Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv hayat boyu kalacak zımbırtısı ?

Durum
    adanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Smile hpv hayat boyu kalacak zımbırtısı ?

bakın arkadaşlar temelden anlatarak başlıyorum.kıyas yapa yapa gidecem ve farkları size aktarmaya çalışacam.iki adet virüs ele alıyoruz.biri hepatit virüsü biri hpv.şimdi bu hepatit virüsü,karaciğerin yunancada adı hepar ve -it eki iltihap anlamını yükler,işte bu virüs oral,genital,kan vs temasla bulaşıp vücutta kc hücrelerinde enfeksiyon oluşturup hepatit dediğimiz klinik tabloyu meydana getiriyor.hpv girdiği yerde enfeksiyon oluşturuyor.yani genital bölgenin dışına çıkmıyor.ve hpvnin yaşayabilmesi için keratinosit ihtiva eden hücrelere mutlak suretle muhtaç.bir virüsün kan dolaşımına katılmasına viremi diyoruz.hepatit,hıv gibi virüsler viremi yaptığı için kan tahlili ile hastalık kanıtlanabiliyor.püf noktayı şimdi söylüyorum.nasıl tanı koyarken kan tahlili kullanılıyorsa bir hastalığın geçip geçmediğini de kan tahlili ile anlıyoruz.ama böyle bir şey hpvde bulunmadığı için kesin kurtuluş göstergesi bir test malesef yok.bu yüzden hpv uzun yıllar bla bla bla.yok kardeşim öyle düz mantık.enfekte keratinositler bitince vücutta hpv de kalmamış olacak.bu bir gün mutlaka olacak.yeter ki cinsel diyet uygulayın.virüsün kuluçka süresi on yıllar olabiliyor deniyor.bu bilginin altı üstü boş.kuluçka süresi maksimum 1 yıl.bu bir yıl kendi elinizde kendi vücudunuzdan yaydığınız hpvnin süresi de olabilir başkasından kapmış da olabilirsiniz.benim görüşüm 1 yıl boyunca aralıksız olacak şekilde siğil çıkmazsa atlattınız demektir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: hpv hayat boyu kalacak zımbırtısı ?

Alıntı adanali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakın arkadaşlar temelden anlatarak başlıyorum.kıyas yapa yapa gidecem ve farkları size aktarmaya çalışacam.iki adet virüs ele alıyoruz.biri hepatit virüsü biri hpv.şimdi bu hepatit virüsü,karaciğerin yunancada adı hepar ve -it eki iltihap anlamını yükler,işte bu virüs oral,genital,kan vs temasla bulaşıp vücutta kc hücrelerinde enfeksiyon oluşturup hepatit dediğimiz klinik tabloyu meydana getiriyor.hpv girdiği yerde enfeksiyon oluşturuyor.yani genital bölgenin dışına çıkmıyor.ve hpvnin yaşayabilmesi için keratinosit ihtiva eden hücrelere mutlak suretle muhtaç.bir virüsün kan dolaşımına katılmasına viremi diyoruz.hepatit,hıv gibi virüsler viremi yaptığı için kan tahlili ile hastalık kanıtlanabiliyor.püf noktayı şimdi söylüyorum.nasıl tanı koyarken kan tahlili kullanılıyorsa bir hastalığın geçip geçmediğini de kan tahlili ile anlıyoruz.ama böyle bir şey hpvde bulunmadığı için kesin kurtuluş göstergesi bir test malesef yok.bu yüzden hpv uzun yıllar bla bla bla.yok kardeşim öyle düz mantık.enfekte keratinositler bitince vücutta hpv de kalmamış olacak.bu bir gün mutlaka olacak.yeter ki cinsel diyet uygulayın.virüsün kuluçka süresi on yıllar olabiliyor deniyor.bu bilginin altı üstü boş.kuluçka süresi maksimum 1 yıl.bu bir yıl kendi elinizde kendi vücudunuzdan yaydığınız hpvnin süresi de olabilir başkasından kapmış da olabilirsiniz.benim görüşüm 1 yıl boyunca aralıksız olacak şekilde siğil çıkmazsa atlattınız demektir.
    @adanalı, ben de aynı seyı dusunuyorum 1-2 yıl sıgıl cıkmazsa atlatmıs sayılabılırız ayrıca test de yaptırılıyor yani, arada bir de test yaptırarak negatif olup olmadıgına bakabiliriz. Ayrıca sence siğillerin cıkma suresınde azalma olması onceden sık cıkıyorken sımdı az cıkıyor olması virüsün zayıfladıgını dusunduruyor mu bana? sanki biraz baskılanmış gibi geliyor bana? Oyleyse baskılayabılıyorsak zamanla daha cok baskılayıp yok da edebılırız?

Durum
    purplexed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

azalma olması vücudun artık virusle savaşarak onu tanıdığını ilk şoku atlattığını hatta alt etmeyi başarmaya başladığını gösteriyor bence de antikor üretmiş ve baskılamaya başlamış bile demek sanki

Durum
    Admin

Alıntı purplexed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azalma olması vücudun artık virusle savaşarak onu tanıdığını ilk şoku atlattığını hatta alt etmeyi başarmaya başladığını gösteriyor bence de antikor üretmiş ve baskılamaya başlamış bile demek sanki
    Ayy inşaallah ))

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

arkadaşlar bütün olay hpv nin bulaştığı yerde.... nk hücreleri lenfositler langerhans hücreleri cilt altında virüslerle savaşıyor. tabi zaman alıyor o nedenle hemen sonuç beklemeyin
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

DNA incelemeleri HPV virüse ait genetik materyalin 6-24 ay içinde vücuttan tamamen atılabildiğini göstermektedir.

Fakat kimde HPV nin kaldığı, kimde ise atıldığı belli değildir.

Burada en önemli faktör kişinin bağışıklık sistemidir.

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaslar yeni arastirmalar yeni yazilar bakin ne diyor tam tespit edilemedigi icin vucuttan atilip atilmadigi konusunda net bir sey soylenemiyormus. Yani bize bagli.

Durum
    Admin

Uyudugu zaman atildigini bilin yeter. Virusun uyumasi ve pasiflesmesi atilmasi demek. Genelde de zaten bir daha uyanmaz. Bir cogumuzda da boyle oldu. Sigiller son buldu ve cikmamaya basladi.

Durum
    Unsocial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de hpv 16 18 pozitif cikmisti smear de temiz.leep oldum mart ayinda.lakin su car bende hic sigil cikmazdi kasinma yanma vs yok sadece rahimde kronik iltihap varmis ufacik.o alindi.operasyon sonrasi cok kanamam oldu sadece.onceleri o da yoktu.suan esimde sigiller mevcut.hatta cogalmis bu yaziyi okuyunca acaba esimden surekli bana aktive mi oluyor diye dusundum? Bi fikriniz varmi yasadiklariniz tecrübeler..vs kafamda deli sorular var suan

Durum
    Unsocial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hocam smear temiz hpv 16-18 cikti.35yasindaym.leep yapildi.rahimde kronik iltihaba rastlandi.kendimi bildim bileli hmg en fazla 10.5 -11dir.iltihap ana artere tutunmus.op. sonrasi kanamam cok olunca dikis atilarak durduruldu.yayilma yok diye sonuc geldi.3ay sonra smear temiz geldi.sorum su.esim evlenmeden once cok eslilik yasamis.bense tek.suan genital bölge kenarlarinda sigiller cogalmis.bu ne anlama geliyor? Ondan bulastigini dusunuyorum 8yila yakin evliyiz.bende aile hekimi tavsiyesiyle test yaptirdim.sonuc supriz oldu.hic sigilim olmadi 8senedir.yanma kasinti asiri kanama vs hic yasamadim.tesadufen ogrendim.ondan bana hala bulasicimidir bu illet?merakla cevabinizi bekliyorum cok tedirginim

Bu Konu için Etiketler