Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şüpheli iliskiden ne kadar sonra test yapılmalı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Şüpheli iliskiden ne kadar sonra test yapılmalı

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aryaa !
    Benim baslik sohbet seklinde ilerliyor sorumun cevabı hakkinda bilgin varsa paylasir mısın ?
    Mahalleden arkadaşınızı çağırır gibi aryaaa! diye çağırmanıza gerek yok bence. Soracağınız bir şey varsa özel mesaj atarsınız ben de bilgim dahilinde cevap veririm.

Elle bulaş konusuna da değinirsem; çok sık olan bir şey değil. Onun siğil olan bölgesine elinizi sürüp sonra kendi cinsel organınıza sürüyorsanız olabilir evet bu şekilde bulaş.

Sorunuza gelince; Kaç gün sonra hpv testi yaptırmamı önerirsiniz? diye sormuşsunuz. Açıkçası buna karar verecek olan ben değilim, sizsiniz. Test yaptırmalı mıyım deseydiniz bence evet diyebilirdim ama size kaç gün sonra yaptırmanız ile ilgili bir bilgi veremem doktor veya laboratuvar çalışanı değilim. Hpv olduğunuzu düşünüyorsanız yaptırmanızı öneririm, düşünmüyorsanız yaptırmazsınız. Virüs vücudunuza girmişse çıkar zaten testte. Genellikle sigiller 2 ile 6-8 ay arasında kendini belli eder.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Teşekkür ederim, ancak ben mahalle arkadaşıma seslenmek gibi degil dikkat çeken bir yazı şekli yazmak için "Aryaaaa " diye yazdim. Hatta bu mesaj kutusunun izerindeki yazı renk ve puntolarini denedim öncesinde olmadi. Herkesin derdi kendine yetiyor ,tahminlerinize göre kimseyi asarlamayin ayar vermeyin. Acikca bir seviyesizlik acikca bir gerginlik acikca bir hakaret yapılıyorsa o zaman bu tavrinizin muhatabi olabilir insanlar.

Durum
    Kıdemli Üye

Özel olarak yazmama nedenim de şu: forumun işleyişini tam bikmiyorum, ozel kutusuna düşen mesajlari diger üyeler de görüyor mu bilgim yok.
    Istedim ki
    1) Herkes görsün bilgilensin
    2) özelden mesaj kutunu doldurmayayim

Benim ne derece hassas saygılı biri olduğumu bilmeden bu azar ya da had bildirme hiç olmadi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Özel olarak yazmama nedenim de şu: forumun işleyişini tam bikmiyorum, ozel kutusuna düşen mesajlari diger üyeler de görüyor mu bilgim yok.
    Istedim ki
    1) Herkes görsün bilgilensin
    2) özelden mesaj kutunu doldurmayayim

Benim ne derece hassas saygılı biri olduğumu bilmeden bu azar ya da had bildirme hiç olmadi.
    Özel mesaj kutum dolmaz merak etmeyin çok düşüncelisiniz
    Azar ya da had bildirme mi herhangi bir had bildirme göremiyorum bu şekilde çağrılmaktan hoşlanmıyorum daha önceden de yapıldı, pardon ama ''beni'' çağırıyorsunuz, ''beni'' cevap vermeye zorluyorsunuz bir nevi. Emrivakidir bunun adı. Ve herkes görsün diye. Ben bunun neresindeyim?

Forumda yazılan her şeyi görüyorum ve takip ediyorum. Cevap vermediysem yanlış yönlendirmemek içindir. Ne zaman hpv testi yaptırayım? diye bir sorunun cevabı yok bende.

Ya bu şey gibi bir şey 10 kişi bir masada oturuyorsunuz birileri size fikir veriyor ve siz masadaki sessiz olan kişiyi ''hadi sende söyle sen de cevap ver'' diye zorlamanıza benziyor. Ben de bundan hoşlanmadım. Sizin için ''azar'' veya ''had bildirme'' ise bu kusura bakmayın kırmak değil amacım özel mesaj atın diyorum genelde, ama önce karşı tarafla empati yapmak her zaman iyidir bilginiz olsun. Neyse uzatmayalım alındıysanız kusura bakmayın, benim de sinirli anıma denk gelmiş olabilir. Bir soracağınız varsa mesaj atabilirsiniz.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşıya ragmen bulaşma olduysa eger aşının pek işe yaramadıgını gösteriyor hpv ile tanısama yılınız ne zaman virüs varsa çıkabılır ama olupta negatif gelme durumuda var erkeklerde yanıltıcı bu test en garantısı lezyondan parca alıp patolojıye yollamak sizde siğil yoksa pcr yöntemi ile baktırabılırsınız ancak
    10 yil once asi oldugu icin tip 6 bulasmamis iste mert. Neden asi ise yaramasin adam negatif ciktim diyor.. esi de hpv olduktan sonra asi yaptirmis zaten.

Durum
    Özel Üye

Hayir asiya ragmen bende bulasma olmadi. Sigil çıkmadı. Ben hpv ile hic tanışmadım. Eşimde çıktı , sonra bana baktirdik pcr ile megatif geldi. Esimde sigil alinip gobderildi hpv6 geldi.

Benim merak ettigim ise şu: tekrar krndime baktırmak istiyorum. Son yakinlasmadan ne kadar süre sonra bakatirmak daha guvenli sonuç verir?
    Canim sen asili oldugun icin esindeki tip6 sana gecmemis zaten. Soyle bir durum var eger asili olmasaydin naparsaniz yapin sana da bulasmis olurdu siz hpvyi farkedip anlayana kadr defalarca iliski yasardiniz cunku farkinda olmadan. Gecmemesindeki tek sebep asi. Ve yine sen asili oldugun icin elden falan gecmez hic bi sekilde gecmez cunku tip6ya karsi koruman var. Hatta bundan sonra bile yasasaniz gececegini sanmiyorum ben..

Durum
    Kıdemli Üye

Rica ederim,
    Ben gormediginizi düşündüğüm icin dikkat çekmeye çalıştım. Siz de haklısınız ... Siz de kusura bakmayın lütfen. Ben bu foruma da size de cok önem veriyorum , anlık bir kırgınlık olsun istemem. Selamlar...

Durum
    Kıdemli Üye

Bağışıklık sistemi rahatsizligim olduğu icin aslinda biraz da tedirgin oluyorum. Çünkü bana gecerse ahcc kullanma ihtimalim yok. Bagisikligimin guclenmesi, benim rahatsizligim icin uygun değil ve en güçlü umut ahcc ....

Umarim dedigin gibi olur. Bu mesajiniz beni cok umutlandirdi. Teşekkür ederim

Durum
    Özel Üye

Bağışıklık sistemi rahatsizligim olduğu icin aslinda biraz da tedirgin oluyorum. Çünkü bana gecerse ahcc kullanma ihtimalim yok. Bagisikligimin guclenmesi, benim rahatsizligim icin uygun değil ve en güçlü umut ahcc ....

Umarim dedigin gibi olur. Bu mesajiniz beni cok umutlandirdi. Teşekkür ederim
    Emin ol asi olmasaydi suana kadar coktan gecmisti buna engel olamazdiniz cunku virus sigil yapana kadr uzun sayilan bi sure geciyor ve sigil olmadigi icin bilmediginizden iliskiye giriyorsunuz yine bulasma ihtimali oluyor. Hatta sigil cikartiyor hemen anlamadiginiz icin yine iliskiye giriyorsunuz yine bulasiyor.. evli durumlarinda birine gectikten sonra digerine gecmemesinin neredeyse mumkunati yok bence..sizi asi korumus yine koruyacagini dusunuyorum ama yinede korunmadan beraber olmayin derim olacaksaniz bile ne olur ne olmaz

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin ol asi olmasaydi suana kadar coktan gecmisti buna engel olamazdiniz cunku virus sigil yapana kadr uzun sayilan bi sure geciyor ve sigil olmadigi icin bilmediginizden iliskiye giriyorsunuz yine bulasma ihtimali oluyor. Hatta sigil cikartiyor hemen anlamadiginiz icin yine iliskiye giriyorsunuz yine bulasiyor.. evli durumlarinda birine gectikten sonra digerine gecmemesinin neredeyse mumkunati yok bence..sizi asi korumus yine koruyacagini dusunuyorum ama yinede korunmadan beraber olmayin derim olacaksaniz bile ne olur ne olmaz
    Tesekkur ederim merv... Yeni gelişmeler oldukca foruma yazacagim. Guzel seyler paylasmak umuduyla....