Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dil arkası kabarcık

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Dil arkası kabarcık

Oral yapmadıysan korkma hiç hpv değildir

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yaklaşık 2 hafta önce kbb ye gittim benim dilimde çok kötü durumdaydı on taraflı dediginiz gibi kabarık hatta ondan önce dilim sabahları bembeyaz oluyordu. Doktor kontrol etti çubukla dedi behçet hastalığı var dedi önemli birşey yok dedi hahbar mi dedim hayır dedi b12 ime baktı normaldi herşey önemli birşey yok dedi. Söyle bir düşüncem var ağzımdaki hpv olsa sürekli ağzımla temas halinde agizimdada çıkar diye düşünüyorum. Ama sadece dilimde sıkıntı var beyazlama felan geçti bide şu dilimde hpv varmı bilmiyorum ama varsa bunun tedavisi nasıl olur gerçekten bilen var mı merak ediyorum

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Behçet hastalığı için test yaptı mı ya da ilaç verdi mi peki? Nasıl geçti dilin?

Durum
    Kıdemli Üye

Hayır ilaç vermedi sadece gargara kullanmamı soyledi bana üstüne başa başa önemli birşey var mı dedim gayet iyisin dedi (doktor açıkçası samimi biriydi önemli birşey olsa söylerdi galiba) . Birde baharatlı asitli acılı çok sıcak çok soğuk yiyecek içeceklerden uzak durmami söyledi

Durum
    Kıdemli Üye

Birde behçet hastalığının bir testi yokmuş

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Camel19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 hafta önce kbb ye gittim benim dilimde çok kötü durumdaydı on taraflı dediginiz gibi kabarık hatta ondan önce dilim sabahları bembeyaz oluyordu. Doktor kontrol etti çubukla dedi behçet hastalığı var dedi önemli birşey yok dedi hahbar mi dedim hayır dedi b12 ime baktı normaldi herşey önemli birşey yok dedi. Söyle bir düşüncem var ağzımdaki hpv olsa sürekli ağzımla temas halinde agizimdada çıkar diye düşünüyorum. Ama sadece dilimde sıkıntı var beyazlama felan geçti bide şu dilimde hpv varmı bilmiyorum ama varsa bunun tedavisi nasıl olur gerçekten bilen var mı merak ediyorum
    Dilinizdeki beyazlama nasıl geçti acaba bende cocukluktan bu yana var

Durum
    Kıdemli Üye

Mert2036 1 hafta boyunca gargara kullandım sende deneyebilirsin ve beyazlamalar günden güne azaldı. Harita dil yazdığında internete görebilirsin ona benzer bir sekildeydi. Gargara zararsız olduğu için kullanmayı dene bence birşey kaybetmezsin diye düşünüyorum.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Iyi de yani bu behçet hastalığı seksle alakalı mı. Ne yani bende vardı da oral yaptigimda mi ortaya çıktı çok saçma
    Bence dildeki hpv ye kimse hakim değil dilimize birşey olduğunda biyopsi yaptırmadan gerçeği onlarda bilemiyor

Durum
    Kıdemli Üye

Magdurella o kadar haklisin ki bende düşünüyorum neden daha önce bunlar yoktu bununla beraber ortaya çıktı. Bencede en mantıklısı en kısa sürede biyopsi yaptırmak.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv ile eş zamanlı çıkması tuhaf hepimizde. Behçet hastalığına virüsler de sebep olabiliyormuş. Ya birçoğumuz behçet de olduk ki doktorlar bir şey bulamayınca söylüyorlar gibi ya da virüsler tetikleyici oluyor ve gerçekten behçet tarzı otoimmün rahatsızlığa dönüşüyor