Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağız ve Gırtlakta Hpv

Durum
    Ruscuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağız ve Gırtlakta Hpv

Arkadaşlar merhaba, umarım doğru yere başlık açıyorumdur. Ben anksiyete yaşamıştım, ancak biraz olsun rahatladım sizleri de bilgilendirmek istedim. Kondilom tanısından sonra en panik olduğum nokta gırtlak veya ağızda lezyon oluşmuş mudur? Korkusu idi. Hemen bir KBB doktorundan randevu alıp geldim. Endoskopik muayene yapmalıyız dedi ve kamera ile gırtlak ve ses tellerine baktılar. En çok ses tellerine tutulurmuş, bu yüzden detaylıca inceledi ve herhangi bir problem, lezyon yok dedi. Ben ise ayna ve telefon ışığı ile binlerce lezyon bulduğumu sanıyordum, doktorum da ağız ve gırtlak çok komplike yapıdadır, zararsız bir çok polip oluşur bu nedenle bu acıyı kendine yaşatma, herhangi bir ses kalınlaşması veya sorunu yaşarsan yine gel lütfen dedi. Devlet hastahanesinde bu konuda başarılı ve inanılmaz güleryüzlü bir doktor, eğer Antalya’da yaşayan var ise özel mesajdan tavsiye edebilirim. Lütfen bunu kaygısını yaşamak yerine hemen KBB randevusu alalım çünkü gerçekten ürküp, stres yapıp siğil çoğaltıyoruz arkadaşlar 🥺

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ağız ve Gırtlakta Hpv

Iyi de birçok doktor genital siğillere bakıp bu sigil diyip geri gönderiyor büyümeye başlayınca ya da farklı bir doktorda anlıyoruz sigil olduklarını bence sende patoloji yapmadan emin olma eğer ağız içinde lezyon varsa tabiki
    Yoksa neyini yapıcaksın unut gitsin

Durum
    Ruscuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Ağız ve Gırtlakta Hpv

Lezyon benim kendime göre lezyon idi, doktora gittiğimde lezyon göremedi hatta rahatlatmak için kameradan şüphelendiklerimi gösterdim ve sakinliğini bozmadan anlattı 😂 çünkü bana kalırsa gırtlaktaki birsürü noktacık, dil altı, dudak içi her şişlik ve beyazlık hpv idi. Tabi doğru söylüyorsunuz en net sonucu patoloji verir ancak şunu söylemek istemiştim, şişlik görür görmez korkmayalım çok doğal olabilir hemen ilgili cerrah ile iletişime geçelim 🤗