Sayfa 9 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 126 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil aşısını yaptıranlar

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Gardasil aşısını yaptıranlar

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah dediğiniz gibi çabalarımız boşa gitmez.. Negatif olalım da gerisi önemli değil. Evet ben tetanoz aşısı olduğum zaman bile kolum bir hafta ağrımıştı. Bence bir sorun değildir bu

Acı kesinlikle sıkıntı değil bitsin gitsin de burada müjdeli haberi paylastığımız günleri en kosa sürede görmemiz dileğiyle..

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acı kesinlikle sıkıntı değil bitsin gitsin de burada müjdeli haberi paylastığımız günleri en kosa sürede görmemiz dileğiyle..

Şans, nova adli uyenin nuks etmesi beni cok demorolize etti 8 ayim bitti sigilsiz ama beni cok korkuttu Bu durum Sen ne dusunuyorsun bir de tip 6 olup 4 yil da atamamasi cok garip degil mi

Durum
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şans, nova adli uyenin nuks etmesi beni cok demorolize etti 8 ayim bitti sigilsiz ama beni cok korkuttu Bu durum Sen ne dusunuyorsun bir de tip 6 olup 4 yil da atamamasi cok garip degil mi
    Fena halde düştüm ben de, siteyi hiç bu kadar yenilediğimi hatırlamıyorum acaba cevap yazmıs mı diye.. ama ben şöyle düşünüyorum ya bir yerlerinde minik bir siğil kaldı gözden kacırdığı ya da cinsel bir yakınlasma yaşadı. Keşke o dönem test yaptırsaydı negatif olup olmadığına dair, şimdi onun da kafası daha rahat olurdu.

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar gerçekten bu tür nadir karşılaşılan şeyleri okudukça bozuk olan psikolojimiz daha da bozuluyor. Mesela benim smearim temiz, hpv tipim düşük, şu an aktif siğilim de yok.. Ama okudukça aklıma neler neler geliyor. Diyorum acaba smear yanlış mı oldu acaba hpv tipleme doğru mu bakıldı, ya yüksek tip varsa vs diye durup durup kafamda kuruyorum. Halbuki şu an halime şükredip pozitif düşünmem lazım. Acaba diyorum çok fazla foruma girip okumasak mı? İlk zamanlar sürekli girmek istiyor insan, kafasında bin türlü soru oluyor ama en azından çabalamaya başlayınca biraz salmak lazım mı acaba? İki arkadaşımda da yüksek tipli hpv vardı ve smear testleri sıkıntılı çıkmıştı. Onlar hiç kafalarına takmadılar internetten bile doğru düzgün okumadılar. Biri büyük ihtimalle atlattı hatta çocuk istiyor. Acaba bu şekilde yapsak daha mı hızlı sonuç alırız? Ama bir yandan da rehavete kapılıp önemli durumları atlar mıyız? Sizler neler düşünüyorsunuz bu konuda?

Durum
    Özel Üye

Arkadaşlar gerçekten bu tür nadir karşılaşılan şeyleri okudukça bozuk olan psikolojimiz daha da bozuluyor. Mesela benim smearim temiz, hpv tipim düşük, şu an aktif siğilim de yok.. Ama okudukça aklıma neler neler geliyor. Diyorum acaba smear yanlış mı oldu acaba hpv tipleme doğru mu bakıldı, ya yüksek tip varsa vs diye durup durup kafamda kuruyorum. Halbuki şu an halime şükredip pozitif düşünmem lazım. Acaba diyorum çok fazla foruma girip okumasak mı? İlk zamanlar sürekli girmek istiyor insan, kafasında bin türlü soru oluyor ama en azından çabalamaya başlayınca biraz salmak lazım mı acaba? İki arkadaşımda da yüksek tipli hpv vardı ve smear testleri sıkıntılı çıkmıştı. Onlar hiç kafalarına takmadılar internetten bile doğru düzgün okumadılar. Biri büyük ihtimalle atlattı hatta çocuk istiyor. Acaba bu şekilde yapsak daha mı hızlı sonuç alırız? Ama bir yandan da rehavete kapılıp önemli durumları atlar mıyız? Sizler neler düşünüyorsunuz bu konuda?
    Seninle aynı durumdayız navicula, benim de smear temiz hpv düşük riskli ve bazen ben de diyorum acaba yanlıs mı bakıldı dikkatli alınmadı mı test fln diye ama sonra diyorumki düşük riskli de olsa yüksek riskli de olsa yapılması gerekenler aynı ve sen bunlara dikkat ediyorsun. Bu sitedekiler genel olarak daha mantıklı geliyor bana daha bilgili ve soğukkanlı. Mesela kadınların olduğu bir site var bilirsiniz siz de oraya girdiğimde fena moralim bozuluyor, ama burada genel olarak daha cok rahatlıyorum.. ama novanın olayında bariz bir sebep olmalıydı ki varmıs cünkü detaylı bir siğil taraması ve tedavisi olamamış, o nedenle siğillerden muhakkak kurtulun arkadaşlar. Benim en büyük korkularımdan biri odur mesela.
    Moralinizi bozmayın canlarım nova da dahil hepimiz kurtulacağız bu artık kanıtlanmış bir durum testte negatif aldığında negatifsindir

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninle aynı durumdayız navicula, benim de smear temiz hpv düşük riskli ve bazen ben de diyorum acaba yanlıs mı bakıldı dikkatli alınmadı mı test fln diye ama sonra diyorumki düşük riskli de olsa yüksek riskli de olsa yapılması gerekenler aynı ve sen bunlara dikkat ediyorsun. Bu sitedekiler genel olarak daha mantıklı geliyor bana daha bilgili ve soğukkanlı. Mesela kadınların olduğu bir site var bilirsiniz siz de oraya girdiğimde fena moralim bozuluyor, ama burada genel olarak daha cok rahatlıyorum.. ama novanın olayında bariz bir sebep olmalıydı ki varmıs cünkü detaylı bir siğil taraması ve tedavisi olamamış, o nedenle siğillerden muhakkak kurtulun arkadaşlar. Benim en büyük korkularımdan biri odur mesela.
    Moralinizi bozmayın canlarım nova da dahil hepimiz kurtulacağız bu artık kanıtlanmış bir durum testte negatif aldığında negatifsindir
    Evet, haklısınız aslında yapılacak her şeyi yaptık ama diyorum doktora desem kolkoskopi ile de mi baksa acaba diye. Smear temiz çıkıp, düşük tipli olup cin olanlar var.. Yani sürekli ekstrem şeyleri düşünüyorum malesef ben de burada konuştukça ya da yeni bilgiler edindikçe rahatlıyorum ama olumsuz şeyler görünce de daha da paranoyaya bağlıyorum. Sanırım ortası yok bunun

Durum
    Özel Üye

Aaa öyle mi! Ben hiç rastgelmedim düşük riskli taşıyıp da smeari temiz gelip kolposkopi yapılanı ve sonucunda da cin çıkanı . Şimdi ben de şaşırdım ama cinlere sadece hpv neden olmuyor. Hpv coook büyük bir kısmını oluştursa da %2 lik bir oran hpv dısındaki sebeplerle gercekleşiyor...yani hpv hiç bulaşmamış olsa dahi rahim ağzı kanserine yakalanabilir bir kadın. Dr. Levent beyin güzel bir bilgilendirme videosu var canlı yayında çekilmiş olan, orada diyorki bu risk faktörünün düşük ya da yüksek olması aslında şuna bağlı: düşük rikli tipler hücrenin çekirdeğine giremiyor ve giremediği için dna yı etkilemiyor bu da cin oluşturamamasını sağlıyor ancak yüksek rikli tipler hücrenin çekirdeğine yerleşebiliyor ve bu da hücre yapısında bozulmalara sebep olup cinleri meydana getiriiyor.

Ayrıca insanlar güçlü bir moralle kanseri dahi yeniyor biz bu tedavisi cok basit siğilleri mi ynemeyeceğiz he bi de levent bey 5 yıl içinde tedavi edici aşıyı bekliyorum demiş orada. Kaldı 4 yıl yaa ben negatif oldum ama yine de bu asıyı yaptıraam mı acaba diye soracagız insallah o zmn eheheh

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok haklısınız dedikleriniz de işte ben genel olarak biraz kuruntu yapıyorum ama pozitif olmak her zaman en iyisi halimize şükredip yaşamımıza devam etmemiz lazım

Durum
    Jaws - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok haklısınız dedikleriniz de işte ben genel olarak biraz kuruntu yapıyorum ama pozitif olmak her zaman en iyisi halimize şükredip yaşamımıza devam etmemiz lazım
    Nerde yaptırdınız bu aşıyo ben aldım ama reçetesiz yapamayız dediler istanbul anadolu yakası ?

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

negatif olduktan sonra foruma girip gardasil hk. bilgi edinmek varmış.s

Bu Konu için Etiketler