Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu durum ahcc alerjisi olabilir mi?

Durum
    gucluyuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu durum ahcc alerjisi olabilir mi?

Arkadaslar merhaba. Her gün aç karnına time health marka ahcc'yi 6 kapsül kullanıyorum. 3. kutu bitmek üzere yani yaklasık 50 55 gündür kullanıyorum. Kasığımda kırmızı mantar gibi lekelere denk geldim büyük şekilde siğil gibi durmuyor zaten daha geniş. AHCC'nin alerjisi sonucu olabilir mi? Mantar mı bilmiyorum kaşıntı yok aslında. Ne olduğuna dair fikri olan yazabilir mi? Bu arada 6 aydır falan siğil çıkartmıyorum. Umarım negatifliğe doğru giderim! Herkese teşekkürler..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bu durum ahcc alerjisi olabilir mi?

Ahcc'nin yan etkisi yoktur. Bilemiyorum tabi ama bitkisel takviyedir. Başka etkenleri de düşünmenizi tavsiye ederim.

Durum
    SercanChina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aynı sorun için bende konu açacaktım ama siz zaten açmışsınız. Bende bunu soracaktım buradan devam edeyim konuya yaklaşık 1 aydır Ahcc platinium kinoko kullanıyorum linki: https://qualityoflife.net/products/ahcc-kinoko-platinum iki kutu bitirdim ve bendede benzer alerjik reaksiyonlar var normal kullanım önerilerinde günde 2-4 tablet arası toplam 1.5 -3 g arası kullanılabileceği söyleniyor. Ben aslında bunu sabah akşam kullanmayı düşünüyordum ama sonra arya isimli arkadaşın hepsini bir kerede kullanın önerisini gördüm ve yaklaşık 25 gününü sabah direk 3g yani 4 tablet olarak almaya başladım ama yaklaşık 10 gün sonra vücudumda anlamsız ufak kızarıklıklar başladı acılı oluyor genelde çok kızarıkta olmuyor hafif pembemsi şekilde ama fena acı oluşturuyor. Bu ilk olarak bel ve kasık bölgesinde başladı sonra yavaş yavaş kollarımda ve ellerimdede çıkmaya başladı tam kalıcı olmuyor genelde bir yerde çıkan 2 3 gün sonra kayboluyor ama başka yerde çıkmaya devam ediyor ve bayağı acılı oluyor. Hatta uzun bir müddet başımın arka kısmı saçlarımın iç tarafıda aynı şekilde ağrılı acı oluşturdu. Sizce 1.5g sabah 1.5 akşam olarak bölmeli miyim yoksa bu şekilde idare etmeye çalışmalı mıyım? Bu arada aktif olarak selenium 200mg ve ahcc 3g ve propolis kullanıyorum hap olarak son bir hafta bu kızarıklık ve ağrıların propolis alerjisinden şüphelendiğim içi onu kullanmayı bıraktım ama bir değişim olmadı. Sizin bir öneriniz var mı?

Durum
    Admin

Ağır gelmiş olabilir tüm takviyeler, aklıma bu geliyor. Bence deneme yanılma yapın arkadaşlar. önce selenyum ile propolisi kes sadece ahcc kullan, bir duruma bak. Sonra da ahcc'yi kes, bunlara devam edebilirsin diye düşünüyorum.
    İlginç gerçekten ilk defa alerjik yazan biri oldu forumda 3 yıldır. Gerçekten alerji de yapmış olabilir bünyenizi bilmiyoruz ama bu deneyi yapan dr. judith smith yan etkisi olmadıgını söylüyor.

Durum
    Kolluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aryacım bende 5. Kutumu kullanmaya başladım. İlk kutudan itibaren benimde ortalama haftada 2-3 yer kabarıp kaşınıyor. İlk başlarda stres kaynaklı olduğunu düşündüm ama artık ilk duygu yoğunluğum yok kabul ettim durumu sakinleştim fakat alerjim geçmedi. Yarın itibari ile bir süre ahcc ye ara verip deneyeceğim. Sorun olur mu ara vermem bilmiyorum

Durum
    yeso01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar sizin gerçekten bu mantara alerjiniz olabilir bunun ilaç olup olmamasıyla bir alakası yok, fıstık da ilaç değil ama insanların bu besine karşı da alerjisi olabiliyor sizinki de benzer bir durum. Bir süre kesip diğer takviyeleri almadan daha sonra tekrar denemek mantıklı duruyor

Durum
    Admin

Alıntı Kolluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aryacım bende 5. Kutumu kullanmaya başladım. İlk kutudan itibaren benimde ortalama haftada 2-3 yer kabarıp kaşınıyor. İlk başlarda stres kaynaklı olduğunu düşündüm ama artık ilk duygu yoğunluğum yok kabul ettim durumu sakinleştim fakat alerjim geçmedi. Yarın itibari ile bir süre ahcc ye ara verip deneyeceğim. Sorun olur mu ara vermem bilmiyorum
    Bence son zamanlarda alerji yapabilecek seylerin ufak bi listesini cıkar. 4-5 gün boyunca 1 tanesini kes.. Ahcc'yi de 1 hafta kes bakalım ne oluyor bu sekilde bir deneme yapabilirsin.

Bu Konu için Etiketler