Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ve Derin Korkular

Durum
    Ruscuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV ve Derin Korkular

Merhaba arkadaşlar, aranıza henüz bu hafta katıldım. İlk genel cerrahi bakıp kondilom dedi, dermatolojiden randevu aldım ancak Corona süresince siğillere müdehale edemeyeceklerini söylediler. 4 ay önce Elisa testi ile Hiv kontrolü yaptırmıştım ve negatifti ancak siğilleri yeni keşfetmemden dolayı acaba Hiv yeni oldum ve bağışıklığı baskıladığı için mi çıktı diye düşünüyor, inanılmaz korkuyorum. Hiv karıştırmasam bile hpv beni çok korkutuyor. Erkek olmamdan ve siğillerin anal bölgemde de genital bölgemde de çıkması üstüne sinirlerimi bozuyor. Nitekim bizde hangi tip hpv olduğuna karar veremiyorlar. Bunu düşünmekten uyuyamıyor, uyuduğumda ise kalkmak istemiyorum. Mücadele edecek maddi manevi gücüm yok, aynı zamanda panik ayak hastasıyım ve hergün bunları düşünüp, atak geçiriyorum. Ne yapmalıyım? Dünyanın sonu değil, tedavisi var, iyileşebilirim telkinleri ile kendime gelsem de hep karamsar bakıyorum. Ağlamaktan gücüm kalmadı 🥺

Durum
    turuncu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV ve Derin Korkular

Merhaba Ruscuk yazını görünce cevaplamak istedim. Benim de panik atak tanım olmasa bile aşırı paniktim. Sürekli düşünüyordum ve ağlıyordum, kafamda kuruyordum ancak hayatımla ilgili bazı şeyleri değiştirdim, sana onlarla ilgili tavsiye verebilirim. Ocak ayından beri siğillerim var, üstelik doktor ihmali de söz konusu. 5-6 tane olan siğillerim, doktorumun jilet kullanabilirsin bir sey olmaz demesiyle 30a kadar çıktı. 3 defa koter oldum ve bunlardan ikisi genel anestezi altında gerçekleşti. Üstelik hpv testi yaptırdım koskoca üniversite hastanesi dersin. Negatif çıktı ancak siğillerim de oluşmaya devam etti . Bu arada benim de anal bölgemde. Neyse, en son artık doktorumu değiştirdim. Bana aşı tavsiye etti, çünkü bazen işe yarayabiliyormuş bu durum. Tabi öncesinde koter de yaptı. Ben de sigarayı bıraktım. Sigara çok etkili içiyorsan kesinlikle bırakmalısın. İmuneks kullanıyorum bir ayı geçkin süredir. Her gün düzenli propolis yiyorum, polen yiyorum, 2litre su içiyorum. Aldara krem de kullandım. Son durum ne bilmiyorum, ancak kendimi daha iyi hissediyorum. Yeneceğime, atlatacağıma inanıyorum, kısa bir süre içinde de kontrole gitmeyi planlıyorum. Demem o ki hayatını değiştir, ağlamak, stres yapmak inan daha kötü, biliyorum çok zor, çok yorucu ancak bunu atlatacak güç var içinde. Durum yeni olduğu için kabullenmek bile belki sana zor geliyor ve kötü senaryolar var kafanda. Ama atlatan pek çok insan var. Biz de başaracağız, pes etmek yok. Lütfen silkelen hayata bir kere geliyoruz.. Sen önlemini elinden geldiğince al, gerisi Allah'a ve senin bağışıklığına kalmış.. Sevgiler, sağlıklı günler..

Durum
    Ruscuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Bugün bir atakla harekete geçip hiv testi yaptırdım ve negatifim. Daha iyi hissediyorum, geçecek hepimiz bir gün kurtulacağız! İnanın büyük destek oldu bana şu sözleriniz. Peki acaba mesaj olarak beni analdaki işlemle ilgili aydınlatabilir misiniz? Çok yorgun düştüm ve doktorlar pek ilgilenmiyorlar... genel anesteziden çok korkuyorum ne yazık ki ve her seferinde anestezi mi olacağız? Bazen bari anal olmasaydı diyorum. Şuanda da acaba boğazımda çıktı mı korkusu var perşembe kbbye gideceğim ve umarım keşke sadece analda kalsaydı demem, buna da şükür diyorum. Sigarayı bırakacağım, düzenli bir hayat belki de sadece hpv değil hayatımıza da genel anlamda bir reset atıp herşeyi düzene sokacaktır

Durum
    Mmt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar son durum ne acaba anal sigilleriniz gectimi

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Konuyu yukarıya taşımak istedim; hpv nin varlığından çok rahatsız oluyorum biyopsi temiz çıkınca Sevinmiştim ancak sonra yeniden kafaya takmaya ve kurmaya başladım stresten bağırsak sistemim de bozulmalar var elimde olmadan kendi kendime bunu yapıyorum forumda konuda bir destek grubu var mı birbirimize sağlayabileceğimiz çok kötüyüm

Durum
    Gunes15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yukarıya taşımak istedim; hpv nin varlığından çok rahatsız oluyorum biyopsi temiz çıkınca Sevinmiştim ancak sonra yeniden kafaya takmaya ve kurmaya başladım stresten bağırsak sistemim de bozulmalar var elimde olmadan kendi kendime bunu yapıyorum forumda konuda bir destek grubu var mı birbirimize sağlayabileceğimiz çok kötüyüm
    Merhaba Birçok başlığa yazmışsınız korkularınızı şu an anlıyorum hemen hemen hepimiz ilk başlarda bu duyguları yaşadık.. Ya ağızda varsa gırtlak kanseri olursak ya makatta da varsa gibi buna benzer endişeler.. Öncelikle size tavsiyem sakin olmanız zaten smear testiniz temiz çıkmış. Benim hayattaki felsefem şükürdür başıma bişey gelince önce daha beteri de gelebilirdi buna da şükür derim. Örneğin cin1 geldi şükür cin3 de olabilirdi dedim cin3 gelseydi şükür ya kanser olsaydım derdim kanser de olsaydım şükür daha ölmedim derdim şakası bir yana kendinizi stresten alkolden sigaradan hazır gıdalardan şeker den uzak tutun. Spor yapın, cinsel ilişkilerden uzak durun maddi durumunuz uygunsa ahcc kullanın zaten bunları yaparsanız 80 sene rahat yaşarsınız

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok teşekkür ederim güneş psikolojik destek veren herkese çok teşekkürler yaşadığım şeyin biraz da talihsizlik sonucu olması kimseyle paylaşamamak beni etkilemişti ama burada olmak bir nebze de olsa iyi geldi çünkü yol gösterici olumlu düşünebilmeniz ne mutlu size🧿 yalnız şu virüsü görür görmez rahim ağzı alınır diyen doktora dava açsam yeridir. Ortada biyopsi yok birşey yok bana pat diye bunu söyledi zaten korkmuşum şaşkınım ve yalnızım ya cahil ya da kötü niyeti var. Şu mevzudan temizleneyim kadını dava edesim var psikolojik travma yaşattı buna hakkı yoktu elinde bir veri bile yok

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Gunes15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Birçok başlığa yazmışsınız korkularınızı şu an anlıyorum hemen hemen hepimiz ilk başlarda bu duyguları yaşadık.. Ya ağızda varsa gırtlak kanseri olursak ya makatta da varsa gibi buna benzer endişeler.. Öncelikle size tavsiyem sakin olmanız zaten smear testiniz temiz çıkmış. Benim hayattaki felsefem şükürdür başıma bişey gelince önce daha beteri de gelebilirdi buna da şükür derim. Örneğin cin1 geldi şükür cin3 de olabilirdi dedim cin3 gelseydi şükür ya kanser olsaydım derdim kanser de olsaydım şükür daha ölmedim derdim şakası bir yana kendinizi stresten alkolden sigaradan hazır gıdalardan şeker den uzak tutun. Spor yapın, cinsel ilişkilerden uzak durun maddi durumunuz uygunsa ahcc kullanın zaten bunları yaparsanız 80 sene rahat yaşarsınız
    Güneş çok güzel açıklamış, katkılarından dolayı cok teşekkür ederiz güneş
    Ben de aynen katılıyorum, psikolojide önemli panik olmayın, stres yapmayın elbet gececek en önemli sey bagısıklıgı yuksek tutmak ve bunu yuksek tutan seyleri yapmak, sigiller varsa onları düzenli aralıklarla dondurmak/yaktırmak, cinsel anlamda yakınlıktan, epilasyon olarak jiletten uzak durmak