Sayfa 8 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu
Toplam 126 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil aşısını yaptıranlar

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Gardasil aşısını yaptıranlar

Arkadaşlar merhaba, aşı yaptırmaya karar verdim ancak 9'lu olanı yaptırmak istiyorum. Henüz Türkiye'de ruhsatı çıkmamış ama bir arkadaşımız doktorundan aldığı bilgiye göre Ekim ayında satışa sunulacağını söylemiş. Sizce Ekim ayını beklesem mi yoksa 4'lü olanı yaptırsam mı? Bir de Ekim ayında kesin çıkacak mı 9'lu olan bilgisi olan var mıdır acaba?

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, aşı yaptırmaya karar verdim ancak 9'lu olanı yaptırmak istiyorum. Henüz Türkiye'de ruhsatı çıkmamış ama bir arkadaşımız doktorundan aldığı bilgiye göre Ekim ayında satışa sunulacağını söylemiş. Sizce Ekim ayını beklesem mi yoksa 4'lü olanı yaptırsam mı? Bir de Ekim ayında kesin çıkacak mı 9'lu olan bilgisi olan var mıdır acaba?
    Ben de onu yaptırmayı düşündüm ama ülkemizde yokmuş ve hep her yıl şu tarihte gelecek bekliyoruz diye yazılmıs ama gelmemiş, o nedenle vakit nakittir diye düşünüp hemen 4 lü aşıyı yaptırmayı doğru buldum kendi acımdan. Yani ekime kadar bekleyebilirsin ama ekimde de gelmezse bekleme lütfen.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben de ekime kadar beklemek istemedim bugün ilk dozumu oldum. Ama birazcık da korktum acaba yan etki vs olur mu diye. Umarım kısa sürede atlatmamız da yardımcı olur

Durum
    Özel Üye

Ben de ekime kadar beklemek istemedim bugün ilk dozumu oldum. Ama birazcık da korktum acaba yan etki vs olur mu diye. Umarım kısa sürede atlatmamız da yardımcı olur
    Şifa olsun.. iyi yapmışsınız. Doktor mu yazdı acaba aşıyı? Yani doktor yazmadan da alabiliyor muyuz? Ve ne kadara aldınız. Bulmak da baya zor bir iş ben ikinci dozum için 20 ye yakın eczaneyi aramıştım. Baya stresliydi istanbulda olmama rağmen.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şifa olsun.. iyi yapmışsınız. Doktor mu yazdı acaba aşıyı? Yani doktor yazmadan da alabiliyor muyuz? Ve ne kadara aldınız. Bulmak da baya zor bir iş ben ikinci dozum için 20 ye yakın eczaneyi aramıştım. Baya stresliydi istanbulda olmama rağmen.
    Amin hepimiz için inşallah şifa olur.. Yok reçete ile almadım daha önce sorduğum bir eczane vardı, sabah aradım depodan getirttiler. Akşam da iş çıkışı hemen yakındaki hastanede oldum. İlk girişte sordular reçeteniz var mı diye yok diyince doktora yönlendirdiler, doktor reçeteye gerek olmadığını söyledi. Yaparken biraz yandı, sonrasında da hafif ağrıdı hatta hala biraz ağrı var ama rahatsız edici düzeyde değil. Fiyatı biraz pahalı malesef 524 lira olmuş hpv gerçekten zengin hastalığı, durumu müsait olmayan insanlara Allah yardım etsin gerçekten.

Durum
    Özel Üye

Amin hepimiz için inşallah şifa olur.. Yok reçete ile almadım daha önce sorduğum bir eczane vardı, sabah aradım depodan getirttiler. Akşam da iş çıkışı hemen yakındaki hastanede oldum. İlk girişte sordular reçeteniz var mı diye yok diyince doktora yönlendirdiler, doktor reçeteye gerek olmadığını söyledi. Yaparken biraz yandı, sonrasında da hafif ağrıdı hatta hala biraz ağrı var ama rahatsız edici düzeyde değil. Fiyatı biraz pahalı malesef 524 lira olmuş hpv gerçekten zengin hastalığı, durumu müsait olmayan insanlara Allah yardım etsin gerçekten.
    Cevap için teşekkür ederim, evet ben de mayısta 510 gibi bir fiyata almıştım zengin hastalığı kesinlikle ama bu paralar bosa gitmiyordur umarım, bu emekler.. evet bende de yanma olmuştu yaparken sonrasında da birkaç gün dokunduğumda ağrı devam etti. Ben de eczaneden direkt alayım öyleyse.

Durum
    Novaisback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar Gardasil aşısının her dozu farklı bir tip için mi etkili?

Durum
    Tecrübeli Üye

İnşallah dediğiniz gibi çabalarımız boşa gitmez.. Negatif olalım da gerisi önemli değil. Evet ben tetanoz aşısı olduğum zaman bile kolum bir hafta ağrımıştı. Bence bir sorun değildir bu

Durum
    Tecrübeli Üye

Şu an Türkiye de bulunan 4lü aşı 4 tip için koruma sağlıyor. 6, 11 düşük tehlikeli, 18,16 yüksek tehlikeli tiplere karşı. Her türe karşı doz olarak değil bütün olarak koruma sağlıyor. 3 doz yapılıyor zaten.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Novaisback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Gardasil aşısının her dozu farklı bir tip için mi etkili?
    Hayır, her bir doz 4 tipi de kapsıyor ancak aşı mekanizması şöyle işliyor mesela virüsün protein kılıfından veya kuyruğundan bir parça alınıyor ve bu hastalık yapmayan ancak virüstende bilgiler tasıyan parcalar vücuda gönderiliyor.. böylelikle vücuda o virüs girmiş gibi sinyal veriliyor ve vücudun o virüsü tanıması sağlanıyor.. bu tanıtma işlemi 3 defada yapılıyor. Aslında eskiden 2 doz olarak yapılıyormus ancak sonraki calısmalarda 3 doz ile korunma süresinin arttığı tespit edilmiş ve 3 e cıkarılmış doz. 2 dozunuzu yaptıraanız dahi 2 yıl gibi bir süre koruma sağlayacaktır dedi doktor ama prosedürden ayrılmamak gerek yine de tabiki.

Bu Konu için Etiketler