Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 Negatif Olması İçin Yapılan Yöntemler

Durum
    pantone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV 16 Negatif Olması İçin Yapılan Yöntemler

Herkese merhaba,

2019 Aralık ayında genital bölgemde şüpheli gördüğüm dokulardan dolayı doktora gittim. Siğilleri kadın doğumda koterizasyon yöntemiyle yaktırdım.Hpv testi yapıldı ve tiplemem 16 çıktı. Siğil yapan tipin de sonradan ayrı olduğunu öğrendim. Bunun üzerine smear yapıldı, temiz çıktı ancak doktorum kolposkopi yaptırmam gerektiğini söyledi. Yaptırdım ve Hsil çıktı. Uzuuun süren doktor araştırmalarım sonucu sonunda Leep işlemi yaptırdım ve biyopsi sonucum cin2 çıktı. 1 aydır da AHCC kullanıyorum. E vitamini ve selenyum takviyesi kullanıyorum. Her gün 1 er gün sırayla zerdeçal ve çörek otu yiyorum yoğurtla. Yeşilçay içiyorum, her sabah limonlu sıcak su içiyorum. Bunun dışında Deflayn spreyi araştırdım. Aranızda kullanan var mıdır? 3 aylık kullanılıyormuş, sağlık bakanlığından onaylı olması da içimi rahatlattı. Leep işlemi sonrası da Hsil lezyonlarını geriletiyormuş ya da tekrar olma olasılığını düşüyormuş.

Arkadaşlar maddi-manevi olarak çöktüm ben. Artık daha da bir şey çıkarsa salacağım kendimi. Hayat enerjim kalmadı. Çok eşli bir insan olmamama rağmen başıma bu geldi. Kabullendim artık sorgulamıyorum ancak Aralık 2020 de hpv testimin negatif çıkması lazım. Bunun için her şeyi yapıyorum, yaparım da. Deflayn kullanan varsa bilgilendirirse memnun olurum. Umarım bu dertten muzdarip olan herkes en kısa sürede kurtulur.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV 16 Negatif Olması İçin Yapılan Yöntemler

Bir de bu süreçte lazer işlemi yaptırmak doğru mudur (Jilet kullanımını göz önünde bulundurursak)? Cildi çok hassas biriyim ve bana ağda iyi gelmiyor. Hpv nin ağdadan bulaşma oranının %20 olduğunu söylüyorlar. Bu konuda da bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Leep oldugun icin otomatikman cin2 gitmiştir diye düşünüyorum. Bu vakitten sonra neden deflagyn kullanacaksın ki? Var olmayan cin2 hücresini geriletmek anlamsız cunku eger leep olduysan cin2'ye sebep olan hücreler alınmıştır demektir yani sende artık olmayan bir şeyi geriletemezsin

Eğer leep olmasaydın cin2 olmus olsaydın deflagyn jel kullanabilirdin tabii ki doktora danışarak benim bu konuda bilgim yok hiç kullanmadım forumda 2-3 kişi kullanmıştı ve memnundu.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler ancak cin3 olup konizasyon yöntemi ile tedavi olmuş birisi önerdi. Doktoruma başvurmadan zaten kullanmam. Cin 2 temizlendi ancak yeniden olmama garantisi yokmuş maalesef.. Belki burada benim gibi süreç yaşayıp kullanan vardır diye sorayım dedim. Bir de bu süreçte lazer yaptırmak doğru mu? Sonuçta lazere gitmeden önce jilet kullanmak durumunda kalınıyor. Mikrokesiklerdennderi altına giriyormuş ancak zaten ben hpv liyim. Başka ne tür zararları olabilir? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

*bu arada Arya sayende bu forumdan görüp ahcc kullanımına başladım, teşekkür ederim ☺

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı pantone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ancak cin3 olup konizasyon yöntemi ile tedavi olmuş birisi önerdi. Doktoruma başvurmadan zaten kullanmam. Cin 2 temizlendi ancak yeniden olmama garantisi yokmuş maalesef.. Belki burada benim gibi süreç yaşayıp kullanan vardır diye sorayım dedim. Bir de bu süreçte lazer yaptırmak doğru mu? Sonuçta lazere gitmeden önce jilet kullanmak durumunda kalınıyor. Mikrokesiklerdennderi altına giriyormuş ancak zaten ben hpv liyim. Başka ne tür zararları olabilir? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

*bu arada Arya sayende bu forumdan görüp ahcc kullanımına başladım, teşekkür ederim ☺
    Pantone cin2 ile ilgili bilgi vereyim sana.
    Cin2 temizlendi ama tekrar nüks edebilir diyorsun normal şartlarda böyle olmaz.
    Doktoruna şunu sor cin2 temizlendikten sonra ''sınırlar negatif mi çıktı''
    Eğer negatif çıktıysa cin'e sebep olacak hücre hiç kalmamıs demektir pozitifse kalmıstır ve pozitifse evet tekrar nüks etme durumu var.
    Ama eğer negatifse, sen yine gidip şüpheli ilişki yaşamadıkça, kendine iyi baktıkça, kaldı ki ahcc kullanmaya basladım diyorsun tüm bunlarla birlikte nüks etme ihtimali aşırı düşük.. Zamanında ben de arastırmıstım cunku cin3 olduğum için.

Ve gerçekten de nüks falan olmadı cunku sınırlar negatifti, birde üstüne bir süre sonra hpv negatif oldum. En son yaptırdıgım smear testi temiz geldi direkt

Bu süreçte lazeri bırakmanı ve asla ama asla jilet kullanmamanı öneririm. Hpv ile enfekte olan biri jilet kullanmamalı tüm doktorlar söyler bunu.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba Arya, biyopsi sonucumda “cerrahi sınırlarda lezyon izlenmedi” yazıyor. Bu durumda dediğine göre cin 2 tamamen gitmiş oluyor. Ancak doktorum buna rağmen bana tekrar nüksedebilir 6 ayda bir smear ve takip yapılmalı dedi.

Lazer konusuna gelince onu da doktoruma soracağım artık. Normalde jilet kullanımım yok, lazerde zaten tenine değdirmiyor ama jilet kullanımı sıkıntılı. Şüpheli ilişkiden kastın ne bilmiyorum ama ben de öyle bir durum söz konusu değil, yaşam tarzıma da uygun değil zaten, ancak karşımdakinin olmuş zamanında demek ki. Bu süreçte ben de cinsel birliktelik yaşanmaması taraftarıyım. Umarım bu dertten muzdarip olan herkes kurtulur bir an önce.

Bu Konu için Etiketler