Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cerrahi Tedavi Hakkında

Durum
    Corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cerrahi Tedavi Hakkında

Merhaba arkadaşlar, aranızda yeniyim. Öncelikle hepinize geçmiş olsun, umarım en kısa sürede herkes negatif olur.

Bir buçuk iki ay kadar önce genital temizlik yaparken sağ kasık bölgemde bir arada siğil benzeri büyük oluşumlar fark ettim. Hpv olduğunu tahmin etsem de corona'dan dolayı doktora gitmedim. Bu süreçte çok büyük bir mallık yaparak tekrar genital temizlik yaptım ve temizlik esnasında sağ kasığımın penis kökünde ve farklı yerde tekrar deri kalktı. Sünnetli bölgenin deriyle birleştiği alt tarafta ise daha önceden bildiğim çok küçük bir parça yumuşamış ve iki üç parça dip dibe yine küçük parçalar olarak çoğalmış. Artık dayanamayarak geçen hafta bugün için devlet hastanesine randevu aldım. Bu süreçte sadece bir yerde diğerlerinin renginden farklı olarak koyu kahverengi çok küçük bir siğil fark ettim.

Bugün doktora gittim ve doktor tipik hpv olduğunu, bir önceki paragrafın başında söylediğim büyük parça için kesip dikiş atacağını söyledi. Kökten kesse de kurtulsam şu organdan. Diğerleri için bir şey söylemedi. Ben gözle görülmeyen siğil oluşumlarını sorduğumda hepsini inceleyeceğim dedi. Hatta yarınki programına baktı, yetiştiremeyeceğini anlayınca bayramdan sonraki hafta gelmemi istedi. Ben bu süreçte krem, hap vs. verip vermeyeceğini sorduğumda hiçbir şey kullanmamamı söyledi. Açıkçası doktor bana biraz ilgisiz göründü. Ahcc'yi de sordum, "Yaaa, gerek yok." tarzında konuştu. Sanki "Kesip alayım da uğraştırma beni." der gibiydi.

Doktordan çıktığımda daha arabayı çalıştırmadan Gelişim Lab'ı arayarak kit siparişi verdim. Oradan doğruca okuduğum yorumlardan hareketle aktara gidip yeşil çay, propolis ve ne kadar nefret etsem de bal aldım. Hatta annemi bal aldım diye aradığımda küfretti, ben sana gönderirdim diye. Yeşil çayı tok karnına içeceğimi hatırlıyorum ama kafam o kadar doluydu ki propolis ve balı unuttum. Aç karın veya tok karın hakkında yorumunuzu bekliyorum?

Sigara ve alkol kullanıyorum, sigarayı azalttım. Alkol için de bugün kapanış yapacağım, uzun bir süre kullanmayacağım. Ahcc'de tedarik sıkıntısı olduğundan haziran ayını bekleyeceğim fakat hazirana kadar farklı markalardan da başlanabileceğini düşünüyorsanız yarın alırım. İlk etapta eczaneden almamı önereceğiniz her ürüne açığım.

Konu cerrahi tedavi, genelden ziyade özel oldu ama kusura bakmayın, moralim gerçekten çok bozuk ve sabahlara kadar bir şeyler okuyorum ve kafam çorba oldu. Bu sabah 8'e kadar uyuyamadım. Sizce cerrahi tedavi bu doktorun dediği gibi olmalı mıyım? Farklı doktora -doktorlara- görünmeli miyim? Test sonucunu bekleyip mi hareket etmeliyim? Tekrardan herkese çok geçmiş olsun...

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Cerrahi Tedavi Hakkında

Selam Çok geçmişler olsun,kafayı bozacak bir durum yok demek isterim ..

Cerrahi siğil temizliğinin nüks etme durumunun daha düşük olduğunu okumuştum hep,benimde makat içindeki siğilim zira cerrahi olarak alındı..

Üroloji doktorları bu konuda bir çok hastalarına çıkarttıkları siğilin Hpv sebebli olduğunu söylemiyor bile,Jinekolojicilerden bile daha büyük bir umarsızlıkları oluyor. Zira bence kendi hayatlarını bile o umarsızlıkta yaşıyorlardır

Organından vazgeçeceğin bir şey yok. Ben de leep olduktan sonra defalarca kanamam olduğunda kadın doğum doktoruma “ bak bu bi daha kanarsa şu 3’ünden birini al,ben onu ekeyim bi yere çiçek olur filan daha işe yarar. Ben de yaramıyor “ demiştim.. bir an da büyük bir bıkmışlığın eşiğinde oluyoruz..
    Her erkek bence Hpv taşıyor,ama siğil çıkartmamış olanları var. Sorsan “ bende yok yeaaa “derler. Ben öylelerine bi tarafımla gülüyorum.

Bu var,ve böyle zorluklarında var. Ve cinsel yaşamımız tek eşliliğin dışında devam ettikçe bundan sonra da denk gelmemiz bir o kadar söz konusu olucak bu gün hpv’yi yenmiş bile olsanız.

Ben de Ahcc kullanmayanlardanım,imutor kullandım ama şimdi bi ara verdim yine başlarım bugün yarın. İmutor’un beni geçtiğimiz kış hatta gripten,faranjitten filan epey bi koruduğunu düşündüm,zira her sene 10 kere hasta olan ben çok şükür hasta olmadım.

Onun dışında propolis kullandım ama kilo yaptığını düşündüğüm için çok uzun sürmedi.
    Ve tabii Cinsel perhizdeyim.

Bi gün geçicek,ne zaman bilmiyorum..
    Ben de bu aralar her ne kadar Rahmimden vazgeçmek istesem de.. siğil çıkmadığı sürece hpvyi unutuyorsun,ve bu yaşama da adapte oluyorsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar hosgeldin foruma

Annenin bal aldığın için küfretmesine çok güldüm
    Çok bilinçli birisiniz hemen yapmanız gerekenleri yapmışsınız bu surecte jilet kullanmayın tuy dokucu ya da makasla kısaltma yapabilirsiniz.
    Haziran sonunda stokların yenileceği düşünülüyor başka markayı da kullanabilirsiniz ben hep kinoko ve time health öneririm negatif yapıyor diye ama kinokoyu muhtemelen corona döneminde bulamazsınız yoksa yurtdısından bir tanıdıkla getirebilirdiniz, tr'de de yok. En kötü toz ahcc kullanın ama dedigim gibi ben bu 2 ahcc markası kadar negatif yapma konusunda etkili görmüyorum forumda başka markayla negatif olan çıkmadıgı ve hatta negatif olamayanlar çıktığı için bu şekilde düşündüğümü de belirteyim, altını doldurmak gerekirse.

Sizin yerinizde olsam, 1 ay boyunca bu guzel beslenmeyi yapardım bol bol mor ve yesil renkli seyler tuketirdim. 1 ay sonrayı bekler ahcc tedavisine time health ile güzelce başlardım durumum varsa fazladan alarak sonradan stok sıkıntısı çekmemek için. Ama eğer sabırsızsanız eczaneden de ahcc alabilirsiniz o sekilde bu sureci sürdürebilirsiniz

cinsellik mumkunse olmasın yakınlasmalardan da kacınmanızı tavsıye ederim sürtünme vs gibi.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Çok geçmişler olsun,kafayı bozacak bir durum yok demek isterim ..

Cerrahi siğil temizliğinin nüks etme durumunun daha düşük olduğunu okumuştum hep,benimde makat içindeki siğilim zira cerrahi olarak alındı..

Üroloji doktorları bu konuda bir çok hastalarına çıkarttıkları siğilin Hpv sebebli olduğunu söylemiyor bile,Jinekolojicilerden bile daha büyük bir umarsızlıkları oluyor. Zira bence kendi hayatlarını bile o umarsızlıkta yaşıyorlardır

Organından vazgeçeceğin bir şey yok. Ben de leep olduktan sonra defalarca kanamam olduğunda kadın doğum doktoruma “ bak bu bi daha kanarsa şu 3’ünden birini al,ben onu ekeyim bi yere çiçek olur filan daha işe yarar. Ben de yaramıyor “ demiştim.. bir an da büyük bir bıkmışlığın eşiğinde oluyoruz..
    Her erkek bence Hpv taşıyor,ama siğil çıkartmamış olanları var. Sorsan “ bende yok yeaaa “derler. Ben öylelerine bi tarafımla gülüyorum.

Bu var,ve böyle zorluklarında var. Ve cinsel yaşamımız tek eşliliğin dışında devam ettikçe bundan sonra da denk gelmemiz bir o kadar söz konusu olucak bu gün hpv’yi yenmiş bile olsanız.

Ben de Ahcc kullanmayanlardanım,imutor kullandım ama şimdi bi ara verdim yine başlarım bugün yarın. İmutor’un beni geçtiğimiz kış hatta gripten,faranjitten filan epey bi koruduğunu düşündüm,zira her sene 10 kere hasta olan ben çok şükür hasta olmadım.

Onun dışında propolis kullandım ama kilo yaptığını düşündüğüm için çok uzun sürmedi.
    Ve tabii Cinsel perhizdeyim.

Bi gün geçicek,ne zaman bilmiyorum..
    Ben de bu aralar her ne kadar Rahmimden vazgeçmek istesem de.. siğil çıkmadığı sürece hpvyi unutuyorsun,ve bu yaşama da adapte oluyorsun.
    Bu kadar yaygın bir virüs ve ben eminim ki kurtulmak için çaba sarf edenler illa ki negatife dönüşü görecekler. Eminim bir iki tane ufak siğil olduğu için umursamayan bir ton insan vardır. İnanmak başarmanın yarısıdır.

İmutor'u nasıl kullanacağız? (Doz ve sabah, akşam; aç, tok.) Ahcc alana kadar bir ay onu kullanabilirim.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar hosgeldin foruma

Annenin bal aldığın için küfretmesine çok güldüm
    Çok bilinçli birisiniz hemen yapmanız gerekenleri yapmışsınız bu surecte jilet kullanmayın tuy dokucu ya da makasla kısaltma yapabilirsiniz.
    Haziran sonunda stokların yenileceği düşünülüyor başka markayı da kullanabilirsiniz ben hep kinoko ve time health öneririm negatif yapıyor diye ama kinokoyu muhtemelen corona döneminde bulamazsınız yoksa yurtdısından bir tanıdıkla getirebilirdiniz, tr'de de yok. En kötü toz ahcc kullanın ama dedigim gibi ben bu 2 ahcc markası kadar negatif yapma konusunda etkili görmüyorum forumda başka markayla negatif olan çıkmadıgı ve hatta negatif olamayanlar çıktığı için bu şekilde düşündüğümü de belirteyim, altını doldurmak gerekirse.

Sizin yerinizde olsam, 1 ay boyunca bu guzel beslenmeyi yapardım bol bol mor ve yesil renkli seyler tuketirdim. 1 ay sonrayı bekler ahcc tedavisine time health ile güzelce başlardım durumum varsa fazladan alarak sonradan stok sıkıntısı çekmemek için. Ama eğer sabırsızsanız eczaneden de ahcc alabilirsiniz o sekilde bu sureci sürdürebilirsiniz

cinsellik mumkunse olmasın yakınlasmalardan da kacınmanızı tavsıye ederim sürtünme vs gibi.
    Teşekkür ederim, hoş bulduk. Bal ve pekmezi asla tek başlarına tüketemem. Pekmez tahin ile, bal da petek bal ve kaymak ile. Annem küçüklükten beri süzme bal yediremediğinden sinirlendirdik kadını.

Aslında internette kinoko markayı buldum fakat fiyatı 500 mg 650 liraydı. Yurt dışı sitelere göre pahalı geldi. Bir ay beklersem tavsiye ettiğiniz ahcc'yi stok olarak alabilirim. Cerrahi tedavim bayramdan sonraya sarkacak, bu süreçte çoğalmaması için farklı tavsiyeleriniz olursa sevinirim.

Durum
    Admin

İmutor için aç-tok gibi bir şey hatırlamıyorum. Her ikisinde de kullanabilirsin ama yanlıs yonlendirmeyeyim istersen bi eczaneye sor.

Bu arada günde 2 tane imutor kullanabilirsin. Ben bunu bilmiyordum. Tesadüfen ögrendim, günde tek kullanılması gerektigini sanarken bir gün o zamanlar erkek arkadaşım yani şu anda eşim, ağır bir grip geçirmişti tekrar hasta olmamak için ben tabi bağışıklık bakanı olarak imutor önerdim Eczaneye gidip aldık, eczacı bu ara 2 tane kullanabilirsin bünyen zayıflamasın sonra 1 taneye dönebilirsin demişti ona.

Ordan ögrendim ki 2 tane de kullanabiliniyor. Yani böyle de bir şey var.

Tahin'i muz ile tüketmeni tavsiye ederim hem aşırı güzel oluyor hem de tahin iyi bir besin, faydalı.

Biraz pahalıymış kinoko'nun fiyatı, yurtdışında öyle değildir ama ahcc gibi şeyler türkiye'ye gelirken gümrük ve evrgi masrafları oluyor her ürün gibi belki o sebeptendir birde dolar falan uçtu gitti. Time health'de de fiyatı biraz yükseltmişler öncesine göre ama abartılı bir şey yapmamışlar mecbur dolardan dolayı.

Birde şu cerrahi konusuna değineyim. Eğer için rahat değilse, tek doktorla konuşup hemen cerrahi müdahale istemiyorsan 2.bir doktora görünmeni tavsiye ederim. En azından sonradan keşke görünseydim demezsin. Belli ki senin de kafan karışık. Bu süreçte içine sinen şeyleri yapman çok önemli, cunku insan hep ''acaba sunu yapsaydım söyle olur muydu, acaba böyle yapsaydım daha mı hızlı negatif olurdum bla bla'' diye düşünüyor. Kafanın rahat olması, psikolojinin yerinde olması için hiç sorular sorup kendi kendine düşünme, ikinci doktora görün rahatla derim

Durum
    Yeni Üye

Cerrahi konuda açıkçası doktora fazla güvenemedim. Daha doğrusu bir de Acıbadem'e çıkmayı düşünüyorum. Özellikle sağ kasığımdaki parçacıklar büyük ve bir aradalar, bu bakımdan cerrahi operasyon normal, bu doktora operasyon yaptırmakta kararsızım. Aynı bölgede daha sonraki yaptığım genital temizlik mallığından sonra akıntı ve koku başladı ki bunun yüzünden günde iki kez duşa girme ihtiyacı hissediyorum. Doktor kızarıklığı gördüğü halde incelemedi bile. Belki orası enfeksiyon kaptı ve o halde nasıl uyuşturmayı düşünüyor. Bana dedi ki sadece "Kanatmışsın."

Durum
    Admin

Bence başka doktora görün @Corleone. Bana da çok ilgili gelmedi. Cerrahi operasyonu insan güvenmediği birinin ellerine bırakmak istemez.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence başka doktora görün @Corleone. Bana da çok ilgili gelmedi. Cerrahi operasyonu insan güvenmediği birinin ellerine bırakmak istemez.
    Şaka gibi ben süreci anlatırken bitirmeden daha "Tamam tamam, aç bakalım." dedi. Bayram bitsin, hem test sonuçlarımı öğrenir o şekilde giderim doktora.

Durum
    Admin

Alıntı Corleone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka gibi ben süreci anlatırken bitirmeden daha "Tamam tamam, aç bakalım." dedi. Bayram bitsin, hem test sonuçlarımı öğrenir o şekilde giderim doktora.
    Fazla konuşma ben bi bakayım demiş gibi