Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 107 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigil tedavisi ve başarı oranları ?

Durum
    deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Sigil tedavisi ve başarı oranları ?

Benim de şubat sonuydu öğrendiğimde yüksek riskliyi. TCA şöyle oldu, gittim ben bekliyorum ki koter ya da kriyo yapacak. Onlar çoğaltıyor dedi güvendiğim de bir doktordu cerrahpaşada, anladığım kadarıyla yerine veya sayısına göre değişiyor tedavi, mesela küçük gördüğünde dokunmuyormuş, bir hastasının klitorisinde varmış, dokunmamış, kendiliğinden geçmiş. Bana asiti sürdü oraya, 3 sn hafif bir gıdıklandı, o kadar sonra kalktım, 3 gün sonra gel dedi, o ara da hiçbir şey hissetmedim. Gittiğimde tekrar biraz daha sürdü, 4 gün sonra gel dedi, tamam geçmiş dedi. Artık kafana takma bu mevzu biraz da onunla alakalı dedi. O bölge tahriş olmadı acımadı, kaşınmadı hiçbir şey olmadı ya da çok az miktarda oldu tahriş hissetmedim, iyileşti. Ben tabi taktım kafaya, halen hergün bakıyorum var mı yok mu diye. Geçen yine bir baksın diye gittim yok dedi. Bende işe yaradı açıkçası ve 3 düşük riskliye sahipsem siğili tekrarlatacak da bir bünyem vardır bence.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu tca evde de uygulanıyorsa mantıklı görünüyor aslında.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de şubat sonuydu öğrendiğimde yüksek riskliyi. TCA şöyle oldu, gittim ben bekliyorum ki koter ya da kriyo yapacak. Onlar çoğaltıyor dedi güvendiğim de bir doktordu cerrahpaşada, anladığım kadarıyla yerine veya sayısına göre değişiyor tedavi, mesela küçük gördüğünde dokunmuyormuş, bir hastasının klitorisinde varmış, dokunmamış, kendiliğinden geçmiş. Bana asiti sürdü oraya, 3 sn hafif bir gıdıklandı, o kadar sonra kalktım, 3 gün sonra gel dedi, o ara da hiçbir şey hissetmedim. Gittiğimde tekrar biraz daha sürdü, 4 gün sonra gel dedi, tamam geçmiş dedi. Artık kafana takma bu mevzu biraz da onunla alakalı dedi. O bölge tahriş olmadı acımadı, kaşınmadı hiçbir şey olmadı ya da çok az miktarda oldu tahriş hissetmedim, iyileşti. Ben tabi taktım kafaya, halen hergün bakıyorum var mı yok mu diye. Geçen yine bir baksın diye gittim yok dedi. Bende işe yaradı açıkçası ve 3 düşük riskliye sahipsem siğili tekrarlatacak da bir bünyem vardır bence.

Evet kafaya takıp takmamakla cok alakalı deniz, ilk zamanlar cok takıyordum ama simdi biz tip 56 yani yüksek riskli tasıdıgımız ıcın vucut atar mı bılmıyorum... acıkcası uzulmuyor da degılım bır an once bıtsın dıye.

Durum
    deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merak etme geçecektir, en azından ben bile bu kadar fazla türle öyle düşünüyorum, neden bilmiyorum halbuki pesimistimdir. Evet yüksek riskli daha uzun sürede atılıyor belki ama tüm bunun geçmesine odaklanmaktan ziyade, iyi bakarken kendimize, önümüze başka şeylere bakmamız gerekiyor.
    Sen de tip 56 ya sahipsen siğil nasıl oluyor, bazı yüksek riskli tipliler de mi siğil yapıyor? Ben kendiminkini diğer üçüne bağladığımdan tabi bunu düşünmedim hiç.

Durum
    teraras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, aşağıda siğil tedavisinde, hangi tedavinin ne kadar başarılı olduğu, ne kadar nüks etme ihtimali olduğu yazmaktadır.

1-podophyllotoxin (türkiye’de podofilin veya podofilox olarak satıldı, artık satılmıyor)

%45 temizleme ihtimali, %65 tekrarlama riski.

2-ımiquimod 5% (türkiye’de aldara olarak satılıyor, 4 haftalık kartuş 130 lira, minimum 16 hafta sürüyor)
    %56 temizleme ihtimali, %13 tekrarlama riski.

3- sinecatechins 15% ointment(avrupa’da veregen olarak satılıyor, yeşil çaydan elde ediliyor, Türkiye’de satılmıyor):
    %58 temizleme ihtimali, %8 tekrarlama riski.

4- 5-fu (türkiye’de verrutol olarak satılıyor)
    %10-50 temizleme ihtimali, %50 tekrarlama riski.

5- kriyoterapi
    %79 temizleme ihtimali, %40 tekrarlama riski.

6- elektrokoter
    %94 temizleme ihtimali, %22 tekrarlama riski.

7- cerrahi operasyon:
    %72 temizleme ihtimali, %29 tekrarlama riski.

8- co2 laser
    %23 temizleme ihtimali, %77 tekrarlama riski.

9-ınterferon
    %17 temizleme ihtimali, %67 tekrarlama riski.
    bana da doktorum koterizasyonun kriyoterapiden daha verimli olduğunu söylemişti.yazdıklarından doğru dediği anlaşılıyor

Durum
    Imtheworst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçen hafta salı günü lazer ile müdahalede bulunuldu. Müdahale diyorum aldırdım demiyorum çünkü küçük de olsa hala mevcutlar.. ne zaman düşer? ya da düşer mi acaba? Aranızda lazer ile siğillerini aldıran oldu mu?

Durum
    Osman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kişiden kişiye değişeceği için, belli bir zaman söyleyecek çıkmaz. Sabırla beklemek lazım.

Durum
    Admin

Lazer'i hiç denemedim, keşke kriyoterapi ya da koter tercih etseydin? doktor mu lazeri önerdi? hem daha pahalı bir yöntem degil mi lazer?

Durum
    Imtheworst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Koter denedim ama onun da pek bi yararını göremedim bir de lazere şans vermek istedim. Umarım bir işe yarar

Durum
    Admin

Alıntı Imtheworst Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koter denedim ama onun da pek bi yararını göremedim bir de lazere şans vermek istedim. Umarım bir işe yarar
    Bi dene bakalım, umarım olumlu olur

Bu Konu için Etiketler