Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virolog

Durum
    Sporcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Virolog

ABD de görev yapan virolog Semih beye mesaj attım hpv ile ilgili cevabi ''HPV aşısı var ama tabii kapmadan önce için HPV olanlarda virüsü yok edecek bir tedavi yok henüz. Virüsün yarattığı wart’lar alınabilir ve erken tarama ile kanser erken yakalanırsa yok edilebilir.''

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Virolog

Alıntı Sporcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD de görev yapan virolog Semih beye mesaj attım hpv ile ilgili.cevabi= HPV aşısı var ama tabii kapmadan önce için. HPV olanlarda virüsü yok edecek bir tedavi yok henüz. Virüsün yarattığı wart’lar alınabilir ve erken tarama ile kanser erken yakalanırsa yok edilebilir.

Virolog beyin bu soylediklerini google da ki en dandik haber sitesi bile yaziyor keske bilmedigimiz yerden soyleseymis😁

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Virolog

@Kbr, Adam ne diyecekti ki oturup uzuuun uzuuun ne anlatsın, senin gibi kaç kişi yazıyordur düşündün mü ? Bizim her gün söylediğimiz şeyleri söylüyor. Düzenli tedavi, düzenli smear.

Aşının hpv kaptıktan sonra bir etkisi olmadığını söylemesi iyi olmuş. Ben bunu söylüyordum ama hpv olup da hala ''aşı olucam doktorum aşı olursan hpv etkisini azaltabilir dedi'' diyenler için kısa ve net olmuş. Öyle bir şey yok çünkü.