Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear yaptıracak olanlar için bir öneri

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Smear yaptıracak olanlar için bir öneri

Burada böyle bir bilgiden daha önce bahsedilmediğini düşünerek eklemek istedim.
    Ocak ayının sonunda hpv teşhisi konulduğunda bir smear aldırmıştım, temiz çıkmıştı, 3 aydır da siğilim yok ama corona virüsü yüzünden tipleme yaptıramamıştım, o yüzden hangi tipi ya da kaç tane tipi taşıdığımı bilemiyorum. Smearın yanılma payını göz önünde bulundurarak tekrar yaptırmak istediğimi doktoruma söyledim o da eylüle kadar gerek olmadığını bana uyguladığı yöntemin sıvı bazlı sitoloji (thin prep) olduğunu ve yanılma payını azalttığını söyledi. Smear konusunda benim gibi endişeli olanlar veya yüksek riskli tip taşıyanlar için faydalı olabileceğini düşündüm. Eylülde tipleme yaptıracağım. 4 aydır ahcc kullanıyorum. Eğer negatif olmuşsam yaptığım ve hatta yapamadığım her şeyi bir bir sizinle paylaşacağım. Sağlıklı günler dilerim <3

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Smear yaptıracak olanlar için bir öneri

Çok seviniriz

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim smear sonucum temiz gelmişti ama yine de kolposkopi oldum icim tamamen rahat etsin diye. Çünkü çok fazla karşılaştığım örnek vardı smear temiz gelip kolposkopi sonucu Cin olan. Sadece smear sonucu ile yetinmek gerekiyor. Ki belki de en önemlisi tipleme yaptırmak. Bakalım ben de tipleme sonucumu bekliyorum...
    Dilerim negatif olmuşsunuzdur 🙏

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim smear sonucum temiz gelmişti ama yine de kolposkopi oldum icim tamamen rahat etsin diye. Çünkü çok fazla karşılaştığım örnek vardı smear temiz gelip kolposkopi sonucu Cin olan. Sadece smear sonucu ile yetinmek gerekiyor. Ki belki de en önemlisi tipleme yaptırmak. Bakalım ben de tipleme sonucumu bekliyorum...
    Dilerim negatif olmuşsunuzdur 🙏
    Çok teşekkür ederim. Evet tipleme yaptırmak çok önemli keza kolposkopi de öyle tedbiri elden bırakmamak lazım. Yıllardır aynı doktora gidiyorum hastanede corona vakalarının fazla olduğunu gelmemin daha iyi bir seçenek olacağını söyledi ben de doktoruma güvenmek durumunda kaldım Tipleme için parayı denkleştirememiştim öğrenciyim ve bu konuda ailemden destek alamıyorum her türlü harcamamı denetliyorlar kenara az az ayırıp biriktirdiklerim ahcc temin etmeye ve kriyoterapilere ancak yetti Ortalık biraz sakinleşsin duruma göre karar vereceğim.

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Evet tipleme yaptırmak çok önemli keza kolposkopi de öyle tedbiri elden bırakmamak lazım. Yıllardır aynı doktora gidiyorum hastanede corona vakalarının fazla olduğunu gelmemin daha iyi bir seçenek olacağını söyledi ben de doktoruma güvenmek durumunda kaldım Tipleme için parayı denkleştirememiştim öğrenciyim ve bu konuda ailemden destek alamıyorum her türlü harcamamı denetliyorlar kenara az az ayırıp biriktirdiklerim ahcc temin etmeye ve kriyoterapilere ancak yetti Ortalık biraz sakinleşsin duruma göre karar vereceğim.
    Gelmememin* daha iyi bir seçenek olduğunu.
    Dilerim hepimiz bu dertten en kısa sürede kurtuluruz. <3 Ben yıllardır insomniadan muzdarip olduğum için uykuya dikkat edemedim mesela uykum düzenim çok kötü, onun dışında her şeye dikkat etmeye çalışıyorum

Durum
    Kıdemli Üye

Gelmememin* daha iyi bir seçenek olduğunu.
    Dilerim hepimiz bu dertten en kısa sürede kurtuluruz. <3 Ben yıllardır insomniadan muzdarip olduğum için uykuya dikkat edemedim mesela uykum düzenim çok kötü, onun dışında her şeye dikkat etmeye çalışıyorum
    Ahcc içiyorsanız ona güvenin. inşallah hepimiz en kısa sürede atlatırız. Ben imutor ve propolis ile takviye yapabiliyorum şimdilik bakalım faydası olur umarım.

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc içiyorsanız ona güvenin. inşallah hepimiz en kısa sürede atlatırız. Ben imutor ve propolis ile takviye yapabiliyorum şimdilik bakalım faydası olur umarım.
    4 aydır kullanıyorum, 3 ay bitti bitecek siğilim yok açıkçası biraz umutluyum negatif olmak konusunda ama kendimi her türlü ihtimale hazırladım olamasam da pes etmek yok Beslenmeye çok ağırlık verdim, ilk bir iki ay takviye kullandım öğrenci evindeyken, aile evine geçtim ve çok iyi besleniyorum, hastaneye ya da lab a gitmekten çekiniyorum çünkü coronadan dolayı evdekileri riske atmak istemiyorum. Babamın yaşı epey büyük, 60 yaşlarında Her gün yumurta yiyorum kimse bana yediremezdi hpv kapmadan önce

Durum
    Kıdemli Üye

4 aydır kullanıyorum, 3 ay bitti bitecek siğilim yok açıkçası biraz umutluyum negatif olmak konusunda ama kendimi her türlü ihtimale hazırladım olamasam da pes etmek yok Beslenmeye çok ağırlık verdim, ilk bir iki ay takviye kullandım öğrenci evindeyken, aile evine geçtim ve çok iyi besleniyorum, hastaneye ya da lab a gitmekten çekiniyorum çünkü coronadan dolayı evdekileri riske atmak istemiyorum. Babamın yaşı epey büyük, 60 yaşlarında Her gün yumurta yiyorum kimse bana yediremezdi hpv kapmadan önce
    Ben de aynıyım sarımsak tuketmezdim mesela şimdi her gün yiyorum sağlık olunca insan her şeyi yapıyor. Doktorlar bile tamamen atmanın yıllar aldığını söylüyor o yüzden stres yapmadan dikkat ederek hareket edip beslenirsek daha hızlı olur belki ahhc nin de desteğiyle 🤗

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sarımsak soğan bol bol yiyin arkadaşlar, çok iyi gerçekten