Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve doğum

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv ve doğum

Arkadaslar bugun bir doktor ile sohbet etme firsatim oldu bana dogum u normal yolla yapamazsin sezeryan olcan dedi . Bende zaten siğil yok dedim o da negatif olsa bile test, riskli dedi aranizda bu konuda doktora danisaniniz oldu mu?

Durum
    trex22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv ve doğum

Selam Kübra,

Çok önemli bir konu aslında,çok araştırmıştm ben de bu konuyu gelecekte ki eşim için ne olur ne olmaz diye çünkü temiz olsun istiyorum her şey,hiç bir şey yokmuş gibi.Bir çok hastanenin sitesine okudum bir sürü doktorun sitesine baktım.Ama gördüğüm siğil yoksa normal doğumda bir sıkıntı olmayacağı.Siğil olsa bile bebeğe bulaşma ihtimali çok çok düşük diye biliyorum.Tabi bu benim okunduğum edindiğim bilgiye göre yaptığım bir yorum.Bir kaç doktora daha danış istersen.

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Evet haklisiniz. Aslinda siğil yok bende ama gebelige bagli bagisiklik dusmesi yasaninca nüks olabiliyormus
    malesef

Durum
    Tecrübeli Üye

Uzun zamandır siğil çıkarmıyorsan bir test yaptır bence.Ben vücuttan temizlendiğine inanan birisiyim.Eşin de temizse bence bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Herhangi bir hpv geçmişi olan kadınlar normal doğum yapamıyor diye biliyorum ben. Lezyon olsun yada olmasın farketmiyor. Bebek için riskli, allah korusun..

Durum
    Tecrübeli Üye

Tamamanen negatifsen 1-2 senedir de nüks yoksa bence yapılabilir.Sonuçta belirti olmayacak.Vücuttan atmış olacaksın neden normal doğum yapılamasın ki?.

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Cok haklisin Trex22 , bazi doktorlar siğil olsa bile cocuga bulasma ihtimali on binde bir diyor bazilari da siğil olmasa da sezeryan diyor bence hpv konusunda yeterince bilgisi ve tecrubesi olmayanlar sezeryan diyor. Valla çocuktan da soğudum. Bana hamile kalir kalmaz smear aldircan diyo bende oncesinde aldirdim diyorum olsun yine alinack diyor . Tamam alin da ben anal siğil problemi yasadim o zaman da bekardim dedim fark etmez diyor ay sinir oldum . Ama arkadaslar sunu anladim ki bu virus geciyo atiliyo ama izi de kaliyo paikolojik anlamda

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ya doktorunu değiştir bence çünkü günümüz doktorları sezeryan a yönelmiş durumda uğraşmak istemiyorlar kimi duysam sezeryan oluyor normal doğum çok az. Senin doktorunda sezeryan meraklısı anladığım kadarıyla yani sende sigil olmasada seni son anda sezeryan yapacak

Durum
    Tecrübeli Üye

Çünkü Sezeryanda para var.Arkadaşlar bakın,bu virüs herkeste var.Kimse farkında değil çocuklar oluyor.Anadolu da adam 4-5 defa evlenip boşanıyor ve ya kadın 4-5 defa evlenip boşanıyor çocukları oluyor.Bu virüsün yayılmasını sağlayan şey çok eşlilik ise o zaman arap dünyası,orta doğu,doğu anadolu direkt hpv bölgesi ilan edilir.Bir de bu virüs antik yunan imparatorluğundan beri bilinen bir virüs.Yani artık yorumu temiz olduktan sonra bile sezeryan olunmalı diyen arkadaşlara bırakıyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar lütfen kendinizi üzmeyin bu tip konularla. öyle bir şey yok. Normal dogum yaparsın. Eğer hamilelikte hpv pozitifsen evet sezaryen'i secmen dogru olur sebebi ise çok kücük ihtimal olsa da eger sigil varsa bebege gecme ihtimali ama bu ihtimalde inanılmaz düşük.... yani herkeste olmuyor.

hele ki hpv negatifsen; hayli hayli normal dogum yaparsın