Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çin'den AHCC sipariş etmek

Durum
    istanbullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Çin'den AHCC sipariş etmek

Herkese Merhaba

Bana Mart sonlarına doğru kondilom teşhisi konmuştu ve 2 kutu time health AHCC siparişi vermiştim. 2 hafta önce hepsi bitti malesef, stoklar da tükenince tedavim yarıda kaldı.

Türkiye'de satılan diğer AHCC ürünleri çok pahalı. Ünivesiteden bir arkadaşımda da bu hastalık vardı. Arkadaşım AHCC kullandığını ve son 1 yıldır negatif olduğunu söylüyor. Yalnız AHCC'yi Çin'den sipariş etmiş. Ürünün fiyatı $60 ve 270 tablet (500mg). Arkadaş sitenin linkini verdi ama forumda paylaşmak yasak sanırım. Onun için yazmıyorum.

Arkadaşım AHCC'nin aslında uzak doğuda yetişen farklı mantarların bileşeni olduğunu ve Kinoko olsun ya da Time Health olsun bu ürünü toz halde iken Çinden ithal edip, işleyip, ambalajlayıp sattığını söylüyor. Bu doğru mudur?

Ayrıca Çinden AHCC getirmek mantıklı mı sizce?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Çin'den AHCC sipariş etmek

Teorik olarak mantıksız değil ama ahcc türkiye'de resmi time health satışı olmadan önce bu konuya hepimiz eğildik ve önceden konuştuğumuz şeylerdi yine de bahsedeyim sana.

İlki alibaba, aliexpress olsun bu tip çin sitelerinden sipariş etmek riskli. Çünkü zaten duymuşsundur ahcc dışında da gelen normal marka ürünlerde bile bi yamuk yapma ihtimalleri var. Bu sebepten ve en asıl önemli bomba çinden gelen bu tip ürünlerde maalesef denetlenme yok, daha doğrusu çinde yok, doğru prosedürle üretilip üretilmediğini bilmiyoruz mesela bu da doğru üreten bir satıcıya denk gelebileceğimiz kadar yanlış üreten bir satıcıya denk geleceğimizi de gösteriyor, en büyük vazgeçme sebebi bu benim için. O sebeple gerçekten doğru üretilmiş bir ahcc mi değil mi bu tip standartlar önemli.

Bir diğer nokta ise, gümrük konusu belki 1-2 kutu sokabilirsin ama tamamen almak için bildiğim kadarıyla doktor reçetesi gerekiyor ve üstüne %20 vergi ödemesi de konuluyor bununla birlikte. Burada 7-8 kutu sokabilen olmadı sadece bazen şansa 1-2 kutu sokabilenler oldu ama bunlar yeni değil, önceden ahcc bulunamıyordu o zamanlar denenen yollardan biriydi doktor reçetesi ile anca olabiliyordu. Birde 270 tablet anca 45 gün falan yeter düşüncesindeyim eğer günde 3gram kuralına uyarsan.

Yani arkadaşına çok güveniyorsan deneyebilirsin, en azından merak ediyorsan. Ama ben olsam kesinlikle tercih etmem çünkü 1. ne içtiğimden emin olamam, 2. param boşa gider negatif de olamazsam. O yuzden hep dediğim şey, ''negatif yapan ve daha önce de yapmış bir markaya yönelin''

Durum
    istanbullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teorik olarak mantıksız değil ama ahcc türkiye'de resmi time health satışı olmadan önce bu konuya hepimiz eğildik ve önceden konuştuğumuz şeylerdi yine de bahsedeyim sana.

İlki alibaba, aliexpress olsun bu tip çin sitelerinden sipariş etmek riskli. Çünkü zaten duymuşsundur ahcc dışında da gelen normal marka ürünlerde bile bi yamuk yapma ihtimalleri var. Bu sebepten ve en asıl önemli bomba çinden gelen bu tip ürünlerde maalesef denetlenme yok, daha doğrusu çinde yok, doğru prosedürle üretilip üretilmediğini bilmiyoruz mesela bu da doğru üreten bir satıcıya denk gelebileceğimiz kadar yanlış üreten bir satıcıya denk geleceğimizi de gösteriyor, en büyük vazgeçme sebebi bu benim için. O sebeple gerçekten doğru üretilmiş bir ahcc mi değil mi bu tip standartlar önemli.

Bir diğer nokta ise, gümrük konusu belki 1-2 kutu sokabilirsin ama tamamen almak için bildiğim kadarıyla doktor reçetesi gerekiyor ve üstüne %20 vergi ödemesi de konuluyor bununla birlikte. Burada 7-8 kutu sokabilen olmadı sadece bazen şansa 1-2 kutu sokabilenler oldu ama bunlar yeni değil, önceden ahcc bulunamıyordu o zamanlar denenen yollardan biriydi doktor reçetesi ile anca olabiliyordu. Birde 270 tablet anca 45 gün falan yeter düşüncesindeyim eğer günde 3gram kuralına uyarsan.

Yani arkadaşına çok güveniyorsan deneyebilirsin, en azından merak ediyorsan. Ama ben olsam kesinlikle tercih etmem çünkü 1. ne içtiğimden emin olamam, 2. param boşa gider negatif de olamazsam. O yuzden hep dediğim şey, ''negatif yapan ve daha önce de yapmış bir markaya yönelin''
    Kesinikle haklısın. Sorun şu ki stoklarda ürün yok. Haziran'ın 2. haftası dendi ama ya gecikirse. Arkadaşım sık sık yurtdışına çıkan birisi ve ilk başta kinoko kullanmış, sonra Çin'li firmayı denemiş ve kokularının-tadının neredeyse aynı olduğunu ve son 1 yıldır da negatif olduğunu söylüyor.

Muhtemelen sipariş geçeceğim ve gelişmeleri buraya yazarım. Çok teşekkürler Arya

Durum
    Admin

Selam tekrar istanbullu,

Gecikme yokmuş, ben de çok fazla mesaj almıştım geçen hafta üyelerimizden stok bitmiş falan diye. Zaten bilirsiniz ki eskiden beri tanıdığım için bu insanları, mesaj atıp sordum üyeler yazdığında bilgi vermiş olayım diye, bana dedikleri şey ''ürünlerin yolda'' olduğuydu yani gecikme olmayacakmış. Sen de merak ediyorsan tekrar bir sorabilirsin ben geçen hafta sormuştum gerçi.

Bu arada birde benim bildiğim kadarıyla time health'ın kendi üretim tesisi var yani çinden getirmiyorlar ama sen distribütöre sor onlar daha iyi bilirler. Güvenilirlik vs benim için aşırı derecede önemli çünkü, kendim kullanıp fayda sağladım ama üyelerinde düzgün üretilmiş bir şey kullanması kendi sitemin imajı için önemli, kısaca dürüstlüğü ve güvenliği önemsiyorum.Bir de hap bu sonuç olarak yani sağlık meselesi.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben cınden siparıs verdım toz ahcc time healt hollandayada bız gonderıyoruz dedı satıcı fırma ıstersenız ürünü labaratuvarda test ettırebılırsınız dıyede iddealı konustum 500 gr siparıs verdım ürğn gelınce paylasırım sonucunu 6 aydir ahcc kullanıyorum time healt su an stokta olmayınca riske atamadım kendımı siğil cıkarmam durma derecesıne geldı cunku

Durum
    Admin

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cınden siparıs verdım toz ahcc time healt hollandayada bız gonderıyoruz dedı satıcı fırma ıstersenız ürünü labaratuvarda test ettırebılırsınız dıyede iddealı konustum 500 gr siparıs verdım ürğn gelınce paylasırım sonucunu 6 aydir ahcc kullanıyorum time healt su an stokta olmayınca riske atamadım kendımı siğil cıkarmam durma derecesıne geldı cunku
    Selam Mert, yazım yanlışlarına ve kelime hatalarına bundan sonrasında dikkat etmeni öneririm. Her dakika düzeltemiyorum tek tek.

Not: Time health çinden ürün almıyor, kendi tesisleri var. İnanmıyorsan git resmi time health'e mail at. Satıcı yalan bilgi vermiş sana çünkü doğrusu bu değil.