Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi epilasyon yontemini kullanmaliyiz ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Exclamation Hangi epilasyon yontemini kullanmaliyiz ?

Bir hpv’linin kafasını kurcalayan onlarca konudan biriyle karşınızdayım.
    ”Kukumuza – pipimize nasıl epilasyon yapacağız?” konusu hpv’nin varlığından beri süregelen bir mesele olmuştur 😀

Elimizdeki malzemeler neler, sıralayalım;
    1) Jilet
    2) Ağda (beyler siz değil, biz)
    3) Tüy Dökücü
    4) Makasla kısaltma

JİLET: İşte asla yapılmaması gereken epilasyon yöntemi. Doktorunuz uyarmıştır ancak ben de söylemiş olayım, bir hpv pozitif asla genital bölgesine jilet kullanmamalı, kullanıyorsa da bırakmalı. Ben kullanıyordum, bıraktım. Jiletin yaratacak olduğu mikroskobik çatlaklar siğillerin çoğalmasına ya da yeni siğil oluşumuna sebep olacaktır. Özellikle genital bölgemizde siğiller birkaç taneden fazlaysa onları da yanlışlıkla kesme riskimiz olduğu için hiç jilet konusuna girilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

AĞDA: Hpv’yi taşıdığımdan beri hiç ağda yaptırmadım ancak yaptıran insanlar biliyorum. Kesinlikle daha temiz bir çözüm olduğu ortada fakat siğillerin kopması ya da hasar alması da ayrı bir sıkıntı.Ayrıca enfeksiyon kapma riskimiz de daha yüksek. Jilet kadar yıkıcı bir yöntem olmasa da bence yine siğil oranına göre yapılıp yapılmaması tartışılmalı, hadi 1-2 tane siğil varsa sıkıntı olacağını sanmam da, belli bir oranda mevcutsa hiç gerek yok arkadaşlar. Kanatırsınız vs uğraş şimdi 🙂

TÜY DÖKÜCÜ KREM: Benim yöntemim. Bizim yöntemimiz! Birçok hpv’li tüy dökücü krem kullanır. Doktorlar da en çok tüy dökücü krem ve makasla kısaltma olayını önerirler zaten. Tabi tüy dökücü kremlerin üzerinde genital bölgede kullanmayınız yazıyor ancak bu artık o kadar çok yapılan bir şey ki cümle geçerliliğini yitirdi ve bence tedavülden kalktı. Çok harika bir çözüm olmasa da temizlik açısından idare eder olup, riski ve yıkıcılığı daha az bir olay diğerlerine göre. Kimyasal olduğu için söylenen arkadaşlar elbet olacaktır ama başka bir çözümümüz yok ki? En kötüler arasından bir tanesini seçmek zorundayız 🙂 3-4 gün temiz bir şekilde idare ediyor, bu da jinekologumuza gözükmek, operasyon vs geçirmek, siğillerimizi yaktırmak/dondurmak için ideal bir süre. Kremi vücudunuzda bekletme süresi kısa olan ürünleri tercih ediniz. Ben hpv olduğumdan beri aynı tüy dökücüyü kullanıyorum. Sesu’nun 3 dakikalık ürününü.Gerçekten de 3 ya da 4 dakika filan bekleyip hemen işe koyuluyorum. Almak isteyenler için fotoğraf linki koyuyorum, tavsiye olunur: http://www.dilaykozmetik.com/Product...in-tuy-dok.jpg

MAKASLA KISALTMA: En sağlıklı yöntem ama uygulaması zor ve hijyen açısından rahatsız edici. Siğillere hiçbir zarar vermeyecek, zedelemeyecek olan bir yöntem olmasına rağmen bu makasla kısaltma konusuna karşı benim de bakış açım şu: ”Doktor siğilleri dondurup/yakarken nasıl görecek?” Doğru şekilde müdahale edilememişse bu bizim siğillerle birlikte yaşama süremizi uzatır. Nasıl doğru şekilde müdahale edilir diyorsanız bence makasla kısaltma en son yöntem olmalı.

Yine de bir tavsiyem var.
    Ayda 1 kez tüy dökücü & geri kalan zamanlarda birkaç kere bir makasla kısaltma.
    Jileti unutalım bu arada, jilet yok.

Bu yazı blogumuzdan alıntıdır: HPV VE EPİLASYON ? | HPV POZİTİF

Durum
    Alp
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hangi epilasyon yontemini kullanmaliyiz ?

Ben de tüy dökücü krem kullanıyorum. Fakat son zamanlarda gerek uygulaması gerekse kafamda oluşan uygulama sonrası mikro çatlak oluşturma şüphesi nedeniyle aklıma hassas traş makineleri geldi. Philips'in body groom diye bir makinesini görmüştüm, vücut ve hassas bölgeler için. Ama ondan da emin değilim, yayılmaya sebebiyet vermesini istemeyiz. Makine kullanan varsa fikirlerini yazabilir.

Durum
    Admin

Evet sen makina kullanabilirsin, makinayı da tavsıye edıyorlar zaten tüyü kökünden almadıgı ıcın zarar da vermiyor. Ben de makina var ama sadece rahat bölgelerde kullanıyorum üst kısım için sadece. Ya da direkt tüy dökücü yapıyorum.

Durum
    Osman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Grom konusu benimde aklımda lakin kullanıcı tanıdığım yok.

Durum
    Admin

Grom nedir?

Durum
    Osman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Philips traş makinesi . Vücut için olduğu söyleniyor.

Durum
    Admin

Ya evet erkekler traş makinası kullanabilir mantıklı bence.

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

doktor eldiveni

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ya ben ağda yaptırmak istiyorum :d en son lisede kendim almıştım ondan sınra hep kuaföre gittim. Lezyon varken farkında olmadan gittim aslında sonradan bastı kafa bir daha orayada gitmedim kadına geçmiştir belki diye :d hiç lezyon yokken ağdaya gitsem nolur?

Durum
    Admin

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben ağda yaptırmak istiyorum :d en son lisede kendim almıştım ondan sınra hep kuaföre gittim. Lezyon varken farkında olmadan gittim aslında sonradan bastı kafa bir daha orayada gitmedim kadına geçmiştir belki diye :d hiç lezyon yokken ağdaya gitsem nolur?
    Bence gitme canım, cunku oradaki deriyi aslında tahrıs edıyor ve agda hıc onerılmıyor. Tuy dokucuye alıs kuzu.

Bu Konu için Etiketler