Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rahim agzı yarası

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Rahim agzı yarası

Herkese merhaba.Bugun enfeksiyon şüphesiyle gittim doktora baktı iyice biraz enfeksiyon var bi de yaran var dedi daha 4 ay önce profa gitmistim yoktu bi şey moralım bozuldu ilk defa cıkınca acaba bu yara CIN Olusumuna sebep olur mu diye üzüldüm ilaçlarla gecer mi yaşayan var mı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Rahim agzı yarası

Doktorunuzun size ne dediği önemli. cin1 olursa kendi kendine gerileyebilir. cin2 veya cin3te operasyon gerekebilir. Deflagyn diye bir jel var bunu doktorunuza sorun cin geriletme için forumda kullananlar oldu.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorunuzun size ne dediği önemli. cin1 olursa kendi kendine gerileyebilir. cin2 veya cin3te operasyon gerekebilir. Deflagyn diye bir jel var bunu doktorunuza sorun cin geriletme için forumda kullananlar oldu.
    Arya biyopsi yapılmadı ki normal bi kadın doguma gittim özelde ilgiliydi ama baya.1 ay sonra gitmem lazım profa

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Bugun enfeksiyon şüphesiyle gittim doktora baktı iyice biraz enfeksiyon var bi de yaran var dedi daha 4 ay önce profa gitmistim yoktu bi şey moralım bozuldu ilk defa cıkınca acaba bu yara CIN Olusumuna sebep olur mu diye üzüldüm ilaçlarla gecer mi yaşayan var mı
    Yara neden olmuş peki? Onun araştırılması lazım. Enfeksiyonsa evet başka enfeksiyonların varlığı hpv den kurtulmayı zorlaştırıyor. Bunu söylüyorlar hep.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben de de yara olmuştu rahim içinde ama her yara olan illa cin olacak degil. Benim şansıma olmuştu..

Durum
    Kıdemli Üye

Enfeksiyondan da kültür aldırdım bilmiyorum ki nedenini bence arastırmıyorlar antibiyotik fitil verip duruyorlar ben de napıcam bilemiyorm

Durum
    Tecrübeli Üye

Enfeksiyondan da kültür aldırdım bilmiyorum ki nedenini bence arastırmıyorlar antibiyotik fitil verip duruyorlar ben de napıcam bilemiyorm
    Bu yara kolposkopi sonrası mı oldu?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Nihil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yara kolposkopi sonrası mı oldu?
    Kolposkopiyi gectigimiz agustosta yaptırmıstım subatta da muayene gittim o zaman baktı doktor yara falan yoktu

Durum
    Tecrübeli Üye

Kolposkopiyi gectigimiz agustosta yaptırmıstım subatta da muayene gittim o zaman baktı doktor yara falan yoktu
    Ben de jinekoloji muayenesi sonrası enfeksiyon oldum. Ne enfeksiyonu belli değil. Aylar sonra kültür yapıldı temiz geldi ama sürekli kaşıntı var. O sebeple sormuştum.
    Rahim ağzı yarasını ciddiye almak lazım dediğim gibi yara demek HPV nin tutunması için uygun yer demek. Doktorlar bunu ciddiye almaz fitil verip gönderir. Çünkü CIN gerilemesi malesef doktorların umurunda değil, istisnalar ayrı tabii. Çoğu doktor gelsin kolposkopi gitsin Leep şeklinde yaklaşıyor ve amaçları bütüncül tedavi olmuyor. Rahim ağzı yarasının geçmesi için bir süre cinsel ilişkiden uzak durmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Tahriş olmasın diye o bölge ki yara kapansın.

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Rahim ağzı yarası bir çok sebeple olabiliyor. Sadece hpv değil. Ki yara için fitil verilmesi etkili bir tedavi değil. Ancak ilaçla geçen bir durum bu. Kekik suyu ve adaçayı da rahim temizleyen bitkiler bunlar etkili oluyor. Fitil mantarı bile tedavi etmiyor kaldı ki yarayı hiç daha temizlemez. Genelde cin 1 geriliyor o nedenle doktorlar müdahale etmiyor. Ama seviye ilerlemiş ise o bölgenin temizlenmesi daha doğru oluyor çünkü tamamen iyileşmiş oluyoruz leep yapılması sıkıntılı bir uygulama değil aksine bizim yararimiza. Ve evet bir süre cinsellik yaşamamak gerekiyor enfeksiyondan kurtulana kadar