Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil değil polip

Durum
    Fighthpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil değil polip

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç kere çeşitli konularda yorum yapmıştım bu site de. Bu sefer sizlere ciddi bir bilgilendirme yapmak isterim. Belki birinizin hayatına dokunur. Eylül ayında bir doktorun sıradan bir jinokoljik muayene de siğilin var demesiyle hpv ile tanıştım. Arastırınca çok korktum ve akabinde bu virüs ile savaşmaya basladim. Kendi dallarında uzman 5 doktora gittim. Bir tanesini de burdan bulup İstanbula özellikle onun için gelip muayene oldum. Genital siğil teşhisi koydular ama tipleme vs yapmadılar kizlik zati engelinden dolayı. Sonunda kabul ettim. Ahcc, aldara, aşı vs hepsini kullandım. Tedaviye yanıt vermedi siğiller. Sonunda hepsini bırakıp kendi haline bırakmaya karar verdim. Dönem dönem azalıyor gibi geldi. AA bak kafaya takmadigimda düzeliyor sanki dedim. Fakat 2 hafta önce bulunduğum şehirde ki efsane bir onkolog ile tanistim. Muayene ettiği anda bu tipik siğil değil dedi. Nasıl yani aylardır maddi manevi tükendim olur mu öyle şey 5 ayrı doktorun teşhisi var dedim. Patoloji yapalım dedi. Patoloji yaptı. Ve sonuça şok oldum. Sonuç fibroepiteryal polip çıktı. Yani iyi huylu tümör bir başka deyişle et beni.

Yani diyeceğim o ki, bir sürü yerde okuduğum '' uzman bir doktor bunu görerek anlar'' olayı tamamen bi safsata.. Ben 5 6 7 doktor farketmeden işin peşini bırakmayarak bir nevi hislerim de haklı çıktım.

Belki bu deneyimim birinizin derdine derman olur.. Tek tesellim hpv diye birseyi öğrenmiş ve aşımı vurulmuş olmam.

Hersey için teşekkürler iyi akşamlar

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Siğil değil polip

Bende pataloji yaptırmayı düşünüyorum belkıde siğil degıl hep bir muamma bosuna kendıme zarar verdım belkıde ilk işim patalojiye gondermek olucak artık

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sigili patoloji ye gönderdiginizde eger gerçekten sigile tani olarak ne yazıyor ki sigil mı yazacak? Belkide polip yaziliyordur

Durum
    Özel Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigili patoloji ye gönderdiginizde eger gerçekten sigile tani olarak ne yazıyor ki sigil mı yazacak? Belkide polip yaziliyordur
    Polip tamamen farklı bir sey siğil dıye yazmazlar kondilom yazarlar

Durum
    Yeni Üye

Patoloji kodları diye bazı kodlar var. Onlar arasında siğil başka bir kod ile sanırım ama emin değilim de tam. Ama doktorum '' fibroepiteryal polip'' sonucunu yorumlarken siğil ile alakası yok dedi..

Durum
    Özel Üye

Alıntı Fighthpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Patoloji kodları diye bazı kodlar var. Onlar arasında siğil başka bir kod ile sanırım ama emin değilim de tam. Ama doktorum '' fibroepiteryal polip'' sonucunu yorumlarken siğil ile alakası yok dedi..
    Alakası yok siğil ile polip çok ayrı bir sey hıc bir sakıncası yok bence siz hpv olayını kapatın

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Siğiliniz tam olarak neredeydi peki?

Durum
    Özel Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğiliniz tam olarak neredeydi peki?
    Eylül sen hala çıkarıyormusum siğil ?

Durum
    Yeni Üye

Vulvanin girişindeydi.. Açıkçası ben netten araştırırken gördüğüm bütün siğil fotoğraflarına benziyordu. Bir araya toplanmış nokta nokta bir sürü polip düşünün. Birleşince siğil gibi görünüyordu. Ama değilmiş işte.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Siz simdi siğil diye ahccye mi başlamıştınız ? Size önerim test yaptırın.benim bildigim kadarıyla polip içerde olan bir şey vulvada görünen bişey degil en saglıklısı hpv testi yaptırmanız olur