Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'den ölmek ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smile Hpv'den ölmek ?

Arkadaşlar şu konuya bir açıklık getireyim. Forumda aşırı karamsar insanlar da var.

Hpv'den ölmüyoruz. Hpv'den ölmek için şunların olması gerek:

1. Cinsiyetin %80 kadın olması gerekiyor. (erkeklerde penis kanseri %2)
    2. Yüksek riskli tip taşıman gerekiyor ancak bu tek başına yeterli değil. Yüksek riskli tiplerden en çok kanser yapan 16,18 gibi türlere sahip olman lazım, hatta ikisine bir arada sahip olmak lazım.
    3. Hpv olduğunu çooook uzun bir zamandır bilmemen lazım. (5-10 yıl)
    4. Bunun yanında aktif cinsel hayata ya da çok eşliliğe devam etmen lazım.
    5. Çok sigara içiyor olman lazım.
    6. Hpv olduğunu ''rahim ağzı kanseri'' ile öğrenmen lazım.

Kaldı ki, 6. madde olsa bile rahim alınıyor. Ancak tümörün diger organlara vs sıçraması gibi şeyler olması lazım. Yani lazım babam da lazım.... Bu raddede bile kemoterapi filan yapılıyor zaten, ayrıca önlenebilir kanserler arasındadır, rahim agzı kanseri.

Yani kardeşim, sen hpv olduğunu biliyorsan, az çok sağlığına dikkat ediyorsan, kontrollerine düzenli gidiyorsan, pap smear yaptırıyorsan böyle bir şansın yok, ölemezsin

Ayrıca kadın arkadaşlara; bunun daha rahimde değişiklik yapması vs var. cin1, cin2, cin3 sonra kanser ohoooo.

Eğer ölünseydi ben ölürdüm (!)
    Test yaptırdığımda cin3 çıkmıştım, kadınım, 23 yasındayım, yüksek riskli tipe sahibim, sigara iciyorum ve cin3 çıkmıştım.
    Anlayabiliyor musunuz?
    Ama operasyona girdim (leep konizasyon) ve temizlendi o bölge.
    Ben bile ölemedim yani

Durum
    Cagola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv'den ölmek ?

Arkadaslar simdi disardayim gelmedigim gunlerde bu konuyla ilgili uzuuuuun arastirmalar yaptim. Bilgisayar basina gecince editleyecegim o kadar korkacak bi durum yok.

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Destek olması açısından okuduğum bir yazıyı paylaşıyorum. (Alıntıdır)

Brezilya, Meksika ve Florida/Amerika'da yaşayan 4000 gönüllü erkek üzerinde yapılmış Hpv taraması sonuçları açıklandı. Sonuçlar korkutucu: Yaş ortalaması 32 olan erkeklerin yarısı o tarihe kadar en az bir defa Hpv ile enfekte olmuşlardı.Araştırma 2005 yılında yapılmaya başlanmış ve katılan 4000 erkek 30 ay boyunca 6 ayda bir yeni tarama ile kontrol edilmiş. Araştırmanın başladığı tarihte %50 si Hpv ile zaten tanışmış olan erkeklerden 1572 si takiben eden 30 ayda yeni enfeksiyonlara maruz kalmışlar. Araştırma ekibi, insan vücudunun Hpv virüsünü tamamen temizleyebildiğini; temizlenme sürecinin kişiler arasında farklılık göstermediğini ancak Hpv türüne göre 7 ile 24 ay arasında değişebildiğini belirtiyorlar. Kadınlarda rahimağzı kanserine neden olan Hpv 16 özel olarak incelenmiş ve vücuttan ortalama 12 ayda temizlendiği gözlenmiş. Hpv 16'nın uzun süre vücutta kalması ve hiçbir semptomunun olmaması bu tipin neden en yaygın tip olduğunu da gösteriyor. Araştırma ekibi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar arasında yaygın, sinsi ve kanserojen olması nedeniyle Hpv'ye vurgu yapıyorlar; en iyi korunma yönteminin çok eşlilikten uzak kalmak ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak olduğunu belirtiyorlar.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Destek olması açısından okuduğum bir yazıyı paylaşıyorum. (Alıntıdır)

Brezilya, Meksika ve Florida/Amerika'da yaşayan 4000 gönüllü erkek üzerinde yapılmış Hpv taraması sonuçları açıklandı. Sonuçlar korkutucu: Yaş ortalaması 32 olan erkeklerin yarısı o tarihe kadar en az bir defa Hpv ile enfekte olmuşlardı.Araştırma 2005 yılında yapılmaya başlanmış ve katılan 4000 erkek 30 ay boyunca 6 ayda bir yeni tarama ile kontrol edilmiş. Araştırmanın başladığı tarihte %50 si Hpv ile zaten tanışmış olan erkeklerden 1572 si takiben eden 30 ayda yeni enfeksiyonlara maruz kalmışlar. Araştırma ekibi, insan vücudunun Hpv virüsünü tamamen temizleyebildiğini; temizlenme sürecinin kişiler arasında farklılık göstermediğini ancak Hpv türüne göre 7 ile 24 ay arasında değişebildiğini belirtiyorlar. Kadınlarda rahimağzı kanserine neden olan Hpv 16 özel olarak incelenmiş ve vücuttan ortalama 12 ayda temizlendiği gözlenmiş. Hpv 16'nın uzun süre vücutta kalması ve hiçbir semptomunun olmaması bu tipin neden en yaygın tip olduğunu da gösteriyor. Araştırma ekibi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar arasında yaygın, sinsi ve kanserojen olması nedeniyle Hpv'ye vurgu yapıyorlar; en iyi korunma yönteminin çok eşlilikten uzak kalmak ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak olduğunu belirtiyorlar.
    hpv 16 ve 12 ay ilginçmiş

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

yeni enfeksiyonlar derken o kısmı anlayamadım ?

Durum
    Admin

Abi ben hpv 16'nın 12 ay da temızlendıgıne ınanmıyorum. Çok fazla vitamin ve saglıklı beslenme, asırı bir saglıklı olma durumuna maruz kalması gerek. Ben tip 56'yım tamam yuksek rısklı ama 16-18 ve 45 kadar korkutucu değil ancak 1 senedir savasıyorum. Son zamanlarda sigillerin bayagı az cıkıyor olmasını da ekleyeyım, zamanla azalıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni enfeksiyonlar derken o kısmı anlayamadım ?
    Yani ilave ilişki yaşayarak vucuttan attıklarının dışında ilave tiplere maruz kalmışlar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben hpv 16'nın 12 ay da temızlendıgıne ınanmıyorum. Çok fazla vitamin ve saglıklı beslenme, asırı bir saglıklı olma durumuna maruz kalması gerek. Ben tip 56'yım tamam yuksek rısklı ama 16-18 ve 45 kadar korkutucu değil ancak 1 senedir savasıyorum. Son zamanlarda sigillerin bayagı az cıkıyor olmasını da ekleyeyım, zamanla azalıyor.
    Mesela aşağıda Ulusal Kanser Enstitüsü'den bir cümle paylaşıyorum.

Most high-risk HPV infections occur without any symptoms, go away within 1 to 2 years, and do not cause cancer. Some HPV infections, however, can persist for many years. Persistent infections with high-risk HPV types can lead to cell changes that, if untreated, may progress to cancer.

Özetle ; Çoğu yüksek riskli HPV'ler dahil olmak üzere 1-2 yıl içerisinde kaybolmakta ve kanser yapmaz. Bazıları ilerlerse yapabilir. Bugün eşimi götürdüğüm doktoru çok beğendim bu arada. Gerçekten bilgili idi tipleme için örnek aldı ve en son 2 ay önce konu ile ilgili bir seminere katıldığını söyledi.(Yurtdışında) Kısaca bir doktorun ağzından şunlar çıktı yine sizlere moral vermesi için ;

- HPV isen kesinlikle kanser olacaksın diye birşey yok hatta düzenli kontrol ile %0'larda kanser olman. Korkmayın. Çok yaygın bir durumda ve çoğu kişi farkında değil. Hatta 3-4 türü aynı anda bulundurman lazım ki baya riskli diyelim. Zaten bir süre sonra vucut atıyor bunu çoğu kişi buna emin olamıyor, atıyor diyemiyor ama evet atıyor. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bu yüzden aşı öneriyorum ben hastalarıma niye? Çünkü vucut virüsü atarsa yeniden kapmaması gerekli, bu yüzden aşı yaptırıyorum ki o virüs vucuda giremesin. Tabi aşı az virüsü engelliyor ama olsun hiç yoktan iyidir diyerek güldü. Banada sen erkeksin çok düşük ihtimal ama üroloğa görün tabiki düzenli dedi. İlave olarak AHCC'yi sordum, evet umut verici dedi. 2-3 yıl içerisinde tamamlayıcı ilaç olarak çıkacağını düşünüyorum. 2.faz başarılı olursa artık, resmi olarak kabul görülmesi beklenecektir ama o ilaca ihtiyacınız kalmayacaktır diye düşünüyorum diyerekte konuyu kapattı sağolsun.

Durum
    Admin

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela aşağıda Ulusal Kanser Enstitüsü'den bir cümle paylaşıyorum.

Most high-risk HPV infections occur without any symptoms, go away within 1 to 2 years, and do not cause cancer. Some HPV infections, however, can persist for many years. Persistent infections with high-risk HPV types can lead to cell changes that, if untreated, may progress to cancer.

Özetle ; Çoğu yüksek riskli HPV'ler dahil olmak üzere 1-2 yıl içerisinde kaybolmakta ve kanser yapmaz. Bazıları ilerlerse yapabilir. Bugün eşimi götürdüğüm doktoru çok beğendim bu arada. Gerçekten bilgili idi tipleme için örnek aldı ve en son 2 ay önce konu ile ilgili bir seminere katıldığını söyledi.(Yurtdışında) Kısaca bir doktorun ağzından şunlar çıktı yine sizlere moral vermesi için ;

- HPV isen kesinlikle kanser olacaksın diye birşey yok hatta düzenli kontrol ile %0'larda kanser olman. Korkmayın. Çok yaygın bir durumda ve çoğu kişi farkında değil. Hatta 3-4 türü aynı anda bulundurman lazım ki baya riskli diyelim. Zaten bir süre sonra vucut atıyor bunu çoğu kişi buna emin olamıyor, atıyor diyemiyor ama evet atıyor. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bu yüzden aşı öneriyorum ben hastalarıma niye? Çünkü vucut virüsü atarsa yeniden kapmaması gerekli, bu yüzden aşı yaptırıyorum ki o virüs vucuda giremesin. Tabi aşı az virüsü engelliyor ama olsun hiç yoktan iyidir diyerek güldü. Banada sen erkeksin çok düşük ihtimal ama üroloğa görün tabiki düzenli dedi. İlave olarak AHCC'yi sordum, evet umut verici dedi. 2-3 yıl içerisinde tamamlayıcı ilaç olarak çıkacağını düşünüyorum. 2.faz başarılı olursa artık, resmi olarak kabul görülmesi beklenecektir ama o ilaca ihtiyacınız kalmayacaktır diye düşünüyorum diyerekte konuyu kapattı sağolsun.
    Aynen ahcc iyidir, kullanıyorum Bakalım.

Doktorunun ismi neydi? Hpv ve doktorlarımız adlı kategoride paylasabilir misin? @elmatadori

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Stres yüzünden tip 6 hpv ile ömür boyu savaşıcam galiba allahığam birisi beni emekli yapsın

Bu Konu için Etiketler