Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sanırım HPV'yi yendim, Tüm tedavi yöntemleri bilgilendirici yazı

Durum
    Peter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sanırım HPV'yi yendim, Tüm tedavi yöntemleri bilgilendirici yazı

Merhaba Arkadaşlar bu yazımı size ve kendime moral olmasını diliyorum. Tam 1 sene önce HPV olduğumu öğrendim sizlerle hikayemi paylaşmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemek istiyorum görebileceğiniz en kötü bağışıklığa sahip bir kardeşinizim. Sadece Yaşım 20 olduğu için biraz daha şanslı olabilirim.

Bundan 1 sene önce temmuz ayında penisimin üzerinde ve etrafında et beni şeklinde bulgular görüp doktora gittim ve bana siğil olduklarını söyledi. Sadece kriyoterapi tedavisi gördüm o 2 hafta içerisinde neredeyse her gün giderek gözden kaçanları ve yeni oluşan siğilleri dondurttum. Bütün siğillerim o hafta içerisinde temizlendi. Özellikle diğer erkek arkadaşlarıma söylüyorum penisin sünnet derisinin arka kısmında elimle gerdiğimde gözüken beyaz noktalar vardı ama diğer bütün siğillerim kahverengiydi. Doktor bunlarında siğil olabileceğini söyledi. Dondurdu ama herhangi bir değişiklik olmadı o hastanenin yaklaşık 5 farklı doktoruna toplamda 5 defa dondurttum fakat hiçbir sonuç alamadım en son doktora 5 defa yapıldığını söylediğim de bana ''o zaman bunlar siğil olmayabilir donduralım 1 ay sonra tekrar gel'' dedi. bu arada gittiğim bütün doktorlar uzmandı profesör falan değildi. Bende bu yanıtı saçma bulduğum için doktor bir arkadaşıma söyledim o da bana fakülte hastanesinde bir profesöre gitmemi belki farklı bir şeydir o gördüğünde anlar dedi. Bu arada siğillerimi yaktıralı 2 ay olmuştu ve yenileri hiç çıkmamıştı tam da o sırada bu forum ile tanıştım siğillerim olmamasına rağmen bağışıklığım kötü olduğu için AHCC kullanmaya başladım.(amacım asla reklam yapmak değil hatta bende bu ilaci tamamen ticari amaçlı görüyordum ki hala bazı şüphelerim) neyse konumuza dönelim. AHCC kullanmaya başladığımda sigarayı bıraktım. yaklaşık 3 ay boyunca kullanmaya devam ettim. kullanmaya başlamadan 2 kullanırken 3 toplamda 5 ay boyunca hiç siğilim çıkmadı. Normalde cinsel problemleri olan(isteksizlik, ereksiyon vb) biriyim. Ama hem sigarayı bırakmamın hem de AHCC kullanmamın etkisiyle libidom tavan yaptı ve ilacı bırakmaya karar verdim. Bu ilaci bıraktan hemen sonra bir cinsel ilişkim oldu ve ilişkiden 2 hafta sonra genital bölgemde beyaz noktalar görmeye başladım. Aptallık edip erteledikçe erteledim çünkü bu hpv olayından çok bunalmış artık yaşamıma devam etmek istemiyordum ki inanın hayatı alt üst olmuş her şey üst üste gelmiş ve fazlasıyla depresiftim. Sonra bu noktalar pempe renkli şekilde büyümeye başladı. Tam o dönem korona başladığı için profesörden olan randevum iptal edildi. Ama bu lezyonlar git gide büyüyor ve çoğalıyordu. Evde uygulanabilen Kriyo seti satın aldım. Burada büyük bir hata yaparak Sağlıklı deriye de baya zarar verdim ve herhangi bir sonuç alamadım. Fakat zamanla bu lezyonlar kendliğinden gidip başka yerlerde çıkmaya devam ediyordu. Canımı çok sıkmaya başlamıştı bu durum. İngilizce seviyem iyi olduğu için Pubmed üzerinde ki hpv ile alakalı bütün tedavileri araştırmaları makaleleri okudum. Bu makalelerden öğrendiklerimi de sizinle paylaşacağım. Aradan yaklaşık 4 ay geçti ve ben daha doktora gidemedim. Sonra bu forumda Ukrayna'da yaşayan bir abimiz Allokin Alfa aşısından bahsetti. Bu hepiniz gibi bana da umut ışığı oldu. Ve beni tekrar hayata bağlayıp bu virüs ile savaşmam gerektiğini hatırlattı. Aşı hakkında bütün araştırmaları yaptım. Gideceğim kalacağım otele kadar her şeyi planladım. Temmuz ayı içerisinde gitmeyi planlıyordum. Ama öncesinde hem aylardır benimle olan lezyonları ve bu aşı hakkında fikir danışmak için bir profesöre gitmeye karar verdim maalesef üniversite hastanesinde profesörler hala hastalara bakmamakta olduğu için özel bir muayenesi olan profesörden randevu aldım. Geçtiğimiz pazartesi görüştük beni çok güzel dinledi her şeyi anlattı psikolojik olarak çok rahatlattı. Sonra tanı koymak için iyice inceledi. Meğersem bu sonradan çıkan pembe renkli beyaz noktalı olan şeyler hpv den çok daha basit olan molluscum hastalığıymış. Size yemin ederim 1 senedir ilk defa mutlu hissetim. Biliyorum bu hastalık varken boş kaldığınız her saniye onu düşünüyorsunuz asla kurtalamazsam diye düşünüp kendinizi bitiriyorsunuz bende öyleydim ve gerçekten 1 sene boyunca bir tek güzel gün yaşamadım 1 yıldır karantinada gibiydim. Doktor molluscum tedavisini gösterdi hala uygulamadım fırsatım olmadı fakat inanın gerçekten çok mutluyum doktordan çıktıktan sonra çığlıklar attım bağırdım koştum. Tabi ki tam olarak belli değil fakat bu molluscum tedavisi bittikten sonra hpv testi yaptıracağım umarım negati fimdir umarım hepiniz negatif olursunuz. Sizlere önerim hiçbir şekilde aylar geçsede pes etmeden ertelemeden doktora gidin. Ben sağlıklı ve düzenli beslenen spor yapan birisi değilim. Tabi ki siz sağlıklı beslenin spor yapın bu her insan için iyi bir şey. Bu zamana kadar hpv için kendi çıkarımlarım şunlar Bütün ufak büyük siğillerin hepsinin aynı anda temizlenmesi o yüzden bir hafta boyunca gerekirse doktora gidin. hepsinin tamamen temizlendiğinden emin olun. Her gördüğünüz siğil olmayabiliyor bunları gidin gösterin emin olun.

Şimdi size Pubmed' den okuduğum makaleler ve tedavilerin oranından bahsetmek istiyorum. Öncelikle gardasil aşısı bu virüsü kapmadan önce yapılması gereken bir aşı deniyor fakat Norveç'te son yapılan araştırmalarda tedavide de yardımcı olduğu kanıtlandı hatta çok büyük siğilleri olan bir kadına herhangi bir işlem uygulamadan sadece aşı yaptılar ve siğilleri yok oldu. Ve diğer makalelerde bütün tekrarlama oranları ve başarı oranlarına bakıldığında en etkili tedavi lazer tedavisi ve bu tedavinin yanında fotodinamik tedavi uyguluyorlar şu anda dünya üzerinde en etkili tedavi yöntemi bu (rusyada ki aşı haricinde). Bunun yanında dediğim gibi siğillerin hiç beklemeden tedavi edilmesi gerekiyor. Ve avrupa da satılan Verrutop Nitric–Zinc Complex Solution adlı solüsyon var. Bu solüsyon pahalı ve ülkemizde satılmıyor ama getirtmek mümkün diye hatırlıyorum. Bu ufak bir sıvı ve kılcal boru yardımı ile siğilin üzerine damlatıyorsunuz ve siğilleriniz anında beyaz renge dönüşüyor ve kısa bir sürede düşüyor. Bu sıvıyı genelde zor ve büyük siğiller için kullanıyorlar fakat çok eski bir ürün olmadığı için daha tekrarlama oranı bilinmiyor. Ama bu ilaç dondurma yakma ile düşmeyen siğiller için en etkilisi bu yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık yüzde 100 başarı oranı var ama sakın KARIŞTIRMAYIN siğili düşürmekte ki başarı oranı dediğim gibi tekrar oranı bilinmiyor. Şimdi Rusya da olan allokin alfa aşısına gelelim. Evet bu aşı dünya üzerinde tek virüs için tedavi aşı. Aşı firmasının açıklamasında göre YÜZDE 96 başarı oranı ver. Aslına ben bu aşıya inanıyorum çünkü sadece aşı olmak tedavi edici değil bu aşı sizin bağışıklığınızı çok kısa sürede zirveye çıkarıyor ve bu virüsle savaşmanızda yardımcı oluyor ve bu tedavi sırasında var olan siğilleriniz aldırıyorsunuz. Bağışıklığınız güçlü olduğu için siğiller tekrar edemiyor ve virüsü vücudunuzdan atıyorsunuz. Bu tedavi şeklinde de siğillerin hepsini temizlemek gerektiğini de ele alırsak benim kendi düşüncem olan normalde de siğillerin hepsinin aynı anda temizlenmesinin önemi var. Eğer imkanınız varsa detaylı araştırmaları yaparak Ukrayna da en uygun şekilde bu aşıyı yaptırabilirsiniz. Bu aşı şu an sadece 4 ülkede var Moldova Moğolistan Ukrayna ve Rusya'da var. Bu zamana kadar aşırı doz durumu yaşayan hasta olmamış. Pek fazla yan etkisi yok 3-5 tane falan onlarda halsizlik gibi basit şeyler. Bu aşı normalde daha zor olan Herpes Hiv gibi hastalıklarda kullanılıyor amaç sadece bağışıklığı güçlendirmek. açıkcası test sonucum pozitif gelirse ben gitmeyi düşünüyorum. Yaptığım hesaplara göre her şey dahil 10 bin tl falan tutuyor. Ama bağışıklığım berbat olduğu için eğer bu virüsü atmadıysam tekrar çıkardı diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz. Size 1 senede edindiğim bütün bilgileri aklıma geldiğince aktarmaya çalıştım. Ve bir profesöre danıştıktan sonra Gardasil aşısını da yaptırmanızı öneririm ama lütfen önce doktorla görüşün hiçbir konuda kendi kafanıza göre iş yapmayın. Hepiniz umarım bu mutluluğu bir gün yaşarsınız ve ben inanıyorum ki hepiniz tadacaksınız.

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Sanırım HPV'yi yendim, Tüm tedavi yöntemleri bilgilendirici yazı

Selamlar kardeşim.
    Bence gereksiz bir heyecan yaşıyorsun. Zaten bu hastalığı kapmış kişiler yüzde 90 bu hastalığı 1 yıl içinde vücudundan atıyor. Ve zamanla siğil çıkarmamaya başlıyor. Önemli olan bu hastalığı ilerde tekrar yaşamamak yani o şansız yüzde 10’un içinde olmamak.

Negatif olunsa bile virüs tamamiyle vücuttan atıldımı yoksa Uykudamı kaldı ne yazık ki şu anda dünyada bunu bilecek bir teknolojide yok. Zaten erkeklere de hiç bir doktor test önermiyor. Bence gidip boşuna paranı harcama.

Durum
    Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Sanırım HPV'yi yendim, Tüm tedavi yöntemleri bilgilendirici yazı

dostum bende de hpv var hpv haricinde senin bahsettiğin molluscum da var ben hep bu molluscum'u hpv siğili sanıyordum penisin sünnet kısmının hemen altında var birden fazla
    Hpv siğili ise penisin hafif kök kısmında 1 tane zaten diğerleri sünnet kısmındaki molluscum. İlk defa senden duydum google amcaya yazdım ve cıkan resimdekilerin aynısı
    Peki bu molluscum nasıl tedavi ediliyor benim doktorum hiç molluscum ffalan demedi onlar da hpv tedavisi gördü
    Tedavi şekli de asit döktü o siğil 1 haftada kabuk tuttu ve dokuldu senin söylediğin molluscum olan şeylere de doktu ama onlar gitmedi hep duruyor siğil gibi dökülmedi yani.
    Bu molluscum un tedavisi nedir dostum rica etsem doktordan aldıgın tavsiyeleri aktarır mısın
    Saygılar.