Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv yi vücuttan atmak

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv yi vücuttan atmak

Merhaba arkadaşlar şuan saat gece 2.35 ve ben yaklasik bir buçuk saattir hpv yi araştırıyorum. Araştırdıkça boğuluyorum. Her yerde hpv nin kanser yaptığı vs. yazıyor zaten biliyorsunuz. Maalesef psikolojik açıdan çok zor bir dönem geçiriyorum.

Gerçekten hpv vücuttan atılabiliyor mu ? Eğer atılabiliyorsa da ben ve kız arkadaşım atabilicek miyiz ? Bir gün hpv negatif olabilicek miyiz ? Bir testin sonucunda hpv negatif görebilecek miyiz ?

Aklımda o kadar çok soru ve ona bulaştırdığım için o kadar çok pişmanlık var ki.

Bana bulaştığı için o kadar uzuluyorum ama ona bulaştırdığım için kendimden nefret ediyorum, bilemezsiniz kahroluyorum ve onun bir kere bile senin yüzünden başıma bu geldi demeyişi beni yerin dibine sokuyor.

Lütfen birisi bana bunun geçici bir şey olduğunu, bir gün bu virüsü vücudumuzdan atacağımızı söylesin.

Bir yandan da vücudumuzdan atabiliyorsak neden onca kadın rahim ağzı kanseri oluyor diye soruyorum kendime. Madem vücut bunu kendiliğinden birkaç senede yenebiliyor neden onca kadın kanser oluyor.

Ona bunu yaptığım için kendimden tiksiniyorum. Böyle bi adam olduğum için kendimden nefret ediyorum.

Ona daha güzel şeyler katmak isterdim, onun ölümüne bile yol açabilecek bir virüs degil.

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv yi vücuttan atmak

Ve bu bu foruma açtığım son konu olacak. Yarın girip son kez yazacaklarınızı okuyacağım. Ardın ahcc siparis verip hem kiz arkadasım hem ben kullanacağız. Eğer negatif olursak foruma dönüp (ahcc yi öğrenmemi sağladığı için) "Arya Sayesinde" başlıklı bir konu açıp nasıl negatif olduğumuzu yazacağım. Yok negatif olamazsak dediğim gibi bu açtığım son konu olacak.
    İnşallah dünyada hiçbir kadın rahim ağzı kanseri falan olmaz. Sizi seviyorum.

Durum
    karole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu ne yahu dünyanın sonu gelmiş gibi. Içimi kararttın. Siğiller kontrol edilmezse, tedavi uygulanmazsa rahim ağzı kanserine dönüşüyor. Yani ortalama 5-10 yıl arasında doktora gidip bir smear bile vermediysen kendinin farkında değilsen olabilir. Herkes farketmeden vücudundan atabilecek diye bi durum yok bazıları için tedavi gerekiyor o yüzden erken teşhis önemli diyor doktorlar. Ayrıca siğil çıkarıyorsan düşük riskli tipe sahipsin demek oluyor bu. Ha birden fazla tipe de sahip olabilirsin en kolayı test yaptırmak. Ben dahil buraya gelen herkes bi dönem böyle düşünmüştür muhtemelen araştırmalar yapmıştır. Emin ol bu kadar kafaya takılcak bi hastalık tipi değil. En azından ben öyle düşünüyorum artık öğreneli 4 ay oluyor. Ahcc kullanıyorum ama olması gerekenden çok az. Negatif olan onlarca kişi okudum. Bazıları üstüne düşmüyor bile siğillerin yaktırıp geçiyor. Herkes de olabilen bi durum. Bence kadın hastalıkları doktoruna enfeksiyondan sonra en sık gidilen ikinci hastalıktır. Kendimce bi ıstatistik yaptım ve çok fazla insan enfekte bu virüsle bilerek ya da bilmeyerek. Bir de kendimi rahatlatmak için başka hastalıkları düşünüyorum ve onlarla karşılaşmadığım için kendimi şanslı sayıyorum. Bize veren asıl yük ne bence biliyor musun? Bu benim şahsi ama doğruluğuna çok inandığım düşüncem. Cinsel hastalık olması. Tabuları yıkamamış olmamız ve böyle bi hastalığın cinsel yolla nasıl bize bulaşabileceği. Tek eşli, çok eşli olmak farketmiyor bu düşünce için. Bu virüs cinsel yolla bulaşan bir virüs olmasaydı birçok insan bu kadar evhamlanmazdı. Kendim dahil. Lütfen bu kadar kendini yıpratma. Seni,beni, buradaki herkesi bu derece üzecek bi hastalık değil. Umarım en erken zamanda negatif olursun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Kültigin bende, @karole'ye katılıyorum. Çok üzüyorsun kendini bence. Ve toplum baskısından dolayı hakikaten cinsel yolla bulaşan bir virüs olmasaydı bu kadar kahrolmayacaktık hiçbirimiz. Cunku paylasabilecektik en basında...

Rahim agzı kanseri olmak öyle kolay bir şey değil ne doktorun ne de senin bunun 10-15 yıl farkında olmaman, haliyle jinekolojik muayaneye 10-15 yıl gidilmemesi gerekiyor, senin kız arkadaşın bu kategoride artık olmayacak cunku bilinçli.

Ben negatif olacağınıza inanıyorum. En başta bu süreçin kolay ve kısa olmadıgını bilin. 6 ay boyunca cok iyi besleneceksin, kendine çok iyi bakacaksın, 6 ay sabredeceksin ve 6 ay cinsellikten kaçınacaksın ahcc kullanırken. İnanıyorum ki negatif olacaksınız.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kültigin bende, @karole'ye katılıyorum. Çok üzüyorsun kendini bence. Ve toplum baskısından dolayı hakikaten cinsel yolla bulaşan bir virüs olmasaydı bu kadar kahrolmayacaktık hiçbirimiz. Cunku paylasabilecektik en basında...

Rahim agzı kanseri olmak öyle kolay bir şey değil ne doktorun ne de senin bunun 10-15 yıl farkında olmaman, haliyle jinekolojik muayaneye 10-15 yıl gidilmemesi gerekiyor, senin kız arkadaşın bu kategoride artık olmayacak cunku bilinçli.

Ben negatif olacağınıza inanıyorum. En başta bu süreçin kolay ve kısa olmadıgını bilin. 6 ay boyunca cok iyi besleneceksin, kendine çok iyi bakacaksın, 6 ay sabredeceksin ve 6 ay cinsellikten kaçınacaksın ahcc kullanırken. İnanıyorum ki negatif olacaksınız.
    Arya 6 aydır kullanıyorum ben olamadım negatıf benımde moralim bozuk su an bir sey yok ama şüphelendiğim yerler var kafamı onlara takıyorum

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya 6 aydır kullanıyorum ben olamadım negatıf benımde moralim bozuk su an bir sey yok ama şüphelendiğim yerler var kafamı onlara takıyorum
    6 aydr ahcc kullanmana ragmen hala sigil mi cikariyorsun ?

Durum
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aydr ahcc kullanmana ragmen hala sigil mi cikariyorsun ?
    ne yazıkki merve çıkarıyorum her gün kefirde içiyorum sigarayıda bıraktım bariz siğil var diyemem ama şüpheli hep o yüzdende kafam çok karışık

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

ne yazıkki merve çıkarıyorum her gün kefirde içiyorum sigarayıda bıraktım bariz siğil var diyemem ama şüpheli hep o yüzdende kafam çok karışık
    Sigillerini surekli yaktiriyor musun? Bide epilasyon konusunda derine zarar vermiyorsun dmi? Bunlar uzatir sureci en fazla

Durum
    Özel Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigillerini surekli yaktiriyor musun? Bide epilasyon konusunda derine zarar vermiyorsun dmi? Bunlar uzatir sureci en fazla
    Jilet kullanmıyorum 1 senede 3 defa yaktırdım 3 defada dondurttum siğil diyemıyorum ama şüpheli gözüyle bakıyorum kafam hiç rahat değil

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Jilet kullanmıyorum 1 senede 3 defa yaktırdım 3 defada dondurttum siğil diyemıyorum ama şüpheli gözüyle bakıyorum kafam hiç rahat değil

Mert merhaba kafani bu kadar ağrıtacağına bence doktora gidip göster. Coğu hastanede pandemi hastasi kalmadi. Ozel muayenesi olan doktorlar da zaten çalışıyorlardi. Bu korkutucu şekilde yasamaya önlemlerimizi alarak alışmak zorundayiz. Kısa vadede bir aşı da olmiycak.. Ben de senin gibi cok kafama takiyordum şüpheli durumları.Her hafta gittiğimi biliyorum bu sefer kesin siğil.. Bunun siğil olmasına imkan yok diye. Ama cok şükür her seferinde yanıldım. Sonra bakmamaya karar verdim. Kafayı yiyecektim. İki aydir da bakmıyordum. Bu hafta başka bir doktora daha gidip kontrolümü yaptırdım. Cok şükür temiz gene. O yüzden kontrolünü aksatma. Aylik periyot koy. O zamana kadar da aşağıyı inceleme.