Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Genotipleme Testi

Durum
    rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question HPV Genotipleme Testi

Arya Merhaba,

Ben 25 yaşında bir erkeğim bundan yaklaşık 4 sene önce genital bölgemde birkaç adet siğil çıktı ve ne olduğunu bilmediğim için üroloji doktoruna gittim. Gittiğimde siğillerimi Koterle yaktı. 1 hafta kadar sonrasında tekrar çıktığını görünce gittim ve doktorum "geçen seanstan göremediğimiz olabilir oradan çoğalmıştır" dedi. Tekrar bir Koterle yakma işlemi gerçekleştirdi. Korunarak cinsel ilişkiye girmemi, bağışıklığımı güçlendirmemi, bir zararı olmadığını ve zamanla geçeceğini söyledi. Aradan geçen onca zamandan sonra vücuttan attığımı düşündüm. Ve 1 ay kadar önce kız arkadaşımla ilk kez cinsel ilişkiye girdik, bu süre içerisinde batın bölgesinden ameliyat geçirdim ve siğiller bana tekrar merhaba dedi. Hemen Verrutol kullanıp çıkan siğilleri yaktım ve şu anda hiçbir sorun yok.

Olayı anlattığıma göre soruma geçebilirim. Kız arkadaşıma bulaştıysa 1 ay önce bulaşmıştır. Ve bu hafta ikimizede HPV Genotipleme testi yaptırmak için özel bir laboratuvardan randevu aldım. Kendisinde ve bende şu an hiçbir lezyon yok.
    İlk olarak ben kesinlikle HPV Genotipleme Testini yaptıracağım. İkinci olarak ve asıl olarak kız arkadaşıma da bu testi yaptırdığımda pozitif-negatif durumu kesin olarak belli olur mu veya onun için biraz daha bekleyelim mi? (bulaştıysa az bir zaman oldu) Bulaştıktan ne kadar süre sonra HPV virüsü "HPV Genotipleme Testi" ile tespit edilebilir? Benim testimin pozitif geleceği aşikar, virüsü atlatana kadar herhalükarda bir daha ilişkiye girmeyi düşünmüyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Genotipleme Testi

Alıntı rakun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya Merhaba,

Ben 25 yaşında bir erkeğim bundan yaklaşık 4 sene önce genital bölgemde birkaç adet siğil çıktı ve ne olduğunu bilmediğim için üroloji doktoruna gittim. Gittiğimde siğillerimi Koterle yaktı. 1 hafta kadar sonrasında tekrar çıktığını görünce gittim ve doktorum "geçen seanstan göremediğimiz olabilir oradan çoğalmıştır" dedi. Tekrar bir Koterle yakma işlemi gerçekleştirdi. Korunarak cinsel ilişkiye girmemi, bağışıklığımı güçlendirmemi, bir zararı olmadığını ve zamanla geçeceğini söyledi. Aradan geçen onca zamandan sonra vücuttan attığımı düşündüm. Ve 1 ay kadar önce kız arkadaşımla ilk kez cinsel ilişkiye girdik, bu süre içerisinde batın bölgesinden ameliyat geçirdim ve siğiller bana tekrar merhaba dedi. Hemen Verrutol kullanıp çıkan siğilleri yaktım ve şu anda hiçbir sorun yok.

Olayı anlattığıma göre soruma geçebilirim. Kız arkadaşıma bulaştıysa 1 ay önce bulaşmıştır. Ve bu hafta ikimizede HPV Genotipleme testi yaptırmak için özel bir laboratuvardan randevu aldım. Kendisinde ve bende şu an hiçbir lezyon yok.
    İlk olarak ben kesinlikle HPV Genotipleme Testini yaptıracağım. İkinci olarak ve asıl olarak kız arkadaşıma da bu testi yaptırdığımda pozitif-negatif durumu kesin olarak belli olur mu veya onun için biraz daha bekleyelim mi? (bulaştıysa az bir zaman oldu) Bulaştıktan ne kadar süre sonra HPV virüsü "HPV Genotipleme Testi" ile tespit edilebilir? Benim testimin pozitif geleceği aşikar, virüsü atlatana kadar herhalükarda bir daha ilişkiye girmeyi düşünmüyorum.

Gecmis olsun kiz arkadasiniza test icin bir kac ay daha bekleyin hpv bulastikdan 4 ile 8 ay arasi siğil yapiyor diye biliyorum biraz daha bekleyin bence. Bir de siz ne kadar siğilsiz kaldiniz ve tekrar nuks eden sigilleriniz kac ay sonra çikti

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı rakun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya Merhaba,

Arkadaşım sen şimdi ne yaptın biliyor musun ? Saatli bombayı aldın, kurdun kurdun forumun ortasına bıraktın
    Bak ben de 4 yıl evvel hpv pozitif oldum. Hayatımın kısacık bir bölümünde siğil çıkardım ve çok kolay bir şekilde atlattım. Bir daha hiç siğil falan çıkmadı. Aradan tam 4 yıl geçti. Kız arkadaşıma bulaş oldu. İnsanlar 4 yılda hpv'den kurtulmuş olmam gerektiğini tekrar enfekte olduğumu vs. söylediler. Ama şimdi sen diyorsun ki 4 yıl sonra siğil çıkardım. Muhtemelen sana başka bir bulaş daha olduğunu söyleyecekler. Ama ben iddia ediyorum. HPV tedavi edilmediği, vitamin takviyesi vs. alınmadığı takdirde, özellikle erkeklerde taşıyıcılık söz konusu oluyor. Hepimizin kız arkadaşına bulaştı bu şey.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

2-8 ay arası sigil çıkar. Hatta bazılarında 1 ay sonrasında da çıktığı oluyor.

Yapacak bir şey yok tabi, 4 yıl boyunca hiç bulaş olup olmadığını sorgulamamız normal
    Herhangi bir ilişki olmadıysa 4 yıl boyunca ve sürtünme de buna dahildir o zaman vücudunda 4 yıl boyunca kalmıştır ancak tekrar neden tekrarladığını bilemiyoruz. 4 yıl uzun bir süreç, bagısıklıgının dustugu zamanlar da olmustur o donemlerde cıkmayıp sımdı cıkması da garip geldi bana.

Kız arkadaşından sana bulasma imkanı var mıdır? Sonucta her hpv olan sigil çıkarmıyor hpv tip 16 taşıyanlarımızın bir kısmı sigil çıkarmıyor ve vucudunda bu virüsle yasadıgını bilmiyor, belki kız arkadasın farkında olmadan taşıyıcı oldu ve sen tekrar enfekte oldun? Böyle ihtimaller olabilir mi?

Bu arada iyi yapmışsınız bence de bir süre ara verin cinselliğe bi sonuclarınız cıksın bakalım, eğer ikinizde de pozitif çıkarsa çift olarak tedavi görmenizi tavsiye ederim. Durumunuz varsa ahcc kullanabilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler