Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anal içi siğil yakımı

Durum
    Negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Anal içi siğil yakımı

Arkadaşlar anal bölgesinde ki siğilleri nasıl yakıyorlar koterle felan işlem yaptıran birisi yardımcı olabilir mi ?

Durum
    gaile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Anal içi siğil yakımı

Merhaba,
    Anal bölge iç kısım sıkıntılı maalesef . Genel anestezi ile neredeyse 2 ay önce ameliyat oldum. Ameliyat sonrası çok acılı günler geçirdim 15 gün doğru düzgün oturamadım hatta işe bile gidemedim. Şu anda da maalesef hala iyileşebilmiş değilim. Doktorum tamamen iyileşme sürecinin 3 ay olacağını söylemişti. Dış bölgemde de var 5 defa kriyoterapi 1 defa koter oldum. Koterimi cuma günü olduğum için şu an iyileşme sürecinde henüz bir şey yok. Tip 6 çıktı maalesef yüzde 85 tekrarlayacak dedi beni ameliyat eden doktor. Tekrar aynı acıları çekecek olmak fikri canımı çok sıkıyor. Doktorun yanından ağlayarak çıktım. Üstelik iç kısımda yine kaşıntı hissediyorum o nedenle çok endişeliyim. Daha önce anal içi ameliyat olup tip 6 dan kurtulan var mı ?

Duyacağım mutlu sonlu bir hikayeye o kadar çok ihtiyacım var ki ..

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Anal içi siğil yakımı

Lokal anestezi yani iğnelerle oradaki bölgeyi uyuşturuyor 3 ,4 igne vuruyor zaten uyuştugu icin koter denen bir cihaz var onunla yakiyor sigili hissetmiyorsun sonra kendine gelmeye başladıkca biraz kaşınti ve kanaman olabilir normal bu..krem veriyor yanık kremi Yada kasintı giderici..ama siğillerin çok buyuk ve beyazsa ameliyatla alinip patolojiye yollanabilir o ayrı mesele karnıbahar gorüntusu gibi oluyor bazen o zamanda alt tarafı tamamej uyuşturdukları bir anestezi yapıyorlar ameliyat sorun değilde anestezi yan etki yapabilir baş agrisi ve kusma 10 gun gibi bir surec sonra ayaga kalkma ve kendine gelme hissedersin oda anestezi yuzunden sıkıntı yasarsan herkesde öyle olucak diye birsey yok bol sivi ve kahve tuketimi önemli,birde son olarak sigıllerin birazcık iç kisma yakinsa anal bölgede iğneyi yaparken yada biraz fazla yakması gereken yer acıyabilir onun dısinda bir sıkıntı yok icini ferah tut kolay gelsin