðým. Þimdi de ahcc baþlayacaðým her þey güzel olacak inþallah bebek sahibi de olacaðýz 😍😍😍😍😍😍😍
    Asinin iyilestirici ozelliginden bahsedenler vardi ama yan etkileride olduca yuksek bunu es gecemiyoruz maalesef .

Bu Konu için Etiketler