Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV değilmiş (?)

Durum
    ropsofodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV değilmiş (?)

Bugün farkettim ben daha önce genital kondilom (siğil) tedavisi görmüştüm yine yakın çevrede 1 adet ve büyüyeni çıkınca kriyoterapi yaptırdım fakat siğil diye girilir zannediyordum ama "Molluskum kontagiozum" olarak girilmiş e nabız a.

Sizce şimdi bu hpv kaynaklı değil mi? Ben öyle zannetmiştim ama Molluskum kontagiozum olarak girmiş doktor. Biraz kafam karıştı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV değilmiş (?)

Molluskum hpv'den farklıdır. Her ikisi de bulasıcı ama molluskum cok daha masum. O yuzden cok sanslısın eger molluskum ise hiç dert etme, kanser cart curt riski yok. Ama yine tekrarlayabilir o sebeple tekrarlarsa kriyoterapi yaptır yine ama hpv siğilleri kadar sık tekrar edecegını sabmam.

Durum
    ropsofodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Molluskum hpv'den farklıdır. Her ikisi de bulasıcı ama molluskum cok daha masum. O yuzden cok sanslısın eger molluskum ise hiç dert etme, kanser cart curt riski yok. Ama yine tekrarlayabilir o sebeple tekrarlarsa kriyoterapi yaptır yine ama hpv siğilleri kadar sık tekrar edecegını sabmam.
    Yani benimkisi ilginç bir durum oldu. Daha önce en az 4-5 kez genital siğil tedavisi görmüştüm ve doktor onu "genital siğil" olarak girmişti daha sonra aynı bölgeden çıkmadı sadece 1 adet bacak üstünde birşey çıkmıştı, onu ben yine hpv bağlı siğil zanettim ve gidip kriyoterapi uygulattım ve siğil zannederken doktor Molluskum kontagiozum girmiş e nabızda.
    Bir de bu şey tamamen düştü fakat hemen yakınında ufak böyle kırmızı çok küçük birşey daha çıkıyor gibi.

Ben merak ediyorum şimdi ahcc'yi boşuna mı aldım.

Acaba vücudum hpv'yi tamamen atmış mıdır?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bunu ögrenmek icin test yaptırman gerekli. ama hem hpv hem molluskum olabiliyor. Hatta ilk hpv oldugum zaman bende molluskum da vardı ama sonra molluskum bitti.