Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Test sonucunu bekliyorum

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Test sonucunu bekliyorum

Arkadaşlar merhaba 2019 mayis ayinda hpv testim de tip 51 oldugunu öğrenmiştim. Eylül de bidaha ki testte 51 ve 54 cıkmıstı. Simdi bidaha test verdim. Sonucu cok umursamıyorum çünkü ne çıkarsa çıksın normal yaşantıma devam edicem. Test yaptırmamın sebebi ahcc ye devam edip etmiycegime karar vercem. Aslinda test konusunda gittiğim tüm doktorlar sigilin çıkmıyorsa teste gerek yok taşıyıcı olmuşsun görüşündeler. Merve de bu konuda arastirma yapmisti.. Gel gör ki insan o negatif yazısını görmek istiyor. Siğil uzun zamandir cikarmasam da kendimi negatif hissetmiyorum nedense.. Evet hislerimi de test etmis olucam ) Bu arada test 2 hafta sonra cikicak...

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Test sonucunu bekliyorum

4 ay sonra hpv 54 nasil ilave olmus. Ilk test mi hatalıydı acaba...
    Umarim negatif yazisii görürsünüz.
    Doktor taşıyıcı olmuşsun derken ne kast etti acaba? Sigil cikmasa da rahim agzinda lezyon yapabiliyor diye biliyorum.

Ve ne kadarsure ahcc kullandiniz?
    Teşekkür ederim

Durum
    Kıdemli Üye

İsmim bayan ismi gibi ama cinsiyet erkek Orasi muamma oldu cinsel iliskim de olmadi. Ama doktorum vucuttan atilirken küçük parcalara bolunebiliyor falan demişti. Erkek sigil cikarmazsa bulastiriciligi kalmıyormus. Risk yuzde ikiymis lezyon yoksa bulastirma ihtimali. Ahcc bayagidir kullanıyorum ama gecmis gibi hissetmiyorum soyle ki arada sanki batma hisleri yasiyorum. Gene de yaptirdim test.

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

sadeceben birşey sormak istiyorum benimde penis bölgemde 1 ay önce kriyo yaptıdım siğil çıkmadı daha erken biliyorum ama erkekte siğil yoksa bulaştırmazmı yani. birşey de okumuştum siğil görünmeyen yerler için asitli bir çözelti varmış onu bence araştır siğillerinin tamamen olmadığını gör.
    umarım atlatırsın kalbim seninle

Durum
    Kıdemli Üye

Belli bir süre cikarmazsan bulastirmadiğını söylüyorlar ben bunu 4 farklı doktordan duydum. Ama ben süresini falan sormadım acikcasi. En başta kendimiz icin dikkat etmeliyiz. Ben de bu dönemde yalniz kaldim. Nickimin anlami da bu sadeceben..Önce kendini düsün. Kız arkadasini düşünmeyi birak. Hata sen de bile olmuş olsa olmuş olması gerekiyordu ve oldu. Cok düsünme bunlari sana yararı olmaz zararı olur. Siğil olayina gelince ben uzun suredir sigil çıkarmıyorum hatta bir kere teshis de 6 tane falan cikti sonra ayda bir bazen iki bazen üc kere kontrole gittim. Paranoya bağladığım bir dönem oldu. Hepsine asitli suyla baktırdım. Süreler basimdan geçenler hakkinda çok fazla detay vermiyorum çünkü testimin pozitif cıkma ihtimaline karşı insanlarda karamsarlık yaratmak istemiyorum. Ahcc suan gözüken tek umudumuz. Uzun süre kullandim pozitifsem kullanmaya uc ay daha devam edicem. Bu kadar yazdim çünkü bu kadar karamsar olmani istemediğimden. Eger başarılı olabilirsem sana da tecrubelerimi aktarmaya hazirim. Şimdilik sürece guvenelim ve bekleyelim.. Herseyin hayırlısı

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Başarılı ol tecrübelerini dinlemeyi isterim her zaman umarım atarsin vücudundan

Durum
    Kıdemli Üye

Aminnn çok tesekkur ederim hayirlisi diyelim

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Adim gecmis bende konuya bi el atayim soyle ki doktor bana kontrol esnasinda test yaptiricam dedigimde uzun suredir cikarmiyorsun zaten gerek yok teste bu kadr sure temizsen zaten negatifsindir yoksa illaki belirti verirdi demisti. Sadece sigil yapmayan tiplere karsilik surekli smear testi verip kontrol ettirmem gerektigini soylemisti. Aslina bakarsaniz doktor konunun uzerine cok gitmemem gerektigi icin boyle konusmus da olabilir cunku ben cok abartiyordum.. veya karsisina hpvli cok hasta geldigi icn bunun bu kadr kafaya takilmamasi gereken bisey oldugunu ve sigilsizsem artik rahatlamam gerektigini soylemeye calismis olabilir bilemem.. ama benm test yaptirmamamdaki sebep doktorun bu cumlesi asla degil. Evlenmeye karar verdigimde ilk isim hpv testi yaptirmak olacak mesela sonrasi icin risk olmasin diye. Ama suan herhangi bi cinsel hayatm olmasa bile olma ve yeniden kapma ihtimaline karsilkk teste o parayi bayilmiyorm acikcasi cunku negatifligimi gorsem bile ileride olacak ilk sevglimden yeniden kapmayacagimin garantisi yok.
    Erkekte bulastiricilik mevzusuna gelirsek benm ayrildigim erkek arkadasimda veya onceki beraber oldugm hic bi insanda sigil yoktu ben erkegin sigilsizken de bulastirabilecegini dusunuyordum. Sonradan ayrildigim erkek arkadasimin makatinda gordugumu soylemistim ama bundan da emin degilm doktor deglm sonuc olarak ve o evet sigil demedi bana inkar etti bu sadece benim dusuncem.. ama lezyon olmasa da ben bulasabilecegni dusunuyorm negatif degilsek erkek kadin farketmez.

Sizin test konusuna gelirsek ben gibi dusunuyorsaniz yaptirmayablirsinz bu sizin karariniz. Ben de yaptirmadim ama hala cinsel iliski yasamiyorm kimseyi riske atmam bu konuda 1 seneyi gecti temiz olali biraz daha gecsn bakalm

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba Merve Aslina bakarsan ben de senin gibi cinsellik yaşamıyorum oyuzden test anlamsiz da olsa Ahcc ye devam konusunda karar kılıp kafamdan silmek istedim. Cinsellik yasiycagim insan zaten bu saatten sonra evleneceğim insan olur. Bulasicilik konusu da cok ucu acik ama ben 4 doktorda da aynı seyi duydum. Erkek arkadaşlarin da görmemiş olman doğal çünkü biz bildiğimiz halde bile fark edemiyo olabiliriz. Ama en sağlami tabi ki negatif i görmek

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ya teste de güvenilmiyor ki benim sigil varken test yapıldı hem vajende hem sigil üzerinden gelişim lab in baktığı önemli 21 tip negatif geldi. Yani ben negatif değilim ama test negatif diyor.. böyle şeyler oluyor