Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba - Yeni Hasta

Durum
    Hades88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba - Yeni Hasta

Buraya açtığım başlık herhangi bir kurala aykırıysa öncelikle özür dilerim.

Yıllardır bu foruma ara ara girip çıkarım, yıllardır çünkü 6 yıldır HPV 6-11 hastası 32 yaşında bir erkeğim. Çok fazla şey deneyip başarısızlığa uğramışlığım var, çok fazla pes edip "ne olursa olsun" diye boşvermişliğim var. 1 ay kadar önce sigarayı bıraktım, alkolü bıraktım, forum yöneticilerinden Arya'nın paylaştığı numaradan AHCC temin ettim ve düzenli kullanıyorum (bilgi için ayrıca teşekkürler), düzenli spor yapıyorum... Kısacası hayatımı değiştirmeye çalışıyorum. Ç.kale'deyim ve yine bu forumdan adını ve iletişimi bilgilerini öğrendiğim bir doktora muayene olmak için İstanbul'a gitmeyi planlıyorum. Umarım bu defa her şey iyi olur.

Büyük bir ayıpmış gibi kimseyle paylaşamadığım bu durumu birileriyle paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Merhaba - Yeni Hasta

6 yıldır mı aaa... negatife dönmediniz mi 2 yıla vücuttan atılıyor diyorlar

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

6 yildir ne zamandan ne zamana test yaptirip gecmedigini anladiniz. Yada 6 yildir sigil mi cikariyosunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hades çok geçmiş olsun. Bizim forum 3buçuk senelik, 4 sene olacak yakında.. nereden baksan senin hpv hikayenin yarısı. Bu kadar süre hpv ile enfekte olmuş olmana üzüldüm. Umarım ahcc ve dogru doktor tedavisiyle atlatırsın.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Hades88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya açtığım başlık herhangi bir kurala aykırıysa öncelikle özür dilerim.

Yıllardır bu foruma ara ara girip çıkarım, yıllardır çünkü 6 yıldır HPV 6-11 hastası 32 yaşında bir erkeğim. Çok fazla şey deneyip başarısızlığa uğramışlığım var, çok fazla pes edip "ne olursa olsun" diye boşvermişliğim var. 1 ay kadar önce sigarayı bıraktım, alkolü bıraktım, forum yöneticilerinden Arya'nın paylaştığı numaradan AHCC temin ettim ve düzenli kullanıyorum (bilgi için ayrıca teşekkürler), düzenli spor yapıyorum... Kısacası hayatımı değiştirmeye çalışıyorum. Ç.kale'deyim ve yine bu forumdan adını ve iletişimi bilgilerini öğrendiğim bir doktora muayene olmak için İstanbul'a gitmeyi planlıyorum. Umarım bu defa her şey iyi olur.

Büyük bir ayıpmış gibi kimseyle paylaşamadığım bu durumu birileriyle paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.
    6 yildir geçmedi demişsiniz. Testler ile mi hala gecmedigini anladiniz yoksa sigil cikararak mi anladiniz?

Durum
    Hades88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hades çok geçmiş olsun. Bizim forum 3buçuk senelik, 4 sene olacak yakında.. nereden baksan senin hpv hikayenin yarısı. Bu kadar süre hpv ile enfekte olmuş olmana üzüldüm. Umarım ahcc ve dogru doktor tedavisiyle atlatırsın.
    Uzun zamandır bakamamıştım, teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Diğer arkadaşların sorularına gelince 6-11 türü en zararsız türlerden biri olmasına karşın siğil yapıyor ve siğil çıkarttığım için geçmediğinin farkındayım. İlk dönemler düzenli kriyoterapi vs yaptırmış olsam da geçmediği için peşini bıraktığım ve umursamadığım çok oldu. İnsanların hayatını etkileyen önemli bir işim var ve sürekli bunu düşünmek işimi de olumsuz etkiliyordu bu yüzden umursamadığım dönemler de çok oldu.

Son dönemde hayatımdaki bir gelişme beni değişime sevketti ve dediğim gibi sigarayı bıraktım, bunları yazarken 1.5 aydır sigara içmeyen bir bireyim AHCC, yeşil çay, kefir vs kullanıp spor yapıyorum, yediklerime dikkat ediyorum. Umarım kurtulurum

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yaptığınız şeyler gerçekten güzel sigarayı bırakmak vs. Ama şunuda unutmayın lütfen düzenli olarak doktorunuza tedavinizi olun koter veya kriyo olmadığınız taktirde yaptığınız değişiklikler hiçbir işe yaramaz bu siğil kendi kendine geçen birşey değil.

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

6 yılı duyunca açıkcası korktum. Kardeşim sana bir kaç sorum olacak. Daha önce test yaptırdınmı. Halen siğil çıkartıyormusun.. En son ne zaman muayeneye gittin.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Buyuk ihtimalle vucudunda surekli sigil oldugu icin gecmemis.. cunku umursamadim diyor. Sigil cikarttiktan sonra onu yaktirmadiysa 10 sene de gecse hpv gecmez. Sigil kendi kendine dusen bisey degil ve sigil durdukca da hastalik devam ediyor iste.. ahcc ile tanisman cok gec olmus ama yaptigin bu degisikliklerle 1 sene icinde gecer diye dusunuyorum tabiki vucudunda sigil tutmazsann.. hic bi sekilde sigille yasamaman lazm en onemlisi bu. Darkin dedigi dogru yani sigillerine onlem almazsan senelerce ahcc kullansan da bos.. gecer umarim 🙏🏻

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ama bazı doktorlar kendi kendine gerileyebilir diyor ve hatta kendi kendine küçülen sigil de gördüm bu da var

Bu Konu için Etiketler