Sayfa 10 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu
Toplam 107 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigil tedavisi ve başarı oranları ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Sigil tedavisi ve başarı oranları ?

Alıntı MaviAdam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun. 3 ay önce penis kökü ve traş bölgemde siğil çıkması sonucu doktora gittim ve Hpv tip11 kaptığımı öğrendim süreç gerçekten kötü. Koterle yaktırma ve Synbio Trench isimli beta glukan takvisesi kullanarak tedavime devam ediyorum. Konuda bahsi geçen 3 numaralı tedavi yöntemi sinecatechins 15% ointment(veregen ) krem yöntemi hakkında araştırmalarım sonucu çok hızlı iyileşme oranı olduğunu ve kullananların %85 siğil oluşumlarından kurtulduğu bahsediliyor fakat Türkiyede satın alabileceğim bir yer bulamadım forumda bu kremi daha önce kullanan ve satın alma konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    Veregen hakkında daha önce bir üye konuşmuştu, başka bir üye de yeşil çayla ilgili bir şey demişti galiba veregen onunla alakalıydı.Forumda sağ üst köşede arama butonu var. Oraya ''veregen'' yazınca şu sonuçlar çıktı, size de atıyorum:

http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...hlight=veregen

Durum
    Hastalıktan nefret ediyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar benim ellerimde siğil var nasıl tarif edeyim el parmaklarım tirnak ile etin birleştiği yerde benim sigilerim var bunlarin ismi nedir acaba

Durum
    Pyrz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler
    -yöntem
    -siğilin yeri
    -nedenselliğin devam edip etmediği
    -tedavi olacak kişinin başka rahatsızlığı (özellikle immün sistemle ilgili )olup olmadığı
    -kronik ilaç kullanımı
    - diabet
    -alkol , tütün gibi yara iyileşmesini geciktiren maddelere bağımlılık
    -yaygınlık derecesi
    -öncesinde siğil tedavisi alıp almadığı
    -kişinin yaşı

Hiçbir yöntem kendi başına en iyisidir diye addedilemez, hastalık yoktur hasta vardır ve tedavi kişiseldir
    Saygılarımla

Durum
    lilosu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, ilk siğilimi elektrokoter yöntemiyle aralık ayında devlet hastanesinde yaktırdım. İlk lezyon belirtileri eylülde başladı. Daha sonra şubat ayında bir kere daha yaktırdım. Mart ayının başında anüs bölgemin dışında kırka yakın siğil çıktı ve geçtiğimiz perşembe hepsi yakıldı. Ben bu süreçte AHCC kullanmaya başladım (2 ay oldu). Aşılarımı oluyorum son bir dozu kaldı. Bağışıklığımı güçlendirmek için propolis , d ve k vitamini, yeşil çay, kefir tüketiyorum düzenli. Bu rutinlere aralık ayında başladım. Ve siğillerimin aşımın ikinci dozundan sonra bu kadar artması beni hayal kırıklığına uğrattı. Sigara ve alkolü de bıraktım. İki aydır jilet kullanmıyorum makas veya eldiven kullanıyorum. Sadece siğil olmayan yerlere yapıyordum onu da bıraktım. Daha çıkmamaları için daha ne yapabilirim inanın bilmiyorum. Doktorum çok stresli olduğumu söylüyor. Her seferinde bir daha çıkmayacak umuduyla bakarken, olmuyor maalesef. Başka önerileri olanlar varsa açığım. Bende hpv6,11 ve 16 var. Bu türlere sahip olup en fazla kaç kere gittiniz? deneyimli olan herkesin fikrine ihtiyacım var. Teşekkürler

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba bende 16 53 ve 6 11 var bu kadar fazla olmasi beni uyuz ediyor bende ilk koterimi 28 şubatta oldum anestezi ile şu an tam anlamiyla iyileştim diyebilirim koter zormuş gerçekten bende işlemden sonra doktorumun unuttuğu 2 minik siğilimi verrutolle yaktim hemen düştü vajina da çok yoktu ama anüste çok fazlaydi şu an benim gördüğüm vajina yok anüstete de bi kaç minik bşy gördüm ama siğil mi kendi yapısı mı çünkü halen iyileşme sürecinde yaraların yeri belli o yüzden anlamiyorum yani ama ben şüphelendiğim yerlere yinede verrutol sürdüm anüs bölgesi biraz inatçi oluyor sanirim ikinci dozu bende nisanda olucam genelde aşıdan sonra azalır diyorlardı ama

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sigarayı ne zaman bıraktınız o yüzden mi çıktı acaba

Durum
    Yeni Üye

Sigarayı ve alkolü ocak ayında bıraktım. Bu durumun iki siğil yapan tipin bende olmasına bağlıyorum veya gerçekten stresim çok fazla bilmiyorum. Durumu kabullendim ve atlatmak için elimden geleni yapıyorum ama düşüncelerime engel olamıyorum. Passiflora içerek uyuyabiliyorum. Büyük ihtimalle kişiden kişiye değişen bir durum kendi adına kötü düşünme daha kolay şekilde süreci atlatırsın umarım, iyi dileklerimle

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı lilosu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigarayı ve alkolü ocak ayında bıraktım. Bu durumun iki siğil yapan tipin bende olmasına bağlıyorum veya gerçekten stresim çok fazla bilmiyorum. Durumu kabullendim ve atlatmak için elimden geleni yapıyorum ama düşüncelerime engel olamıyorum. Passiflora içerek uyuyabiliyorum. Büyük ihtimalle kişiden kişiye değişen bir durum kendi adına kötü düşünme daha kolay şekilde süreci atlatırsın umarım, iyi dileklerimle
    Geçmiş olsun lilosu, senin sürecin nasıl gidiyor? 3 tipe sahipmişsin anladıgım kadarıyla ve sigarayı bırakman cok iyi olmuş. Alkolü yine çok arada alabilirsin atıyorum 2-3 ayda 1 rakıya gitmek vs, bunlar olur yani ama sigara bağışıklık düşmanı resmen.

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle sorduğun ve vakit ayırdığın için teşekkür ediyorum. Şubat ayına kadar siğilim aynı yerde çıkıyordu aynı yer iki kere yakılmıştı ama mart ayında bir hafta içinde siğillerim biraz arttı kırka yakın oldular. Neyse ki şuan için onlardan kurtuldum :P Aralık ayında başlayan sürecim devlet hastanesindeydi Üsküdar ve Haydarpaşa hastanesi arasında baya gidip geldim. Üsküdar hastanesini direk olarak bıraktım, aşımı olduğumu söyledim ikinci muayenemde ve doktorun tepkisi şu oldu:" Diğer dozları da kocan yaptırsın." Öğrenci olduğumu biliyordu. Bana beş yıla kanser olursun sen dediği için ben bu süreci anneme anlattım. Ama şuan İzmir'de anneannemin ve annemin gittiği doktora gidiyorum. Babacan ve özel hayatıma değer veren birisi. Siğillerim yakıldıktan sonra arkasına bakmadan çıkıp giden, krem veya pansuman tavsiyesi yapmayan doktorlarla karşılaştım maalesef ki. her yerde mod düşüren, insanı kendi ahlaki değerlerine göre yargılayan insanlar var. Bunlara kulak asmadan ilerlemek ve bizi fikirleriyle aydınlatan insanlara ihtiyacımız var. Bu sitede olduğu gibi. sitede yapılanları check ettim ve uyguluyorum cinselliği hayatımdan uzun süredir çıkardım fakat sosyal olarak devam etmekte zorlanıyorum. İnsan kendisine emek verdikten sonra karşılığını alıyor gerek eğitim gerek başka konularda bence bu durumda öyle. Hayatıma başka açıdan bakmayı, alışkanlıklarımı değiştirebilmeyi öğrendim. bu siteye emek veren herkese başta arya olmak üzere teşekkür ediyorum. Umarım her şey güzel olacak

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı lilosu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sorduğun ve vakit ayırdığın için teşekkür ediyorum. Şubat ayına kadar siğilim aynı yerde çıkıyordu aynı yer iki kere yakılmıştı ama mart ayında bir hafta içinde siğillerim biraz arttı kırka yakın oldular. Neyse ki şuan için onlardan kurtuldum :P Aralık ayında başlayan sürecim devlet hastanesindeydi Üsküdar ve Haydarpaşa hastanesi arasında baya gidip geldim. Üsküdar hastanesini direk olarak bıraktım, aşımı olduğumu söyledim ikinci muayenemde ve doktorun tepkisi şu oldu:" Diğer dozları da kocan yaptırsın." Öğrenci olduğumu biliyordu. Bana beş yıla kanser olursun sen dediği için ben bu süreci anneme anlattım. Ama şuan İzmir'de anneannemin ve annemin gittiği doktora gidiyorum. Babacan ve özel hayatıma değer veren birisi. Siğillerim yakıldıktan sonra arkasına bakmadan çıkıp giden, krem veya pansuman tavsiyesi yapmayan doktorlarla karşılaştım maalesef ki. her yerde mod düşüren, insanı kendi ahlaki değerlerine göre yargılayan insanlar var. Bunlara kulak asmadan ilerlemek ve bizi fikirleriyle aydınlatan insanlara ihtiyacımız var. Bu sitede olduğu gibi. sitede yapılanları check ettim ve uyguluyorum cinselliği hayatımdan uzun süredir çıkardım fakat sosyal olarak devam etmekte zorlanıyorum. İnsan kendisine emek verdikten sonra karşılığını alıyor gerek eğitim gerek başka konularda bence bu durumda öyle. Hayatıma başka açıdan bakmayı, alışkanlıklarımı değiştirebilmeyi öğrendim. bu siteye emek veren herkese başta arya olmak üzere teşekkür ediyorum. Umarım her şey güzel olacak
    Şaka gibi bunlar nasıl doktor? Zaten moralimiz sıfırken bir de ne dedigi bilinmez insanların hayata bakışını duymak zorunda kalıyoruz. Yazık

Bu Konu için Etiketler