Alıntı karole Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1- içindeki tiplere karşı koruyor. aşıyı olduktan sonra gerileme yaptığı söyleniyor ama bilimsel veri yok yaklaşım sadece. rahim ağzı kanserine dönüşme ihtimalini engelleyemez o virüsü taşıyorsun sonuçta. erken teşhisle rahim ağzı kanseri olmak ayrıca düşük ihtimal. hiç bi forumda görmedim hpv ile enfekte olduktan sonra kansere dönüştüğünü yazan. 2- koruyuculuğu 7 yıl en fazla diye biliyorum zarar verir veremez diyemem ama ben olsam yaptırırdım 11 yıl geçmiş. tabi doktoruna danışman daha mantıklı. ben bugün oldum ilk dozunu doktorum şiddetle tavsiye etti. bitirme tezi hpv üzerine imiş ve 1000 kişiye bu aşıyı uygulamış olumlu sonuçlar aldığını söyledi
Merhaba, ben de bugün aşının 3.dozunu olacağım. Hpv ile enfekte oldup kansere döüştüğünü yazan görmedim demişsiniz rahim ağzı kanserinin tek nedeni hpv virüsü bildiğim kadarıyla başka nedeni yok ve kadınlar arasında en yaygın 2.kanser türü imiş. Görüştüğüm 2 doktor da aşı olmamı önerdi, bendeki türün aşısı yok maalesef şaun zaten cinsel açıdan aktif de değilim ama ilerisi için koruyucu olması adına yaptırıyorum.