Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Sağlık raporu

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Sağlık raporu

Alıntı KülTigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece sen görmüyorsun yani senin e nabız sistemine girerse birisi görmez. Ama doktorlar görüyorlar. Oradan kaldırmak hiç bir şeyi değiştirmiyor. Doktorların sisteminde hepsi çıkıyor.
    Doktorlar gördükten sonra bir anlamı yok zaten

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sadece sen görmüyorsun yani senin e nabız sistemine girerse birisi görmez. Ama doktorlar görüyorlar. Oradan kaldırmak hiç bir şeyi değiştirmiyor. Doktorların sisteminde hepsi çıkıyor.
    Goren doktor sadece senin o islemleri yaptirdigin hastanedeki doktor.. baska hastanelerde bakilirsa gozukmez. Ayrica aile hekiminden gecmisini gizleyebliyorsun istersen izinsiz bakamiyor.

Durum
    Özel Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yapıyoruz merve onu
    E nabizdan iste girip ayarliyosun istedigin sekilde.

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goren doktor sadece senin o islemleri yaptirdigin hastanedeki doktor.. baska hastanelerde bakilirsa gozukmez. Ayrica aile hekiminden gecmisini gizleyebliyorsun istersen izinsiz bakamiyor.
    Allah allah nerden çıkarıyorsun böyle şeyleri. Ben 2 3 yıl evvel antidepresant kullandi diye bugun polis olamayan sağlık raporu alamayan bir sürü insanla arkadaşım şuanda. Madem sağlık ocağından gizleniyor bu insanlar neden yaptırmadı bunu? Ya da polislik sağlık şartlarına neden antidepresant kullanımı polisliğe engeldir yazıyorlar ? Koskoca emniyet teşkilatının haberi yok mu sağlık ocağından insanlarin ilaç geçmişini, tanı geçmişini vsm gizleyebileceğinden.

Ben atanırken bana da sordular. Hiç antidepresant kullandın mı diye. Hayır dedim. Yalan söylrme ben burda görüyorum kullanmışsın dedi bana doktor O nasıl gördü o zaman ?

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ahir kelam hpv nin şahsın mesleğini icra etmesine engel olacağını düşünmüyorum. Örneğim bir kimsenin ögretmenlik ya da polislik yapmasına nasıl bir engel oluşturabilir ki ? O yüzden kafanıza takmayın verirler sağlık raporunu. Antidepresant kullananları polis yapmak istememelerindeki sebepse zaten stresli bir meslek ve psikolojik yönden zayıf bir kimsenin eline silah verip vatandaşın arasına salmak sağlıklı bir karar olmayabilir diye düşünmeleridir ki Türkiye',de geçmişte yaşanan cinnet geçiren polis etrafa dehşet saçtı, polis memuru kendisini intihar etti olayları ve haberleri bu kuralın gözetilmemesinden kaynaklıydı.

Ancak
    -antidepresant kullanımı ve polislik arasındaki bağ
    -hpv ve polislik arasındaki bağdan farklıdır.

Bilmem anlatabildim mi ? Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Durum
    Özel Üye

Allah allah nerden çıkarıyorsun böyle şeyleri. Ben 2 3 yıl evvel antidepresant kullandi diye bugun polis olamayan sağlık raporu alamayan bir sürü insanla arkadaşım şuanda. Madem sağlık ocağından gizleniyor bu insanlar neden yaptırmadı bunu? Ya da polislik sağlık şartlarına neden antidepresant kullanımı polisliğe engeldir yazıyorlar ? Koskoca emniyet teşkilatının haberi yok mu sağlık ocağından insanlarin ilaç geçmişini, tanı geçmişini vsm gizleyebileceğinden.

Ben atanırken bana da sordular. Hiç antidepresant kullandın mı diye. Hayır dedim. Yalan söylrme ben burda görüyorum kullanmışsın dedi bana doktor O nasıl gördü o zaman ?
    Yahu benim cevremin hepsi doktor tonla doktor arkadasim var uzmanindan aile hekimine kadar.. bi hastanede yaptirdigin bi islem BASKA Bİ HASTANEDE GOZUKMUYOR sadece o hastanenin kayitlarini gorebiliyor o doktorlar. Ancak aile hekimin butun kayitlari gorebiliyor sen gizlemedigin muddetce eger istemezsen aile hekiminden de gizleyebiliyorsun ve senin telefonuna gelen bir mesajla gorebiliyor ancak. Diger uzmanlar zaten senin gecmisine girip bakamiyor anca dedigim gibi ayni hastane olmasi lazim islemleri gorebilmesi icin.
    Ayrica ben bu bilgiyi saglik raporu adina soylemedim yeri gelmisken baska bi bilgi vereyim olarak soyledim. Uluorta gozukmemesi acisindan. Ama saglik raporu gibi yada meslekte kullanmak adina bi bilgiyi tabiki gizleyemezsin ibimize dibimize kadar arastiriyorlar ben de ogretmenim guvenlik sorusturmasindan gectim. Kolaysa gizle kendi hakkinda biseyi .. her seyine kadar bulurlar.. bunu kastetmiyorum yani. Zaten sistem uzerinden siliniyor bidaha bulunmuyor seklinde bi laf da etmedim sistemden silinmedigini kaldıgini bende biliyorum. Anca belki normal birisi girdiginde gormesin diye gizlenebilyor diyorum alla alla yaa

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

E Nabiz da doktorlar görüyor mu? Orada bi şık vardı sadece aile hekimi görsün falandı. Ben onu işaretlenmiştim. Doktorlar niye görüyor? Benim özel laboratuvarlarda yaptığım testler bile e nabiza düşüyor. Bu kötü bir şey.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Nihil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E Nabiz da doktorlar görüyor mu? Orada bi şık vardı sadece aile hekimi görsün falandı. Ben onu işaretlenmiştim. Doktorlar niye görüyor? Benim özel laboratuvarlarda yaptığım testler bile e nabiza düşüyor. Bu kötü bir şey.
    İste o secenegi isaretlersen sadece aile hekimin goruyor. Ama naparsan yap testi yaptirdigin hastanedeki butun doktorlar testlerini veya tedavilerini gorebilir bu hastane sistemiyle alakali. Baska bi hastaneye gidersen gozukmez ama

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Nihil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel kiliniklerin ve laboratuvarların tahlil ve tedavileri e nabızda görünmez diye biliyorum.

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Malik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel kiliniklerin ve laboratuvarların tahlil ve tedavileri e nabızda görünmez diye biliyorum.
    Benim özel laboratuvarda(tamamen özel sgk anlaşmalı falan değil), tesler düşmüş e-nabiz'a. Belki de söylemek gerekiyordu önceden laboratuvar ile konuşulabilir. Bilemedim tabii o zaman ben. Ayrıca gittim özel hastaneler de görünüyor. Oraya teşhis diye saçma sapan alakasız yanlış şeyler yazmışlar bazı doktorlar. Siroz yaziyor birinde birinde amnezi. Ne alakası var alakam yok. E nabizdan kurtulmanın bir yolu yok mu? Ne böyle herşey kayıt altında attığın adım oraya düşüyor.