Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ascus akıntı ve boğaz ağrısı

Durum
    Yalev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ascus akıntı ve boğaz ağrısı

Arkadaslar selam
    Yaklasik 1 ay olucak yoğun beyazımsı kokulu ve kaşıntı yapan akıntı şikayeti ile kadın doğuma gittim. Antibiyoktik fitil ve krem verdi. Kullandım ve geçti gibi oldu. Ben ilaçlarımı kullanırken smear sonucum çıktı ve sonuç ascus 😔
    1 - 1.5 ay sonra tekrar gel dedi. ( mayıs sonu tekrar gideceğim )

Bu arada akıntım gecti fakat bugün sabah boğaz ağrısı ile uyandım ve az önce tuvaletimi yaparken yine beyazımsı akıntı geldi. 1 ay önce de hafif boğaz ağrım vardı. İkisi arasında ki bağlantı açıkcası beni korkutuyor. Bağışıklığım düştüğü için mi akıntım başlıyor yoksa farklı bi durum mu bilemedim. Bu tür sıkıntı yaşayan oldu mu

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Ascus akıntı ve boğaz ağrısı

O bağlantı beni de darliyor. Sadece hpv icin konuşmuyorum baska cybh leri de takip ediyorum herkesin agiz sagligi sıkıntılı boğazında ağzında birseyler yaşıyorlar ama kimse tani almamış. Buna ben de dahil bugün yine kbb ye gittim ve sonuç yine hiç. Bunun icin seviniyorum ama aylardır bu boğazımdaki agri ne bilmiyorum ve " çözümsüz " hissi bende yogun kaygi oluşturuyor.

Ne kadar mantikli konuşurum bu saatte ve bu bilgisizlikle bilmiyorum ama sanırım ağzımızda da bi çeşit bakteri mantar bi tepki bise oluyor.

Yalniz doktorun bugun bana söylediğini de aktarayim: " biz hpv nin bulgularini cok net görür ve iyi tanırız. Ağızda oluşan lezyonlar kendini ve sebebini cok belli eder." Bu cumle beni umutlandirmakla beraber sorunumun tespit edilememesinden kaynakli bayagi da endiselendirdi.

Yazali 2 3 gun olmus. Umarim bogaz agrin geçmiştir. Basit bir soguk alginligi vs.dir. Ancak gemediyse de sunu soyleyebilirim ki mutlaka bir gun bu da bitecek. Bizimle ebediyete intikal etmeyecek sonuçta. Bu kadar insan bu agrilari sonsuza kadar cekmiyordur diye umut ediyorum.

Durum
    Denizminikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv tip 16
    Lütfen kızlar bana bi bakabilir misiniz ? Cın 3 leep olmuyorum ahcc aldım 1 sene kullansam düzelir mi ? Düzelen olmamısmıdır?

Durum
    engineerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

boğazımda 2020.ocakdan beri geçmeyen bir yanma hissi ve düşük seviyeli ateş var. genital siğil tedavisi oluyorum yaklaşık 2 haftadır. bir bağ var mı acaba?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sevgili arkadaşlar bir kere kış ayı yaklaştı, mevsim geçişinde boğaz acısı, ağrısı olabilir. Boğaz da siğil veya bir şey olsa ağrı duymazsınız bundan yana.
    Ek olarak ee dünyaca covid problemimiz var. Bence kesinlikle bi bağlantısı yok. Ben de zamanında düşündüm boğazımda var mıdır dilimde var mıdır diye bu ağız yoluyla öyle kolay bulaşmıyor, genital siğil gibi. 10 hpvliden 7sinde genital sigil çıkar ama, 10 oral ilişki yaşayan kişinin belki 1 kişisinde hatta 50 kişiden 1 kişide çıkar oral hpv yani demek istediğim boğazda siğil veya hpv ile baglantı o kadar kolay oluşmuyor. Objektif düşünün korkmadan, kaygılarınızı kenara bırakarak sizce boğazda ağrı veya acı hpv belirtisi mi yoksa diğer hastalıklar, soğuk algınlığı, farenjit, üşütme tarzı şeyler midir? Bence kesinlikle ikincisi.