Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 31 ve olanlar

Durum
    Sarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 31 ve olanlar

Merhaba
    Ben burda yazılan her şeyi okuyup etkilenen biriyim.
    İki doktora gittim ikiside bende çıkan tek siğili görüp önemsiz dediler.
    - Doktorunuz önemsizde desede öyle değil bence burda doğru olan ilgili doktor bulup gitmek. Özel klinik bence daha doğru.
    İlk doktorum internete bakıp moralini bozma diyince şüphelendim ve bu bloga denk geldim ve yapmam gerekenleri listeledim.
    Bende int bulduğun kliniğe gittim lazer işlemine 1500 tl verdim
    Bence yakma işlemi en önemlisiydi ve hemen yapılması gerekiyordu. Ama dokturumu dikkatsiz buldum. Çünkü üç hafta sonra tekrar yakma işlemi için gittim daha önce onlar siğil değil dediği yere işlem yapınca içime şüphe düştü ve test sonucum geldi
    -Tip 31
    İnanılmaz bir üzüntü kapladı içimi tekrar bir araştırmaya koyuldum.
    Bu süreçte genital bölgemde molluskum da çıktı buna jinekoloji yada kadın hastalıkları doktoru bişey yapamayacağı için dermatolojiye gittim. Koter yapacak.
    Kan tahlili istedi başka bulaşıcı hastalık olabilir diye bunu duyuncada korktum ama iyi oldu bişey öğreneceksemde bu süreçte öğreneyim ve çaresine bakayım.

- Bir yazı okudum “bunun bir deri hastalığı olduğunu hiç hişey yapmasakta ortalama 2 senede geçtiğini düşünürsek siz kendinize dikkat ediyorsunuz geçecek olduğunu düşünün üzülmeyin ve korktuğunuz kanser riski 15-20 yıl sonrası için geçerli siz zaten hastalığınızı biliyosunuz hastalık sinsice ilerleyip size süpriz yapamayacak düzenli smear yaptıracaksınız yazıyordu. Evet bende böyle düşünüyorum bu virüs grip gibi grip olunca nasıl insanlardan uzak duruyorsak bu süreçte insanlardan uzak duruyoruz. Tedavi oluyoruz. Psikolojim içinde doktora gitmeyi düşünüyorum ama maddi açıdan çok sarsıldım o biraz bekleyecek.

Burdaki herkes deneyimleri önemli benim nacizane tavsiyelerim
    - kendinize liste yapın
    -Doktor araştırın (Çünkü size önemsiz üç ay sonra gel diyebilirler inanmayın asla)
    - mutlaka test yaptırın zaten bir ayda çıkıyo imkanınız varsa yaptırın.
    -smear
    -Hpv genotipleme testi
    -Hemen ahcc siparişi verin ( gittiğim ilk iki doktor bunun konusunu bile açmadı ben araştırmasam iki ay kayıbım olacaktı ne kadar büyük birşey bu )
    - dermatolojiyede mutlaka görünün başka bulaşıcı hastalıklar için kan testi var bunuda isteyin
    - koteri veya lazeri dermatolojiye yaptırın bence çünkü onlar daha dikkatli ben ilk doktora hemen olsun diye yapın dedim ama hepsini görebildiğini düşünmüyorum.
    - ozon tedaviside ahcc gibi ve güzel bir takviye olacağını düşündüğüm için bunu yaptıracağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 31 ve olanlar

Merhaba Sarı,

Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim, gelecekteki arkadaşlara da umarım faydalı olur bu yazı.
    Zaten doktorların çok önemsemediğini hemen idrak etmişsin, ahcc'nin konusunu açmamaları konusunda bazıları gerçekten bilmiyor, yani hpv konusundaki gelişmeleri takip etmiyor, bazıları bildiği halde çarşaf çarşaf ahcc almayın kanmayın bu oyunlara 3 yıl sonra negatif olacaksınız diye yazan ünlü bir doktor var. Bu kişiye sanırım bizim forumu göndermişler burada herkes ahcc ile negatif oluyor diye. Hiçbir şey dememiş, hiçbir açıklaması yok. Yani nasıl oluyorlar? diye bile sormamış. Ben çok iyi niyetli bulmuyorum bu düşünce tarzını. Kimse 3 yıl siğillerle yaşamak istemiyor insan kafayı yiyor bu dönemin psikolojisini anlamıyorlar. 3 yıl neden ömrümden harcayayım varsa bir şey deneyelim bütçemiz ölçüsünde kafasında oldum hep. Ama şunu kesin olarak biliyorum ki; her doktor için geçerli değil elbette bazıları sizin hep hpv kalmaya devam etmenizi istiyor çünkü hpv demek eşittir siğilleri düzenli yaktırmanız, düzenli muayaneye gitmeniz demek..

Kısaca biz forumca şunu anladık, kendi kendimizi iyileştirmeyi bulduk. Şaka ama gerçek. Onlara kalsa bir allahın kulu çıkıp ya ahcc diye bir şey var ama çok etkili olur mu olmaz mı bilmiyorum böyle deneyler yapıldı güzel sonuçlar alınmış, istersen bir dene? demedi. Anca siğil çıkarsa gel yakalım, gel donduralım.. Sadece muayane ve siğil işlemlerine verdiğim parayla o dönem 2 ülkeyi gezerdim bunu söyleyeyim.

Benim için de en önemlisi:

- İyi doktoru bul, güven duyduğun doktoru bul.
    - Hpv genotipleme testi yaptır
    - Çıkan sonuç ne olursa olsun beslenmeyi düzelt, sigara bırakabiliyorsan bırak, bırakamıyorsan azalt, alkolü kes, uyku-spor düzenli.
    - Yeşil çay, kefir, kivi, yeşil çarliston biber ve mor renkli besinler tüket.
    - Durumun varsa ahcc al.
    - Durumun yoksa imutor kullanıp en azından bağışıklığı sabit tutmaya çalış ve beslenmeyle yükseltmeye çalış.
    - Düzenli siğil tedavisi (her ay gidip yaktır veya dondur)
    - Psikolojiyi iyi tutmak için kötü senaryolar üretmemek, içine sinmeyen bir şey varsa içine sinen şeyi yapmak, kötü senaryo yazmaya başladığında kafada, hemen gidip bir doktora sormak ve daha fazla psikolojinle oynamamak
    - Hiç geçmeyeceğine dair düşünceyi kafandan atmak, geçeceğine ama sabırlı olmaya, bu sürecin kısa olmadığına inanmak ve bilmek
    - Cinsel ilişkiden kaçınmak. Cinsel yakınlaşmalardan kaçınmak. İlla da ben yapıcam diyene; prezervatif mümkünse (süreci uzatma ihtimali old. bile bile)
    - Jiletten kaçınmak, tüy dökücü ya da makas ile tüyleri kısaltmak/almak.

İşte böyle. Ve bunu bir süre sürekli devam ettirmek.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sarı,

Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim, gelecekteki arkadaşlara da umarım faydalı olur bu yazı.
    Zaten doktorların çok önemsemediğini hemen idrak etmişsin, ahcc'nin konusunu açmamaları konusunda bazıları gerçekten bilmiyor, yani hpv konusundaki gelişmeleri takip etmiyor, bazıları bildiği halde çarşaf çarşaf ahcc almayın kanmayın bu oyunlara 3 yıl sonra negatif olacaksınız diye yazan ünlü bir doktor var. Bu kişiye sanırım bizim forumu göndermişler burada herkes ahcc ile negatif oluyor diye. Hiçbir şey dememiş, hiçbir açıklaması yok. Yani nasıl oluyorlar? diye bile sormamış. Ben çok iyi niyetli bulmuyorum bu düşünce tarzını. Kimse 3 yıl siğillerle yaşamak istemiyor insan kafayı yiyor bu dönemin psikolojisini anlamıyorlar. 3 yıl neden ömrümden harcayayım varsa bir şey deneyelim bütçemiz ölçüsünde kafasında oldum hep. Ama şunu kesin olarak biliyorum ki; her doktor için geçerli değil elbette bazıları sizin hep hpv kalmaya devam etmenizi istiyor çünkü hpv demek eşittir siğilleri düzenli yaktırmanız, düzenli muayaneye gitmeniz demek..

Kısaca biz forumca şunu anladık, kendi kendimizi iyileştirmeyi bulduk. Şaka ama gerçek. Onlara kalsa bir allahın kulu çıkıp ya ahcc diye bir şey var ama çok etkili olur mu olmaz mı bilmiyorum böyle deneyler yapıldı güzel sonuçlar alınmış, istersen bir dene? demedi. Anca siğil çıkarsa gel yakalım, gel donduralım.. Sadece muayane ve siğil işlemlerine verdiğim parayla o dönem 2 ülkeyi gezerdim bunu söyleyeyim.

Benim için de en önemlisi:

- İyi doktoru bul, güven duyduğun doktoru bul.
    - Hpv genotipleme testi yaptır
    - Çıkan sonuç ne olursa olsun beslenmeyi düzelt, sigara bırakabiliyorsan bırak, bırakamıyorsan azalt, alkolü kes, uyku-spor düzenli.
    - Yeşil çay, kefir, kivi, yeşil çarliston biber ve mor renkli besinler tüket.
    - Durumun varsa ahcc al.
    - Durumun yoksa imutor kullanıp en azından bağışıklığı sabit tutmaya çalış ve beslenmeyle yükseltmeye çalış.
    - Düzenli siğil tedavisi (her ay gidip yaktır veya dondur)
    - Psikolojiyi iyi tutmak için kötü senaryolar üretmemek, içine sinmeyen bir şey varsa içine sinen şeyi yapmak, kötü senaryo yazmaya başladığında kafada, hemen gidip bir doktora sormak ve daha fazla psikolojinle oynamamak
    - Hiç geçmeyeceğine dair düşünceyi kafandan atmak, geçeceğine ama sabırlı olmaya, bu sürecin kısa olmadığına inanmak ve bilmek
    - Cinsel ilişkiden kaçınmak. Cinsel yakınlaşmalardan kaçınmak. İlla da ben yapıcam diyene; prezervatif mümkünse (süreci uzatma ihtimali old. bile bile)
    - Jiletten kaçınmak, tüy dökücü ya da makas ile tüyleri kısaltmak/almak.

İşte böyle. Ve bunu bir süre sürekli devam ettirmek.
    Sayenizde bilinçlendiğim için çok mutluyum
    Hasta olan kimse mutlu değil ama korkularımıza kapılmak bizi daha çok hasta ediyor bundan eminim

Durum
    Yeni Üye

Bugün ozon tedavisine başladım tedaviyi uygulayan doktorum hpvyi yakından takip ettiğini bir çok hastada kesin sonuç almakta çok başarılı olduğunu söyledi ve eğer bu tedaviden sonuç almazsam direkt virüsüün etkilerini tersine çeviren başka bir tedavi olduğunuda söyledi şahsen günlerce kendimi kahrettim deli ettim üzdüm sonrada kabullendim derken bunları duyduğum için çok şanslıyım burayada yazıyorum ki aldığım sonuç etkili olursa benim gibi imkanı olanların kendini deli etmeden sonuca ulaşabildiğini görsün ayrıca korunma aşımı oldum vitaminlerimi içiyorum ahcc alıyorum bir kaşık bal içiyorum ve çok inandım çok kısa sürede sonuç alacağıma inanıyorum tam iki ay oldu hasta olalı bir ay ozon tedavisi sürecek eğer iyileşirsem heryere yazıcam bunu sizi seviyorum

Durum
    İrem11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Haberlerini büyük merakla bekliyoruz insallah bizim icinde bir umut isiği olur. )))

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

İnşallah güzel sonuçlarla dönersiniz

Durum
    Yeni Üye

O kadar korkak biriyim ki günlerce ağlamıştım şimdi tam bir sene oldu dün çok ufak bir sigili yaktırdım düzenli doktora gitmeye alıştım kötü maddelerde kullandım koronada oldum ahcc yi 6 ay içtim ozon tedavisi yaptırdım ve eğer varsada zamanla kaybolacağına inanıyorum ve hpv olan herkes ağzında çıkacak sanıyor bende öyle ilk boğazım şiştiğinde kafayı yemiştim yaniii şimdi tek tavsiyem var korkmayın planlı olun yaptığım herşeyin faydası olduğuna inanıyorum iyileşeceğimi biliyorum tecrübe farklı birşey

Durum
    Ares16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Sarı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar korkak biriyim ki günlerce ağlamıştım şimdi tam bir sene oldu dün çok ufak bir sigili yaktırdım düzenli doktora gitmeye alıştım kötü maddelerde kullandım koronada oldum ahcc yi 6 ay içtim ozon tedavisi yaptırdım ve eğer varsada zamanla kaybolacağına inanıyorum ve hpv olan herkes ağzında çıkacak sanıyor bende öyle ilk boğazım şiştiğinde kafayı yemiştim yaniii şimdi tek tavsiyem var korkmayın planlı olun yaptığım herşeyin faydası olduğuna inanıyorum iyileşeceğimi biliyorum tecrübe farklı birşey
    Tedavi sürecinde geçen Bir sene içinde mi kötü madde kullandınız? 6 ayda bir geneotipleme tavsiye edilir siz yaptırdınız mi