Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 16 pozitif

Durum
    Meri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv 16 pozitif

Herkese merhaba sürecimi sizinle paylaşmak istedim. 4 ay önce genital siğille karşılaştım ve bir anda çok artmaya başladı internetten araştırınca doğruca kadın doğuma gittim. Smear ve hpv testi oldum ve hpv 16 olduğumu öğrendim. Smear testim temiz çıktı. Normalde 16 da siğil çıkma ihtimalinin çok düşük olduğunu okumuştum beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. Doktoruma kronik kokulu akıntım olduğunu söyleyince o da kolonoskopi yapmaya karar verdi. Haftaya hem siğillerimi yaktırıp hem de kolonoskopi yaptıracağım. 24 yaşındayım. Ahcc kullanımında doktorum bunun kanıtlanmış bir tedavi olmadığını söyledi kullansam bile tekrar edebilirmiş. Açıkçası bu süreç boyunca motivasyonumu yükseltmeye çalışırken yoruldum arkadaşlar. Sigara kullanıyorum azaltan herkesi tebrik ederim ben azaltamıyorum. Benimle birlikte bu virüsü öğrenen ailem ve arkadaşlarım var. O kadar bilinçsiziz ki bunu anlatmayı konuşmayı ayıp zannediyoruz. Bu tarz bulaşıcı hastalıkların lisede derslerde bahsedilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu virüs sadece cinsel yolla bulaşmıyor. Klozetten, iç çamaşırından havludan genitalin temas edebileceği birden fazla kişinin kullanımı olabilen şeylerden bulaşabiliyor. Çok eşlilik diyip sorunu bulmuş gibi davranamazsınız çünkü eşiniz klozetten kapıp size de bulaştırmış olabilir. Ben evdeki klozeti kullanmıyorum artık aileme bulaştırmamak için. Virüse yakalandığını bilmeyen insanlar var daha doğrusu bu virüsü hiç tanımayan insanlar var. Belki birilerine faydamız olur diye anlatmaktan çekinmeyin kendinizden bahsetmek zorunda değilsiniz ki ben de kimliğimi saklayıp yazıyorum bu yazıyı. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv 16 pozitif

Meri sana kötü bir haberim var. Bu virüs %99 cinsel yolla bulaşıyor. Sandığın gibi tuvaletmiş, klozetmiş, havuzmuş, çarşafmış gibi etmenler %1 hatta %1 ihtimalin bile daha düşük bir ihtimaldir. Bizzat bu konuda çeşitli makaleler var zamanında ben okumuştum sen de araştırabilirsin. Dr.nevra ve hakan beyle yaptıgımız yazılı roportajda da kendileri bunun çok nadir oldugunu söylemişti zaten forum üyeleri olarak genelde bildiğimiz bir şeydi. İlla cinsel ilişkiye gerek yok, sürtünme vs ile de bulaşıyor bu sebeple bakire olup da hpv olan kişilerde olabiliyor.

Hatta daha açık konuşayım: Doktorların çoğu insanların evliliği bozulmasın diye üstünü örter bu konunun. Çünkü 10 yıldır birlikte olan bir çiftte durup dururken hpv çıkması demek, eşlerden birinin diğerini aldatmış olma ihtimalini de gösteriyor. Bu da evlilik için çok büyük bir sorun ve doktorlar bu kısma karışmak istemiyor, insanların ilişkilerine evliliğine balta vurmak istemiyor doğal olarak. O sebeple evet wc'den de bulaşmış olabilir diyorlar.

Ayrıca evdeki klozetten ailene bulaşmaz. Öyle bir şey olsaydı 1bucuk yıl hpv kaldım annem babam ve yakın arkadaşım hpv olmuş olurlardı. Bir diğeri de tüm forum ailesine bulaştırmış, çoluğuna çocuğuna bulaştırmış olurdu. Sana tavsiyem bir şey duyduğunda bunu sorgulaman. Mantık süzgecinden geçmiyorsa inanmaman. Ona bakarsan hpv öpüşmeyle de bulaşıyor diyen magazinsel haberler var.. Yalan ve bilgi kirliliği.

Forumdaki en büyük amacım bilgi kirliliği olmaması. İnsanlar bu sebeple birçok doğru bilgiye bu kaynaktan ulaşıyorlar ve bilinçleniyorlar.

En son yazdığın kısma değineyim; ''Kimse çok eşlilik diyip sorunu bulmuş gibi'' davranmıyor, sorun zaten %99 cinsel yolla bulaşıyor olması ve bu bilimsel bir bilgi. Kabul edersin, etmezsin bu kısım beni ilgilendirmiyor. Ama GERÇEK BU. Bilgin olsun.

Durum
    Banlı Üye

Bu konuyla ilgili yaklaşık bir haftadır araştırma yapıyorum sizin düşüncenizi savunan doktorlara da rastladım. Araştırmalarımın ve doktorumun söylediğine göre yazdım bu yazıyı. Evli değilim doktorumun beni kurtaracağı bir durum yok.
    Mantık süzgeçinden geçirdiğimde temas yoluyla geçen bu virüs taşıyan kişinin Genitalinin değdiği şeyle de bulaşabilmesi. Bu oranın düşük olduğunu inkar etmiyorum ancak %1 in de bilimsel olduğunu düşünmüyorum
    Amacım bilgi kirliliği değil ancak bu forumda bileği eksikliği olduğunu görmemek imkansız.
    Ahcc ile ilgili yorum yapmamanıza şaşırdım Arya .
    Her konu başlığının altına mutlaka numara bırakarak insanları ahcc konusunda teşvik ediyorsun. Kesin kanıtlanmamış bir tedavi yöntemi bununla ilgili mutlaka makale okumuşsundur. Uçuk fiyatlardan satılan ve uzun süre kullanım gerektirdiğini söylenen bu ilaç için insan pazarlama planı olduğunu düşünmeden edemiyor değil mi ? Mantık süzgeçinden geçirildiğinde yani. Bağışıklık için ek takviye kime hangi oranda gerekli eksik olan takviye nedir bilinmeden herkese aynı ilacı tavsiye etmek sağlıklı mı sence ?

Durum
    Banlı Üye

Sigarayı bırakamıyorum diyen bir insana ahcc yi önermişsiniz. Bu sağlıklı mı nikotin sakızı bantlar vs bunları önermektense ahcc ile sigarayı kullansan dahi hpvyi yenebilirsin diyorsunuz. Amaç sağlık iyi niyet vs gibi şeylerse yazdıklarınızı sorgulayın lütfen.

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

AHCC yi arastirirsaniz sadece Arya'nin onermedigini gorursunuz. Ozellikle yabanci kaynaklarda da AHCC cok fazla oneriliyor. Burda sitenin admini ve negatif olmus bir hpvli olarak bence Arya oneriyor. Basta bana da garip gelse de arastirdikca gercekligine inandim. Arastirmadan boyle yazmaniz bence biraz kirici. Hele de Arya daha onermemisken Sanki bilenmişte gelmis gibisiniz. Bende de hpv 16 var umarim kisa zamanda atlatirsiniz.

Durum
    Admin

Mericim biliyor musun bu forum senden çok gördü? O yüzden ilk değilsin ama saygısız ve kavgacı üslubundan dolayı son olacaksın.

Her şeye mantıklı bir açıklamam veya cevabım var çünkü bilimsel bir çizgide ilerliyoruz.

İlk şu en son yazdığına; sigara mevzusuna değineyim. Kişi negatif olmak istiyor, ahcc kullanmak istiyor ama sigarayı bırakamıyorsa napmam gerek mesela? Sigarayı bırakamayan insanın elinden çekip sigara alacak halim yok, koca koca insanlarız. Ben de zorlandım ve azalttım, bırakamadım ama negatif oldum mu? Oldum. Her neyse; sigarayı tamamen bırakamayan biri hpv ile yaşasın ve onu terk edelim anlamına gelmiyor bu. Maddi durumu yerindeyse ahcc kullanabilir bu surecte de mutlaka bırakmasa bile azaltmasını, hiçbirini göze almıyorsa negatif olamama riskini göze almasını hep söylerim.

Ahcc ile ilgili yorum yapmamanıza şaşırdım diyerek bununla ilgili ne yorum yapmamı beklediniz?
    ''Aaaa doktorunuz önermediyse çok haklıdır'' ya da ''doktorunuz önermedi mi lanet olsun inanılmaz nasıl önermez'' dememi mi beklediniz

Herkesin kendi düşüncesi, ahcc tek kurtuluş yolu değil, ahcc'siz de negatif olunuyor ama süreç çok daha uzun sürüyor ve bu uzun süreçte aylarca/yıllarca beslenmeye-cinselliğe aşırı dikkat etmek gerekiyor. Ahcc bu yoldaki bir araç ve şimdilik etkili bir çözüm aracı ama ahcc'siz negatif olunmaz gibi bir şey benden duyamazsınız.

Ek olarak; her konuda ben numara bırakmıyorum. Forumu okumadığınız o kadar belli ki, bilmiyorum farkında mısınız ama insanlar soruyorlar nasıl tedarik edebilirim diye veya kullanmayı düşünüyorum nasıl alacağım diye. Napayım? ''ara git bul'' mu diyeyim. Çok komiksin valla güldürdün.

En başta aklına şunu sokman gerekiyor: Burası bir yardımlaşma ve paylaşım platformu. Bilgi paylaştıkça çoğalır ve bilinçlenir insanlar.
    Ben değil, herkes ama herkes bu forumda birbirine yardım ediyor ve tüm bu güzellik, bu destek bu şekilde ortaya çıkıyor.
    Ahcc kanıtlanmamış hım okay peki bunca üye nasıl negatif olduk, tek tek hepimizle röportaj yapıp öyle gel karşıma.
    Bütün yurtdışındaki yabancı insanlar nasıl negatif oldu bunu da anlat biraz da.
    Judith smith'in deneylerindeki sonuçları da oku ara sıra ne gibi sonuçlar çıkmış bir bak bakalım negatiflik oranına.

Ve tüm söylediklerin için wc'den bulaşma vs bunlar için senden bilimsel makale istiyorum. Nasıl ki ben insanları bilinçlendirirken, kongredir o'dur budur şudur bir makale, bilimsel bir şey göstermişsem sen de göstermelisin. Ondan sonra belki münazara yapıp konuyu güzelce tartışırız ama bu üslupla değil.

Kendine iyi bak, bu forumun iyi niyetli ve paylaşıma önem veren bir üyesi olamayacaksın üzgünüm.

Durum
    Admin

Alıntı sunnyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHCC yi arastirirsaniz sadece Arya'nin onermedigini gorursunuz. Ozellikle yabanci kaynaklarda da AHCC cok fazla oneriliyor. Burda sitenin admini ve negatif olmus bir hpvli olarak bence Arya oneriyor. Basta bana da garip gelse de arastirdikca gercekligine inandim. Arastirmadan boyle yazmaniz bence biraz kirici. Hele de Arya daha onermemisken Sanki bilenmiste gelmis gibisiniz. Bende de hpv 16 var umarim kisa zamanda atlatirsiniz.

Ah kuzum benim, hemen yazmış, eksik olma. Sizlerle olan iletişimimiz, paylaşımlarımız bana yeter de artar sizin gibi güzel insanlar hep bu forumda olsun. <3

Ayrıca bana da öyle geldi Nasıl canını sıkmış olabilirim acaba diye düşünüyorum şu an hahahaha Foruma şimdi üye olmuş geldiği gibi kaos yaratmaya çalıştı. Allaha yakın bize uzak.

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Senin gibilere cevap vermezdim ben ama dayanamadım yazıyorum. Arya'nın hakkını yedirtmem sana... Üslubun çok kaba, Arya seni uzaklaştırmakla iyi yapmış. Arya benim bu foruma geldiğim ilk halimi belki hatırlar, sudan çıkmış balık gibiydim. Kendimi çok kötü hissediyordum. Arya'nın blogu sayesinde hpv olduğumu öğrendiğim gün başladım ahcc'ye ben. 1 şubattan beri kullanıyorum, Martın başından beri siğilim yok. Ha belki hala nüks edebilir, tipleme yaptırmadım tipini de bilmiyorum belki inatçı bir tip değildir ama belki çok sık nüks yaşayabilecekken yaşamadım, çünkü çok kötü beslenen biriydim, ilk olarak beslenmemi düzelttim, alkolü bıraktım, sigara kullanmasam da pasif içiciydim bunu önledim, Arya olmasaydı bu kadar bilgili olmazdım ve dikkat etmezdim. Doktorum bana ilk etapta ahccyi önermedi, ben bahsedince kullanabilirsin faydalı olur dedi. Buraya gelip kendi çapınızda saçmalarken hpv ile yeni tanışmış şok ve üzüntü içindeki insanların umutlarını da baltalayamazsınız. Ahcc, ilaç değil bu yüzden tedavi sayılmıyor. Arya da hiçbir zaman böyle bir şey iddia etmedi zaten, kendisinde fayda gördüğü ve bilimsel çalışmalarla desteklenen bir şeyi bize tavsiye etti. Çoğu doktor ahccnin öneminin farkında değil, ezberden bilgilerle, eski bilgilerle geçiniyorlar. Acı ama gerçek. Arya olmasaydı benim bu süreçten geçmem çok daha zor olurdu. Umarım senin gibi insanlar azaldıkça biterler.

Durum
    Admin

@Villanelle, Ya ben size kurban olurum yemin ederim ağlıycam şimdi. İlk kez bu kadar duygulandım dudağım titredi bee

Sizde forum üyeleri olarak alıştınız artık 2-3 ayda bir gelip ''ahcc öneriyorsun höğğğğğ, satış mı yapıyon sööööön'' diye bağırıp çağıranlara.

Gerçekten ilk başta çok üzülüyordum neden böyle oluyor diye, kendime haksızlık edildiği için de sinirleniyordum.
    Ama sizlerin yanımda olmasıyla, benim zaten kendimi bilmemle artık hiç takmamaya karar verdim. Beni bağlayan bir şey yok, isteyen kullanır isteyen kullanmaz gerçekten umrumda değil artık. Bazen insanlara uzun uzun anlatıyorsun bilinçlensinler diye başka biri okuyup fesatça şeyler çıkarıyor. Mesela bu örnekteki gibi sanki ben; pazarda don satar gibi durup dururken ahcc numarası atıyorum millete gibi konuşmuş Halbuki insanlar soruyorlar..

Gerçekten hepinize bir parçacık da olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana.

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Arya'cığım insanlar o kadar fesat ki inanmak istemiyorlar senin hiçbir çıkarın olmadan buraya yolu düşen insanlara yardım ettiğine, senin de hpv atlatmış olduğunu unutuyorlar... Ahcc ticareti yaptığını düşünenler almasınlar madem ama burada ahccden fayda görebilecek üyelerin de kafasını karıştıracak ithamlar yazmasınlar, asıl kötü niyet burada. Ben bu forum sayesinde başıma gelenin utanç verici bir şey olmadığını gördüm ve burada bizimle paylaştıkların internetteki bilgi çöplüğünün yanısıra çok değerli şeyler. İnternette bazı yerlerde erkeklere test yapılamayacağı yazıyordu mesela. Bu beni epey üzmüştü, hpvyi yendikten sonra hayatıma girecek olan kişiden tekrar kapabileceğimi düşünmüştüm, daha sonra burada micro array yöntemi ile test yaptıran erkek üyeleri gördüm, içime su serpildi ve bunun gibi sayamayacağım birçok şey... Sana bu forumu kurduğun için ne kadar teşekkür etsem az, minnet duyuyorum... <3