Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Cinsel İlişki

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Cinsel İlişki

Alıntı kupa7si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv nın negatıfleşmesi ve baskılanması ayrı şeyler mı ?
    aynı diye biliyorum.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

aynı şey .bağışıklık hücreleri vırusu parçalıyor. hpv negatıf olmuş oluyor.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı şey .bağışıklık hücreleri vırusu parçalıyor. hpv negatıf olmuş oluyor.
    @drmedusa Çok iyi, peki bir süre siğil çıkarmamak da baskılanmaya basladıgı anlamına mı gelir Levent Bey?

Durum
    charmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hastaların %90 ında( ki bunlara tip 16 gibi yüksek risklıler de dahil) 2 yılın sonunda hpvdna negatıfleşiyor.
    hastaların %70 inde 1 yılın sonunda negatıfleşiyor
    drmedusa cın3 ıcınde aynı sey gecerlımı bana tıpleme yapılmadı . cın 1 cın 2 cın 3 cıktı 4 bolgedede sevıkal bıopsıde . ve burdakı dr rahım ağzına müdahale yeterlı olmaz 5 sene sonunda kansere cevırır. ve 5 sene boyunca maddı manevı kotu bır sürecin olacak. çocuk derdın yoksa rahmını aldır . kurtul dedı

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Moralinizi bozmamak için bayağıdır yazmamaya çalışıyorum çünkü bazılarımız okuduklarımızdan çok etkileniyor ama belki benim gibi olan da vardır biri bir fikir verir diye yazmak istedim bide belki Levent bey de bir yorum yapar durumuma diye yazma kararı aldım. Ben evlendikten 7 ay sonra falan yani bundan 7 yıl önce öğrendim hpv olduğumu önce genital bölgede lezyonlar çıktı sonra hpv 16 ve lsil tespit edildi kolposkopi sonrası sadece sınırlar içinde olduğu ve devam etmediği için olması gereken smear kontrollerimi oldum ve hala daha yılda bir kez oluyorum. Lezyonlar o zmn 2-3 kez asit tarzı şeylerle yakıldı sonra bir süre yaktırmadım bir kısmı kendiliğinden geçti 1,5 yıl sadece arada vitamin takviyeleriyle ve kalan 5 siğille(Molloskom da dediler bunlara) yaşadım sonra bazı sebeplerden dolayı(siğilin biri tahriş oldu )2 kez kriyo yaptırdım bunlara ve bir nüks olmadı kriyodan 6 ay sonra yani ilk hastalık belirtilerinden 2 yıl sonra hpv testi tekrar yaptırdım ve test negatif çıktı eşimde bu sırada hala kriyo yaptırıyodu cinsel hayata arada bir kaç kez dışında bu süreçte bayağı bi ara vermiştik. ben negatif olunca çok sevindim tabi 3 yıl siğiller hiç çıkmadı bu süreçte bide çocuk yaptım ne olur ne olmaz bir çocuğum olsun diyerekten . ama son 2 yıldır çıkan tek tük siğilim var kadın doğumcum kendiliğinden geçer falan dedi bi yayılma da yok diye bende 2 yıldır o yüzden gitmedim kriyo için bide eski günlere dönmek beni çok korkutuyordu diye. Ama sanırım şu sıralar yayılma göstermeye de başladı doktora gidicem ama aklımda hep şu soru gerçekten bu hastalık atılıyormu atılmıyormu negatif sonuç almışken neden yeniden çıktılar yoksa dedikleri gibi bağışıklığımız sadece baskılıyor mu. ya da sadece ciltteki kalıyorda rahim ağzında ki mi atılıyor falan filan .... Deli sorular kafamda anlayacağınız ...

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralinizi bozmamak için bayağıdır yazmamaya çalışıyorum çünkü bazılarımız okuduklarımızdan çok etkileniyor ama belki benim gibi olan da vardır biri bir fikir verir diye yazmak istedim bide belki Levent bey de bir yorum yapar durumuma diye yazma kararı aldım. Ben evlendikten 7 ay sonra falan yani bundan 7 yıl önce öğrendim hpv olduğumu önce genital bölgede lezyonlar çıktı sonra hpv 16 ve lsil tespit edildi kolposkopi sonrası sadece sınırlar içinde olduğu ve devam etmediği için olması gereken smear kontrollerimi oldum ve hala daha yılda bir kez oluyorum. Lezyonlar o zmn 2-3 kez asit tarzı şeylerle yakıldı sonra bir süre yaktırmadım bir kısmı kendiliğinden geçti 1,5 yıl sadece arada vitamin takviyeleriyle ve kalan 5 siğille(Molloskom da dediler bunlara) yaşadım sonra bazı sebeplerden dolayı(siğilin biri tahriş oldu )2 kez kriyo yaptırdım bunlara ve bir nüks olmadı kriyodan 6 ay sonra yani ilk hastalık belirtilerinden 2 yıl sonra hpv testi tekrar yaptırdım ve test negatif çıktı eşimde bu sırada hala kriyo yaptırıyodu cinsel hayata arada bir kaç kez dışında bu süreçte bayağı bi ara vermiştik. ben negatif olunca çok sevindim tabi 3 yıl siğiller hiç çıkmadı bu süreçte bide çocuk yaptım ne olur ne olmaz bir çocuğum olsun diyerekten . ama son 2 yıldır çıkan tek tük siğilim var kadın doğumcum kendiliğinden geçer falan dedi bi yayılma da yok diye bende 2 yıldır o yüzden gitmedim kriyo için bide eski günlere dönmek beni çok korkutuyordu diye. Ama sanırım şu sıralar yayılma göstermeye de başladı doktora gidicem ama aklımda hep şu soru gerçekten bu hastalık atılıyormu atılmıyormu negatif sonuç almışken neden yeniden çıktılar yoksa dedikleri gibi bağışıklığımız sadece baskılıyor mu. ya da sadece ciltteki kalıyorda rahim ağzında ki mi atılıyor falan filan .... Deli sorular kafamda anlayacağınız ...
    Biz bunlara alıstık ya bize koymuyor okadar artık��siğiller varken ilişkiye devam ederseniz yayılma olur yani de benim anlamadıgım eşinizde cıkmıyormu suan ,sizde siğil varsa o baskılamıs mı oluyor acab siğil cıkmadıgı durumda..3yıl cıkmıyor sonra tekrar cıkıyor atılmamıs oluyor demekki bilemiyorum,siğiliniz varlen negatif olmuyorsunuz tekrar bi test yaptırın bence

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ben negatif sonuç aldığımda siğil 6 aydır falan yoktu bende sonra biz çocuk denemelerinde bulunduk o sıra eşim tedavi oluyordu görünürde bir lezyonu yoktu ama ben hamileyken eşimin makat bölgesinde de lezyonlar çıkmaya başladı 5-6 kriyo sonra onlarda geçti eşimde şu anda lezyon yok ama bu son 2 yıl içinde bende tekrar çıktı. yani Negatif ten sonra çocuk aşamasında tekrar mı kaptım noldu anlamadım ama öyle bile olsa neredeyse 2 yıl hiç lezyon çıkarmayan bir hpv olur mu bilemiyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

ben negatif sonuç aldığımda siğil 6 aydır falan yoktu bende sonra biz çocuk denemelerinde bulunduk o sıra eşim tedavi oluyordu görünürde bir lezyonu yoktu ama ben hamileyken eşimin makat bölgesinde de lezyonlar çıkmaya başladı 5-6 kriyo sonra onlarda geçti eşimde şu anda lezyon yok ama bu son 2 yıl içinde bende tekrar çıktı. yani Negatif ten sonra çocuk aşamasında tekrar mı kaptım noldu anlamadım ama öyle bile olsa neredeyse 2 yıl hiç lezyon çıkarmayan bir hpv olur mu bilemiyorum.
    Cocugunuzun dogumuna etkisi oldumu siğillerin doktorunuz dogumla ilgili ne demisti,, yani sizde yokken esinizde varsa ve ilişkiye giriliyorsa buda sakıncalı bi durum bence bulaşma olayı olur yine bagısıklık düştüğü zaman sanırım

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Yani bir tip hpv alma ihtmaliniz yüksek. Büyük ihtimalle siz hamileyken eşiniz başka birinden yeni bir tip kaptı, akabinde de size o tipi bulaştırdı. Tabi söylediklerim sadece gerçekçi bir senaryodan ibaret...

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bir tip hpv alma ihtmaliniz yüksek. Büyük ihtimalle siz hamileyken eşiniz başka birinden yeni bir tip kaptı, akabinde de size o tipi bulaştırdı. Tabi söylediklerim sadece gerçekçi bir senaryodan ibaret...
    Baska bi tip kapmak bana da mantikli geliyor. Onceki tipi bellimiydi? Yada smdi tekrar tipleme yaptirdiniz mi?

Bu Konu için Etiketler