Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Enfeksiyon

Durum
    hislibrokoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Enfeksiyon

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar okudum Smearda enfeksiyon anlaşılmıyor mu ayrı kültür mü bakılması gerekiyormuş
    Smearda enfeksiyon olduğunda anlaşılır ama hpv birtek hücresel değişiklik yaptığında anlaşılıyor. Hpv için ayrı bir pcr çalışması örneği alıyorlar

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Almışlardır bizden de hpv pozitifiz cunku

Durum
    hislibrokoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Almışlardır bizden de hpv pozitifiz cunku
    almışlardır o zaman yada smear sonucunda belkide ufak çaplı hücresel değişiklik olmuştur o yüzden de kolposkopi yapmış olabilirler sana smear sonucunu hatırlıyor musun?

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Riskli tip oldugu icin yapılıyor kolposkopi Smearm temiz ama enfeksiyon vardı işte

Durum
    Alyssia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ya süt rengi biraz mantar gibi de oluyor ama normali acık beyaz falan olmalı.benim açık sarı bildigin ve biraz karnım falan da agrıyordu dün tekrar antibiyotik fitile basladım niye böyle oluyor bilmiyorum ben de smear için gidicem mecbur
    Kizlar benim de ayni sekilde sari yogun bir akintim var 2 aydir. Ureoplasma ve micoplasma cikmisti. Ya bu yuzden ya da hpv den oluyo diye dusundum kokusuz ve agrisiz ve hala da devam ediyor. Ilk ayinda kasik agrilarim vardi ama o gecti. Bu yuzden cok ustund dusmedim. Sizce kasinma ve koku yoksa hpv den midir yoksa dikkate almak gereken bi durum var midir?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hislibrokoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smearda enfeksiyon olduğunda anlaşılır ama hpv birtek hücresel değişiklik yaptığında anlaşılıyor. Hpv için ayrı bir pcr çalışması örneği alıyorlar
    Nasil yani? Bende smear yapildi 2 ay once ve temiz cikti, hpv de sadece yuksek riskli 14tipe bakildi temiz cikti. Ama o zaman henuz sigil cikmamisti. Sigil 1 ay sonra cikti. Bu durumda dusuk riskli gruptan var anlamina mi geliyor. Yoksa henuz hucre degisikligi olmadigi icin suan yuksek riskli hpv de olabilir mi?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba bi iki ayda bir sarı akıntım oluyor fitil kullanıyorum bu yuzden acaba hpvden dolayı mı bu kadar sık akıntım oluyor takmış durumdayım akıntı konusu suan doktora da gidemiyor sizin bu konuda şikayetiniz var mı
    Canim bu konuyu biz gundemdeki basliklardan 'hpv belirtileri' olan da ayrintili sekilde konustuk akinti sebeplerini hpv ile olan alakasini falan yazdik hatta sonuca bile vardik bence. O basligi okumani oneririm demek istedigim her seyi orda yazdim faydali olacaktir.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim bu konuyu biz gundemdeki basliklardan 'hpv belirtileri' olan da ayrintili sekilde konustuk akinti sebeplerini hpv ile olan alakasini falan yazdik hatta sonuca bile vardik bence. O basligi okumani oneririm demek istedigim her seyi orda yazdim faydali olacaktir.
    Tesekkurler canim okucam. Birde su flora duzenleyici ve fitil nelerdi bana da soylermisiniz belki isime yarayabilir doktoruma sorarim.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Alyssia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler canim okucam. Birde su flora duzenleyici ve fitil nelerdi bana da soylermisiniz belki isime yarayabilir doktoruma sorarim.
    Canim ben kutu kutu mantar fitilleri kullandim 14 gunluk tedavilerden falan banamisin demedi gecer gibi oluyordu sonra yeniden olusuyordu. En son cinselligi biraktim sonra yine 14 gunluk fitil ve antibiyotik tedavisine basladim hemen arkasina flora duzenleyici gnoflor kullandm 1 haftalik. O bitti ara vermeden cleocin diye bi krem var siringayla vajina icine skiyorsun 10 gunluk falan bi tedavi. Allah o kremi yazan doktordan razi olsun cok buyuk faydasini gordum. O krem bittikten sonra bidaha hic akintim olmadi 1 yil oldu tertemiz hala şükürler olsun.. yani bu 3 tedaviyi arka arkaya yaptim ama ben ama en cok cleocinden memnundum cunku digerlerini daha oncede yapmistm etkisini gormemistim cleocinle beraber yapinca temizlendi.. doktoruna sor onerirse sen de uygula bakalm cleocin %2 vajinal krem siringasi var 10 tane sikiyosun vajina icine

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim ben kutu kutu mantar fitilleri kullandim 14 gunluk tedavilerden falan banamisin demedi gecer gibi oluyordu sonra yeniden olusuyordu. En son cinselligi biraktim sonra yine 14 gunluk fitil ve antibiyotik tedavisine basladim hemen arkasina flora duzenleyici gnoflor kullandm 1 haftalik. O bitti ara vermeden cleocin diye bi krem var siringayla vajina icine skiyorsun 10 gunluk falan bi tedavi. Allah o kremi yazan doktordan razi olsun cok buyuk faydasini gordum. O krem bittikten sonra bidaha hic akintim olmadi 1 yil oldu tertemiz hala şükürler olsun.. yani bu 3 tedaviyi arka arkaya yaptim ama ben ama en cok cleocinden memnundum cunku digerlerini daha oncede yapmistm etkisini gormemistim cleocinle beraber yapinca temizlendi.. doktoruna sor onerirse sen de uygula bakalm cleocin %2 vajinal krem siringasi var 10 tane sikiyosun vajina icine
    Sorucam bunu canim. Peki senin enfeksiyonunun sebebi tam olarak neymis? Antibiyotigi ne icin kullandin yani. Mesela bende ureoplasma ve mikoplasma cikmsiti monodox kullandim ama hala sari akinti var