Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV hikayem

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV hikayem

Alıntı Ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevişememek değilde bi kız çoçuğu çok istiyordum oda olmucak sanırımmm en çok üzüldüğüm bu kısım bide kadına geçiyor olması yoksa bende siğil varmış HPV varmış önemli değil
    Yahu ankaralı naptın, cocuk olmayacak filan, gerçekten bu kadar karamsar dusunmen cok olumsuz, forumdaki insanları da böyle etkileme lütfen (!) Aids misin sen? neden cocugun olmasın? Ben ameliyat geçirdim asıl sıkıntı olsa ben de olacak, sen de niye olsun...

Durum
    kenan006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

evet arya ya katılıyorum ne yaptın sen arkadaşım, alt tarafı derine nüfuz eden bir virüs yani kana bile karışmıyor diğer virüsler gibi kaldı ki hiv veya hepatit taşıyıcısı olan kişiler bile evlenip çocuk sahibi oluyor ,sen yada biz neden olmayalım. aslında inan o kadar kafaya takılıcak bir virüs değil erkekde zaten pek bir şey yapamıyor kadınlar ise 6 aylık rutin kontrollerini olduktan sonra onlarda da bir sıkıntı oluşturmuyor ve gezdiğim bütün doktorlara sordum ben ilerde evlenemicekmiyim diye hepside evlenmene engel değil dedi. ama ben evlenilecek kişiye aşı yaptırma taraftarıyım, aşının kapsamadığı bir tip olsa dahi çünkü aşı çapraz etki yapabiliyormuş yani kapsamadığı kimi tipler den de koruya biliryormuş

Durum
    deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, Evet en sonunda bir foruma kaydolup hikayemi anlatmaya karar verdim sanırım. Bu mevzu hakkında tüm delirmelerim, tüm takıntılarım, korkularım ve yaşadıklarım halen daha forumlara girip bakmamla devamlılığını sürdürüyor sanırım. Ama artık buraya deneyimlerimi yazmak istiyorum çünkü ben yandıysam forumlardan yandım bir şeyler öğrendiysem forumlardan öğrendim. Bu da bir gerçek Hpv ile tanışmam benim bir siğil ya da bir durum fark etmemle olmadı açıkçası. Hpv virüsünü biliyordum ve internette gezinirken boş vaktimde internette yazılanları okuyarak subklinik yani belirti vermeden seyreden virüs olma durumundan a aa bende de var mı acaba dememle başladı. Gittim test yaptırdım yüksek riskli bir türe sahip olduğum ortaya çıktı. Tip 56. O test sadece yüksek risklilere bakıyordu. Tabi bu durum baya kötü karşılandı nacizane bünyemde. Öncelikle çok korktum nasıl benim başıma geldi dedim, aşım vardı çünkü, ilişkiye girmeden yaptırmıştım. e öğrendim sonra çok türü varmış. Neyse smearlerim düzenliydi. Hiç de bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

Sonra ben bu yüksek tipli vürüsü sindiremediğim için gittim tekrar test yaptırdım ilk yaptırdığım yüksek risklilere bakıyor diye. Ne oldu sonuç. Aşımın koruduğu türler yok ama fazladan üç tür daha var. Tip 42, 43,72. Ben sonucu aldığımda artık gülmeye başladım, çünkü hpv den muzdarip insanlar bir ve iki türe sahipken veya onun etkileriyle uğraşırken ben 4 tane ile ne zaman mahvolacağım, birşey olsa bunu nasıl zaptedeceğim diyerek günlere uyanmaya başladım daha doğrusu uyanmamaya. E sıçtın deniz dedim. Ne yapacaksın. O ara tabi yıkılmadan, ağlamadan, delirmeden, korkmadan, ne yapabilirsin demeden bir günüm geçmediğinden, forumlardan en içime sinen doktora gittim, cerrahpaşada profesörmüş, iyiymiş falan. Anlattım durumu. Hiçbir belirti olmadığıından bana kolposkopi yapıp derimin içine bakar mısınız dedim. Tamam bende onu yapayım dedim seni rahatlatayım dedi. Rahatlattı mı? hayır küçük siğillerin var dedi. Şimdi kolposkopi, 300 kat mı ne büyütüyor baktığı yeri, dedi ki bunlar kendi kendine geçer bekle bünye yeniyor hatta küçük siğilli hastalara dokunmuyorum dedş. Bende sordum ki forumlarda okuduğumdan, bağışıklık sistemimi güçlü tutayım mı bari doktor? o da dedi ki lokal bağışıklık bu immunekslere falan kanma. Neyse ben yine de ne zararı olur diye içtim vitaminleri, yeşil çayı falan filan. bu sürede sigarayı bırakmadım, hatta şöyle diyim iki hafta da bir ağır içerim, çalışıyorum bir de uyku düzenim normal seyirde.

Şimdi buraya kadar görünürde bir şey yok, kötüyüm korkuyorum hergün kendimi kontrol ediyorum ve birgün bu testlerden üç ay sonra hiç çıkarmadığım bir siğil çıkardım. Orada vajen girişinde üremiş beyaz karnıbahar görünümüne sahip küçük çıkıntıyı tanıdım tabi internet geçmişimden. O gittiğim doktora gittim, bende çıktı diye, bu arada o aralar doğum kontrol hapı da kullanıyordum, bence o yüzden hiç çıkmayan siğil o ara çıktı. Çünkü ben bu dört türü bir anda kapmadım bence baya bir zamandır bünyemde var sessiz sesiz onları hallediyordum, oral kontraseptiflerden bence siğil çıktı, ya da kafaya takmamdan. ah diyorum internet olmasa ben işime gücüme baksam, hiç çıkmazdı. Ama belki de o ara bilmeden taşıyıcılığımı bulaştırırdım insanlara diyip rahatlatıyorum bu aciz bünyemi.
    Velhhasım kelam, benim siğil çıktı ya dedim ben sıçtım bir bak, çünkü halen bir umudum var vajinanın doğal yapısı der diye. Demedi. Evet çıkmış halledeceğiz dedi. Oraya TCA sürdü. Şimdi önemli nokta bu. Bu kısma kadar sıkılmadan okuduysanız yazımı hpvdaşlarım (dr. Medusa siz hariç sizi bayadır takip ediyorum, tedavi yönteminizi hatalı buluyorum bu bir yargı değildir; fakat başka forumlarda da desteğiniz yabana atılmayacak gibi olsa da siğillerin tek bir işlem ile yok edilme ihtimalini hastalara sunmayıp bence ilkel tedavi yöntemlerini kullanıyorsunuz ), çünkü gittiğim doktor kriyoterapi ve koterin o bölgenin siğillere tekrar çıkmasını aktive ettiğini iddia etti, her neyse oraya asit sürdü üç gün sonra tekrar gel dedi, tekrar gittim, tekrar sürdü, 5 gün sonra gel dedi, gittim, tamam sıkıntı yok dedi geçmiş artık kafana takma kontrole gel dedi. Bu durum eylülde oldu, orası tahriş olmadı, ben herhangi bir şey hissetmedim ve ilk siğilim gittikten sonra da bir daha da siğilim çıkmadı. Ben bünyesi kuvvetli bir hasta değilim, 4 tür taşıyorum şu ana kadar da öyle acayip aktif bir cinsel hayatım olmadı, korunmayan biri değilim, 4 türü alabilecek bünyeye sahipsem tekrarlatacak da bir bünyeye sahibimdir bence. Simirlerimi de hiçbir zaman kendim aşım olmasına rağmen aksatmamıştım, hatta 6 ayda bir yaptırmaya indirdim artık, o gittiğim doktora tekrar yaptırdım, bir sorun çıkmadı. Forumlarda siğillerin tekrar etmesi durumuna çok rastadığımdan ben halen daha vajinamı kontrol etmeye devam ediyorum, devam etmekle yetinmeyip tekrar doktora gittim, şunlar sizce ne diye sormak için. Belki bilirsiniz vajinanın doğal yapısı hymen kalıntıları, ve derinin hali ile birlikte çeşitlilik gösterebiliyor. Vajen girşinin kenarında bende deri ile aynı renkte küçük çıkıntılar hep vardı. Ama hpv mevzusu ile birlikte onlara daha sık bakmaya bazen şüpheli bakmaya başladım bu yüzden tekrar geçen doktora gittim, aynı doktor, sıkıntı yok normal vajina dokusu dedi. Tabi ben şüpheci olduğumdan oradaki her değişikliğe bakıyorum, vajinanın dokusuyla aynı küçük çıkıntılar oluyor onlar siğilse ve gittiğim hiçbir jinekolog anlamıyorsa bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz, o dokulara sahip kadın birey var mı burada diye sormak da isterim doğrusu..

Şimdi sonuca gelecek olursa 4 tür taşıyan bir hpv hastasıyım, ben de negatif testi almamı beklediğimden ve bünyeden atılıyor denilmesine istinaden kendime iyi bakıyorum, sigarayı bırakamıyorum, ama iyi besleniyorum, vitaminleri alıyorum, düzenli kontrole gidiyorum. Size söyleyeceğim o ki, benim deneyimim TCA ile bir siğilden sonra 4 aydır tekrarlamayan bir siğil ve hiç kötü çıkmayan simir tablosudur. Ve forumları takip ettiğimden bu yana tek bir dileğim vardır ki, bu virüsün insan bünyesinde genital bölgede çıktığından ötürü yaşattığı psikoljik sıkıntıları ve kendisini bir an önce hepimizin aşmasıdır. Ben muhtemelen 4 tanesiyle savaşmak diye bir şey varsa savaşamayacağım ama bir yerden sonra da belki pek bir belirtisine nail olamadığım için kabullendim, ama korkusu, bulaştırma derdinden yanlızlığı, ve sürekliliğinin ihtimalinin verdiği gerginliğe ortağım. Umarım ve canı gönülden isterim ki, bir şekilde lütfen çoğaltan tedavileri sindirmeyin kendinize, gidin cerrahpaşaya ya da başka doktorlara diğer tedavi yöntemlerini deneyin. Kriyoterapi ve koter yaptırılıyor ya genelde belki vajina dışı deride tekrar olmuyor ama bu forumu ve diğer forumları okudğum kadarıyla onlar tekrarlatıyor. Başka alternatifleri araştıralım, belki ben bu şanssızlıkta iyi bir şeye denk geldim, ya da kriyodan sonra da tekrarlamayacaktı ama üç düşük riskli taşıyan ben neden tekrarlamasın tekrar soruyorum kendime. 6 ve 11 mi acaba agresif onu da bilmiyorum. Sağlıcakla kalın..

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık lan bize
    arya bu forumda. Olmasa cekılmez burası

Durum
    Admin

Alıntı Ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya bu forumda. Olmasa cekılmez burası
    Teşekkür ederim )

Durum
    sensation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaslar bende bu virüs 3 sene önce cikti.ilk seneler sık sık tekrarlıyordu.Daha sonra çıkma aralığı seyreldi.Moralim her hpvli arkadaş gibi altüst olmuştu tabi.coriolus kullandım çeşitli önlemler aldım.artık senede 1 kere çıkıyor ortalama.vucudumdan atılır mi omur boyu benle mi kalır bilmiyorum ama artık ben hpv ile ilgili hiçbişey yaomiyorum.umursamıyorum.hpvsiz bi insan gibi yaşıyorum.hayat kısa kucuk bi et çıkıntısı için kafaya takmaya değmez.sadece kadinlar kontrole gitsin okadar.evleneceksen evlen ve eşine durumu anlat seven biriyse kabul eder.eşine de geçer diye dertlenmeye gerek yok.geçerse ortak bi konunuz olur oda aldırır hayatına devam eder.acısı ağrısı olmayan bi et çıkıntısı için hayatı kaçırmaya değer mi

Durum
    Admin

Alıntı sensation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende bu virüs 3 sene önce cikti.ilk seneler sık sık tekrarlıyordu.Daha sonra çıkma aralığı seyreldi.Moralim her hpvli arkadaş gibi altüst olmuştu tabi.coriolus kullandım çeşitli önlemler aldım.artık senede 1 kere çıkıyor ortalama.vucudumdan atılır mi omur boyu benle mi kalır bilmiyorum ama artık ben hpv ile ilgili hiçbişey yaomiyorum.umursamıyorum.hpvsiz bi insan gibi yaşıyorum.hayat kısa kucuk bi et çıkıntısı için kafaya takmaya değmez.sadece kadinlar kontrole gitsin okadar.evleneceksen evlen ve eşine durumu anlat seven biriyse kabul eder.eşine de geçer diye dertlenmeye gerek yok.geçerse ortak bi konunuz olur oda aldırır hayatına devam eder.acısı ağrısı olmayan bi et çıkıntısı için hayatı kaçırmaya değer mi
    @sensation konu sigilin agrı ya da acısı olması değil, bu konu bu kadar basit de değil, kadın olsaydın rahmin kazınsaydı leep olup, ya da daha farklı olaylar yasasaydın boyle dusunecegını sanmam.

Durum
    sensation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@sensation konu sigilin agrı ya da acısı olması değil, bu konu bu kadar basit de değil, kadın olsaydın rahmin kazınsaydı leep olup, ya da daha farklı olaylar yasasaydın boyle dusunecegını sanmam.
    Kadınlardaki durumun ciddiyetinin farkındayım.oyuzden kadınlar kontrollerine gitsinler dedim.Ama bu virüs le tanıştıysak olumsuz düşünüp iyice harap etmeyelim kendimizi.Hayat yaşamaya hersekilde değer.

Durum
    Admin

Alıntı sensation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadınlardaki durumun ciddiyetinin farkındayım.oyuzden kadınlar kontrollerine gitsinler dedim.Ama bu virüs le tanıştıysak olumsuz düşünüp iyice harap etmeyelim kendimizi.Hayat yaşamaya hersekilde değer.
    Harap etmemek okay ama yasam seklımızde bıraz farklılık yapmak gerekıyor. Mesela kafamıza estigimiz gibi birileriyle sevişemeyiz, hayatımıza aldıgımız ya da almadıgımız insanların haberi olmalı hpv oldugumuzdan eger yakınlık kuruyorsak, ''amaaan zaten 1 yılda 1 cıkıyor'' diyip karsı tarafa bulastırmak cok acımasızca mesela.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Harap etmemek okay ama yasam seklımızde bıraz farklılık yapmak gerekıyor. Mesela kafamıza estigimiz gibi birileriyle sevişemeyiz, hayatımıza aldıgımız ya da almadıgımız insanların haberi olmalı hpv oldugumuzdan eger yakınlık kuruyorsak, ''amaaan zaten 1 yılda 1 cıkıyor'' diyip karsı tarafa bulastırmak cok acımasızca mesela.
    Buna bende katılıyorum. Bu hastalığı kadına bilerek bulaştırmış oluyorsun. Kadınların vücut mekanizması erkeğe göre çok daha savunmasız. Hala siğilin varsa pozitifsin de demek. Bence sen ilk tedavi uygulayarak negatif olmaya bak sevişmeden önce.

Bu Konu için Etiketler