Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardim

Durum
    again - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Yardim

Arkadaşlar selam. Subat sonu genital bölgemden aldırdığım supheli noktaya lab analizi ile kondilom teşhisi konmuştu. O dönem sonrası garanti olsun diye aynı bölgeye asitik solüsyon kullandım nüks yok ama kızarıklığın geçmesi biraz daha zaman istiyor. Size danıışacağım şu an sigil yok ve akşam ilk kez kız arkadaşımla kalacağım. Doktorum bir şey olmaz diyor ancak değer verdiğim birine zarar gelsin de istemiyorum bu geceyi berbat etmek de. Sigil yokken bulaşma olur mu szce ne yapmalıyım?

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Yardim

sigil olusmadan once kiz arkadasinizla beraber olmus muydunuz?

Durum
    Banlı Üye

Hayır. Siğil varken farkında olmadan eski kız arkadaşımla olmuştum ama onda bi sorun olmamış.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hep boyle boyle tasiyicilar artiyor iste.. benim erkek arkadaşımda da sigil yoktu ama bana bulastirdi onun yuzunden hayatim zindana dondu.. sigil olmasa da bulaşıyor bu hastalik ben riske atmayin derim negatif raporunu almadan eger ilk birlikteliginiz olacaksa.. ama onceden de olduysaniz is isten gecmistr zaten bulasmistr bile.. o durumda size kalmis devam edip etmemek

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kesinlikle sevdiğin insana zarar verme

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle sevdiğin insana zarar verme
    Eski sevgilinin bağışıklığı yüksektir bir şey olmamıştır ama şimdi ne olur bilemezsin. Kadınlarda süreç daha kötü işliyor. Durumundan bahset gerekirse aşı olsun ama kesinlikle zarar vermemelisin

Durum
    Banlı Üye

Öncelikle erkekler için kesin negatif tanısı koyan bir test yok arkadaşlar. Pcr'da deri üstünden ve penis içinden alnan sürüntüye bakılıyor ancak virüs deri altı bölgelerde hücrelere tutunarak kedini gizleyebilir. Bende 13 yıldır belirti vermemişti tip 6 çıkmıştı ve attım zannedip birlikte olduğum kişilerde çok şükür bi sorun gözlemlemedim. İnsan tabi ki vücudunda nüks edebilen lezyonlar olsun istemiyor ancak onkojenik olmayan bir tip taşıyıp cinsel yönden aktif olan bir çok kişi onkojenik türleri taşıdığı halde durumu çok fazla kafaya takmanın psikolojik olduğunu düşünüyorum. Başlıktaki konuma dönersem de dün bir şey yaşamadım ama kız arkadaşımla konuyu konuşucam. Bence onkojenik olmayan tiplerde dikkatli olunup genital bölge temizliği ve oluşabilecek lezyon gözlemi takip edildiği sürece kafaya çok takılacak bir durum değil. Sağlıklı kalın, iyi bayramlar..

Durum
    Ihope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben cinsel ilişki yaşadıktan tam 9 ay sonra siğim çıkardım. Lütfen kız arkadaşınız için ilişkinizi erteleyin bağışıklık sistemi çökünce siğiller hayatımza giriyor. O kişi hayatımda yok sadece sürtünme yoluyla beraber olduk ve maddi manevi çöktüm ceremesi başıma kaldı.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı again Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle erkekler için kesin negatif tanısı koyan bir test yok arkadaşlar. Pcr'da deri üstünden ve penis içinden alnan sürüntüye bakılıyor ancak virüs deri altı bölgelerde hücrelere tutunarak kedini gizleyebilir. Bende 13 yıldır belirti vermemişti tip 6 çıkmıştı ve attım zannedip birlikte olduğum kişilerde çok şükür bi sorun gözlemlemedim. İnsan tabi ki vücudunda nüks edebilen lezyonlar olsun istemiyor ancak onkojenik olmayan bir tip taşıyıp cinsel yönden aktif olan bir çok kişi onkojenik türleri taşıdığı halde durumu çok fazla kafaya takmanın psikolojik olduğunu düşünüyorum. Başlıktaki konuma dönersem de dün bir şey yaşamadım ama kız arkadaşımla konuyu konuşucam. Bence onkojenik olmayan tiplerde dikkatli olunup genital bölge temizliği ve oluşabilecek lezyon gözlemi takip edildiği sürece kafaya çok takılacak bir durum değil. Sağlıklı kalın, iyi bayramlar..
    Selamm iyi bayramlar, siz test yaptirdiniz mi yoksa guvenmediginiz icin yaptırmadiniz mi ? Testte negatif cikarsa guvenikirlik ne kadardir sizce

Durum
    Banlı Üye

Ihope arkadaşım ben 13 yıl önce tanıştım. Bi yerden sonra vücut baskılar ve bağışıklılığınız düşse ve atamasanız bile baskı altında ciddi bağışıklık sorununuz yoksa pik yapamaz. Tedavi ve takip sonrası bende 13 yıl sonra tek siğil yapabildi unutmuştum bile çok canınızı sıkmayın. Ülkemizde zorunlu aşı maalesef yok ve bu yüzden sokaktan alacağınız 5 gencin 3ünde bu virüs maalesef ki var çok canınızı sıkmayın..
    Sercan merhaba.13 yıl önce bi arkadaşımla dna pcr testi yaptırdık ki test cilt üstü ve penis içi sürüntülerle uygulanıyor. Tip 6 pozitif çıkan ben 13 yıl sonra negatif çıkan arkadaşım ise testten bir yıl sonra siğil çıkardı. Virüs genital bölge çapında deri altında saklansa ki konak vücut bölgesinde barınma şekli bu; hangi test %100 sonuç verebilir? Kişisel mantığımla aşı, hijyen ve takip önemli varsa yine de aşı yaptırın kafaya takmayın diyorum.