Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasil yani? Düþük riskten, yüksek riske mi ?

Durum
    Sercan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Nasil yani? Düþük riskten, yüksek riske mi ?

Iyi yýllar arkadaþlar,
    Erkek Eþimin, 1 yil önce sigil patoloji sonucu düþük risk tip 6 geldi.

Bir yil icinde 8 ay ahcc kullandý. Guzel uyudu.
    D vitamini kullandý. Alkol ve sigara yok. Az cok Spor da yapti . Sigil de tekrar etmedi..

Bu süreçte Benim ise hpv aþým vardi ve hpv tipleri sonuçlarý negatif geldi. doktorlar aþýn var bisey olmaz , sigil yokken cinsellik yasayabilirsiniz dedi.buna raðmen 10 ay hic cinsellik yaþanmadý sonra 4 ay boxer ile son 2 ay da sadece prezervatifle cinsellik yaþandý.

Iki gun once mavi laboratuvara kendimiz numune alýp gonderdik ve sonuc yuksek risk tip 56 çýktý.

Nasil olabilir?mavi lab.da Yanlýþlýk hata payi olabilir mi?
    Cunku ilk test parça üzerinden yapýlmýþtý daha güvenilir olmasi gerekmez miydi ?

Su anda Hpv 6 yok, hpv 56 nasil cikabilir?

Moralimiz coook bozuk arkadaþlar bi cevabi fikri tecrubesi olan varsa yazarsa sevinirim...

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Nasil yani? Düþük riskten, yüksek riske mi ?

Benim de ilk ozel bi labaratuvarda test sonucum 51 ve 73 geldi 6 ay sonraki sonucum sadece 31 geldi.
    Benim araþtýrmam su yönde oldu genotiplendirme cok hassas. Yalancý pozitiflik negatiflik olasýlýðý düþük ama tiplendirmelerde yanýlma payý olabiliyor. Ya da o an örneðin 56 tespit edilemeyecek kadar az ama zaman içinde tiplerin viral yükü azalýp artabiliyor.
    Sitede daha once bi arkadas paylaþmýþtý. Her iki testinde de bambaþka sonuclar çýkmýþtý.

Durum
    Kýdemli Üye

Ahhh ahh ah hic bir doktor ya da lab. Böyle bir þey demedi ki tedbiri elden býrakmayalým. Nasilsa 6 , nasýlsa aþým var, bunca zanan bir set olmadi dedik... cok uzgunum. Peki ben tekrar ne zaman baktirayim? Son iki aydýr riskli dönemdeyiz. Iki ay yeterli mi

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Sercan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ahhh ahh ah hic bir doktor ya da lab. Böyle bir þey demedi ki tedbiri elden býrakmayalým. Nasilsa 6 , nasýlsa aþým var, bunca zanan bir set olmadi dedik... cok uzgunum. Peki ben tekrar ne zaman baktirayim? Son iki aydýr riskli dönemdeyiz. Iki ay yeterli mi
    Aktif sigil yoksa ve prezervatif ile korunduysaniz bulasmamis bile olabilir. Bence endiþe etmeyin su aþamada. Ama yine de siz de bi hpv testi yaptýrýn smear icin fln gittiginizde.

Durum
    hpvvv - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Bence testte yanýlma payý olabilir tekrar yaptýrabilirsiniz çünkü ahcc kullanýp alkol sigara vs yok ve güzel uyku diyorsunuz bence atmýþ olmalý vücudundan

Durum
    Kýdemli Üye

Ah arkadaslarim, amin diyeyim ... yazicam size geliþmeleri. Uzun zamandir okuyordum yazmiyordum. Kendimce dedim ki guzel sonucu vericez herkese moral olacagiz... bunu düþünürken böyle olmasi þok etti. Yani hpv tip6 aynisekilde dursa bu kadar üzülmezdim ama yükseðe geçince aþým da yok. Bagisiklik hastaligim da mevcut. Cok korktum ne yalan diyeyim...

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende týp 67 vardý siðil cýkmayýnca iliþkýye girdým esýmle eþimde siðil yok 8 aydýr bende ahcc kullanýyorum bende korktum valla þimdi

Durum
    Kýdemli Üye

Ama arkadaþlar doktorlarýn laboratuvar larin risk ve ihtimalleri bize söylemeleri lazim degil mi , uyarmasý gerekmez mi ???? Bu insanin hayatiyla oynamak degil mi ?? 3 profa sordum eþimde tip 6 var, bende de aþý var dedim. Üçü de Eþimin yanýnda riskin yok beraber olanilirsiniz dedi. Neden kimse demedi ki tiplendirmeler yanlýþ olabilir ya da süreçte uyuyan bir tip varsa uyanabilir.... simdi bizim bu aldýðýmýz risklerin vebali kimeeww

Durum
    Kýdemli Üye

Alýntý mert2036 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende týp 67 vardý siðil cýkmayýnca iliþkýye girdým esýmle eþimde siðil yok 8 aydýr bende ahcc kullanýyorum bende korktum valla þimdi
    Mert kardeþim, senin hpv 6 varmýþ sonra hpv 67 çýkmýþ sanýrým. Geçmiþ mesajlarýna baktim. Pekii nasil olmuþ bu durum, sana bi izah veren oldu mu? Ve Eþine gecti mi ?

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý Sercan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mert kardeþim, senin hpv 6 varmýþ sonra hpv 67 çýkmýþ sanýrým. Geçmiþ mesajlarýna baktim. Pekii nasil olmuþ bu durum, sana bi izah veren oldu mu? Ve Eþine gecti mi ?
    Hpv 6 olmadý bende hýc mavi labta tip 67 cýktý direk