Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kriyoterapi işlemi

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

kriyoterapi işlemi

Rahmimdeki anormal hücrelerden dolayı yaşımda genç olduğu için doktorum bana kriyoterapi yapmayı önerdi. Aranızda kriyoterapi yaptıran oldu mu? İlerde hamilelik çocuk sahibi olma durumlarını etkiler mi sizce? Ve kriyoterapi anestezisiz yapılan bir işlemmiş, aranızda çok ağrısı acısı olan oldu mu?

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: kriyoterapi işlemi

Erkek olarak kriyoterapi yaptırdım sadece ilk başta hafif bi donma hissi yaşarsın oda sivrisinek ısırığı gibi sonrasında orası kabuk bağlayıp dökülecek ve yenisi çıkacak ama çıkan renkle normal deri rengin arasında fark olabilir tek kötü yani bu bence

Durum
    Tecrübeli Üye

bende siğil yok, bu işlem rahmime yapılacak. ve o yüzden çok korkuyorum açıkcası bende riskli tipler olduğu için ve yaşım küçük oldugu için doktorum şimdilik bu önerdi ama bu işlemden sonra tekrar rahmim nüks ederse leep işlemi yapılacakmış.

Durum
    Tecrübeli Üye

Lütfen kriyoterapi veya leep işlemi olan yazabilirse çok sevinicem günlerdir kafayı yemek üzereyim çok olumlu her şeyi pozitif düşünen bir yapım vardı, her şeye çok dikkat edip çok düzenli güzel bi hayat yaşamama kendşme dikkat etmeme ragmen smear sonucumun tekrar anormal çıkması beni çok üzdü. böyle bi işlem yaptırıcak olmakta beni çok korkutuyor açıkcası

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Daha önce leep işlemi yapıldımı size.

Durum
    Tecrübeli Üye

yok hayır yapılmadı. o yüzden ilk aşama olarak kriyoterapiyi öneriyorlar. daha önce biyopsi alınmıştı benden.

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı mutsuzum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok hayır yapılmadı. o yüzden ilk aşama olarak kriyoterapiyi öneriyorlar. daha önce biyopsi alınmıştı benden.
    Daha önceki mesajlarınızda leep oldum demişsiniz ondan sordum.

Durum
    Tecrübeli Üye

ya ben onu leep sanıyordum bende cin1 çıkmıştı biyopsi sonucumda ama doktorum biyopsi aldığında çok hafif kötü hücreleri temizlediğini söylemişti. bende o işlemi leep sandım ama değilmiş, çok hafif temizleyip cin1 oldugu için zamana bırakmış. 6 ay sonra tekrar smear verdiğimde yine aynı sonuclarla karşılaştım lsıl çıktı cin1-cin2 arası ve doktorum şimdi kriyoterapiyi öneriyor bana. eğer kriyoterapiden sonra tekrarlarsa leep işlemi olmamı söylüyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bana vajinal bölge için iç taraf için; koterizasyon yapıldı. Bir daha da tekrarlamadı. İçerisi için kriyoyu ilk defa duydum ama korkutucu değil normalde siğillerden kurtulmak icin yapıldıgında ciddi bir acı hissedilmiyor sinek ısırığı gibi bir şey.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana vajinal bölge için iç taraf için; koterizasyon yapıldı. Bir daha da tekrarlamadı. İçerisi için kriyoyu ilk defa duydum ama korkutucu değil normalde siğillerden kurtulmak icin yapıldıgında ciddi bir acı hissedilmiyor sinek ısırığı gibi bir şey.

Arya peki bir şey sorucam rahmine herhangi bir işlem uygulandı mı ? koterizasyon işlemi rahmine mi yapıldı siğillerine mi