Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv53 ve Hpv59 (Double Tip)

Durum
    MoonHouse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv53 ve Hpv59 (Double Tip)

Kasım 2019’da smear testi yaptırdım. Test sonucum hpv pozitif çıktı.Önce aile hekimim tarafından arandım ve telefondaki kadın daha önce adını bile duymadığım bir virüsten ve rahim ağzı kanseri olma riskimden bahsediyordu. Tabi doğal olarak hemen internetten aramalara başladım karşıma çıkan görüntülerden o kadar korktum ki tarif edemem. Ben de bir jinekoloğu arayıp danışayım gerekirse gidip muayene olayım diye yakın bir arkadaşımın doğumunu yaptıran güvenilir dediği bir hekimi aradım. Kendisi bana muayenehanesinde onkolojik tarama yapamayacağını o nedenle tam teşekküllü bir hastanede hatta mümkünse onkoloji alanında uzman bir hastanede muayene olmam gerektiğini söyleyince durum gözümde gitgide kötüleşmeye başladı.
    Aile hekimimin yanına gidip bir form imzalamam gerektiği söylenmişti. İmzayı atmaya gittiğimde korktuğumu çok belli ettim ki sanırım bu yüzden sağ olsun oradaki hemşire bana “bunun kanser olduğum anlamına gelmediğini, takip etmem gerektiğini ve öncelikli olarak gidip Kadın doğum hastanelerinden birinde muayene olmamın hem param hem sağlığım açısından daha iyi olacağı” ile ilgili yönlendirdi. Sonrasında Zeynep Kamil hastanesinde bir doktora muayene oldum cinsel bölgenin dışında hatta bacak arası kıvrıma yakın bir yerde 4 tane siyah noktacık vardı, bunlar büyük ihtimalle siğil ama takip edelim bakalım büyüyecek mi şimdilik bir işlem yapmayalım diyerek beni altı ay sonrası bir smear daha yaptırmamı söyleyerek gönderdi.
    Tabi bu altı aylık süre dolduğunda pandemi süreci başlamıştı ve hastaneye gitmek daha sıkıntılı olacak diye ben beklemeye devam ettim. O dört tane siyah nokta kıvamında olan siğiller et beni gibi irili ufaklı büyüdüler. İki hafta önce 10 tane daha siğilim pörtledi. Hepsi aynı tarafta ve aynı anda birden çıktılar sanki.
    Smear testi için sağlık ocağına gittim kapları olmadığından test alamadıklarını ilçe sağlık merkezinde işlem yaptırabileceğimi, ilçe sağlık merkezi de pandemi sürecinde oradan test almadıklarını söyleyerek beni postaladılar. Dün özel bir sağlık merkezinde testi yaptırdım. Pendik’te iki tane merkez buldum ikisi de aynı fiyattı nerdeyse 95 tl- 100 tl. Smear için örneği sağlık ocağındaki gibi hemşire değil jinekolog aldı ve bana bu siğillerin yakma yöntemi ile tamamının hemen alınması gerektiğini yaklaşık maliyetinin 2500-3000 tl olduğunu,genel anestezi altında işlem yapılacağını ve bir hafta boyunca bacaklarımı ayırıp yatmam gerektiğini söyledi. Siğillerin tekrar çıkabileceğini, aldığı siğillerden birkaç tanesinin patolojiye gideceğini ve smear testi çıkınca bir test daha yapılması gerektiğini de ekledi yani bunlarda ekstra maliyete sebep olacak anlamına geliyordu bu.
    Bu kadar maliyeti şu anda kaldıramayacağım için devlet hastanesinde işlem yaptırırım umuduyla ilk bulduğum kadın doğum uzmanına gittim ancak normal devlet hastanelerinde süreç biraz daha uzun sürüyormuş bu nedenle kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanelerinden birinde cildiyeye randevu alabilirsem bu sürecin daha hızlı olacağı konusunda tavsiye aldım.
    Şimdi yana yakıla zaten Anadolu yakasında 3 adet bulunan bu hastanelerden randevu bulmaya çalışıyorum. Ama yok maalesef.Bir de bu siğiller gittikten sonra bağışıklık sistemimi güçlendirmenin bir yolunu bulmam gerekiyor. Sitede ki gıda takviyesini almak istiyorum. Ben adet dönemi öncesinde her ay grip olan biriyim bağışıklık sistemimin hali ortada anlayacağınız.
    Bunları böyle uzun uzadıya anlatarak zamanınızı aldım kusuruma bakmayın ama aynı şeyleri yaşayan birileri varsa belki bir şey katmış yada aklındaki bir sorusuna cevap olmuş olurum diye yazıyorum.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv53 ve Hpv59 (Double Tip)

Hpv pozitif geldikten sonra 4 taneyi yakmayan doktor bence hata yapmış ...

Ozel muayenesi olan bir cildiyede eşimin sigillerini yaktirdik 300 tl ye, sizde genel anestezi dedikleri icin mi bu kadar yuksek ucret istediler ve madem dış bölgede neden genel anestezi istedi.

Siradan bir hastanenin kadin doğum bölümünde rahim icinde lezyon var mi yok mu gayet rahat tetkiklerinie bakabilirler ...

Zaten bağışıklığı düşünce cikiyor ortaya, madem çıktı. Simdi vücudu güçlendirme zamani. Bu siteyi inceleyin mesajlar size fikir verecektir.

Cok gecmis olsun

Durum
    MoonHouse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv53 ve Hpv59 (Double Tip)

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv pozitif geldikten sonra 4 taneyi yakmayan doktor bence hata yapmış ...

Ozel muayenesi olan bir cildiyede eşimin sigillerini yaktirdik 300 tl ye, sizde genel anestezi dedikleri icin mi bu kadar yuksek ucret istediler ve madem dış bölgede neden genel anestezi istedi.

Siradan bir hastanenin kadin doğum bölümünde rahim icinde lezyon var mi yok mu gayet rahat tetkiklerinie bakabilirler ...

Zaten bağışıklığı düşünce cikiyor ortaya, madem çıktı. Simdi vücudu güçlendirme zamani. Bu siteyi inceleyin mesajlar size fikir verecektir.

Cok gecmis olsun
    merhaba ilk çıktığında bende ısrar etmediğim için çok pişmanım ama hep lazer dolayısıyla oluşan küçük kıl çıkamamaları diye düşündüm ben. şu anda onbeş tane yanyana onbeş tane var. her biri için büyük bi alanı yakıcam dedi. alanı gösterirken de iki parmağımızla top işareti yaparız ya öyle gösterdi işte sanırım onun için anestezi

Bu Konu için Etiketler