Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vulvada Problemi Olan

Durum
    Korkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Vulvada Problemi Olan

Nasıl başlasam bilmiyorum erkek arkadaşım yüzünden hpv bulaştı bana aldattı beni inanın bu şuan umrumda bike değil smearlarım onkojenik hpv bende mevcut değil zaten erkek arkadaşım da da siğil var bende de öyle malum korona yüzünden dr a gidemiyorum elma sirkesi deneyeyim dedim fakat arkadaşlar siğil beyazladı ama siğile yakın olan kısımda beyazladı ama orada lezyon yok yeri nasıl anlatsam size dış dudak var büyük dudak arası vulva deniliyor herhalde işte orası zaten siğilde onun kenarındaydı ama o bölge neden beyazladı anlamadm vulva bölgesi ve korkuyorum VIN fln diye siğil sadece çıkıntılı mı oluyo arkadaşlar lütfen yardım edin çok çaresizim vulva kanseri başlangıcı olmasndan korkuyorum

Durum
    İrem11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Vulvada Problemi Olan

Merhaba ben de aynı durumdayım dudakların yan kısımları elma sirkesinden sonra beyazladı hatta oturup kalkarken acı veriyor batma hissi 2 ay önce rahim ağzı yarasi denmişti muhtemelen hücresel bozulmalar devam ediyor yani virüs hücreleri bozuyor deriye yerleşmiş durumda sigil olmasada virüs o.kisimda mevcut ben de nokta gibi yüzlerce sigil de oluştu korkuyorum ama doktora gittiğimde bekle demişti 2 aydır geçmedi((

Durum
    Yeni Üye

İnanın yani anlam veremiyorum sadece siğili beyazlatması gerekirken orayı da beyazlatması beni korkutuyor artık yani tam bu korona döneminde fark etmem de ayrı bir sıkıntı birde hani 2 çıkıntılı siğil var gördüklerim tabi ama bu klitoris ile dış dudağın arasındaki bu beyazlatma beni korkutuyor iyiden iyiye

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı İrem11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de aynı durumdayım dudakların yan kısımları elma sirkesinden sonra beyazladı hatta oturup kalkarken acı veriyor batma hissi 2 ay önce rahim ağzı yarasi denmişti muhtemelen hücresel bozulmalar devam ediyor yani virüs hücreleri bozuyor deriye yerleşmiş durumda sigil olmasada virüs o.kisimda mevcut ben de nokta gibi yüzlerce sigil de oluştu korkuyorum ama doktora gittiğimde bekle demişti 2 aydır geçmedi((
    Nokta gibi yüzlerce siğil dediğiniz kıl kökleri olabilir mi acaba? Dediğiniz tuhaf geldi çünkü

Durum
    Yeni Üye

Malesef doktor sigil dedi o kadar küçüklerki hücre bozulması olduğunu söylemişti bir kaç kişice daha okumuştum nokta şeklinde:/

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Malesef doktor sigil dedi o kadar küçüklerki hücre bozulması olduğunu söylemişti bir kaç kişice daha okumuştum nokta şeklinde:/
    Merhaba çok geçmiş olsun. Hangi tip tasiyorsunuz biliyor musunuz acaba ? Benim sigillerim de yapı olarak çok minik.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba teşekkür ederim hepimiz atlatacağız inşallah 🙏 tip 16 yim 10. Ayımdayim son 4 aydır rahim ağzı yarasi hücre bozulması ile savaşıyorum deflagyn kullanıyorum bitince smear testi için tekrardan gidecegim inşallah 🙏

Durum
    Yeni Üye

Canım benim bahsettiğim yer vulva ama hpv 16 siğil çıkarıyor mu bilmem ama benim onkojenik hpvler negatif elma sirkesini yanlış mı uyguladım anlamadm siğilimin yanındaki bölgede beyazladı hepsi beyazlamadı tabi ama yani anlamadm tahrişten de beyazlayabilir mi sirke

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba teşekkür ederim hepimiz atlatacağız inşallah 🙏 tip 16 yim 10. Ayımdayim son 4 aydır rahim ağzı yarasi hücre bozulması ile savaşıyorum deflagyn kullanıyorum bitince smear testi için tekrardan gidecegim inşallah 🙏
    Deflagyn etkili olacaktır inşallah. Bu arada yara için kekik suyu icmenizi öneririm çok etkili bir antibiyotik özellikle rahim ağzı için her gün değil ama haftada 2 3 sefer içerseniz iyi gelecektir. Tabii içmeniz için bir sağlık engeliniz yoksa rahatça tüketebilirsiniz. Dilerim en kısa surede atlatirsiniz benim bu hafta tiplemem yapılacak umarım 6 veya 11 dir. Çünkü benimkiler de nokta şeklinde kabarcık değil. Sigilleriniz ilişkiden hemen sonra mi çıktı peki bunu biliyor musunuz

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Korkulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım benim bahsettiğim yer vulva ama hpv 16 siğil çıkarıyor mu bilmem ama benim onkojenik hpvler negatif elma sirkesini yanlış mı uyguladım anlamadm siğilimin yanındaki bölgede beyazladı hepsi beyazlamadı tabi ama yani anlamadm tahrişten de beyazlayabilir mi sirke
    Evet 16 nin siğil çıkarma durumu var. Sirke asit içerdiği için fazla temas ettirmeyin bence çok hassas bir bölge. İmkanınız varsa koter yaptırın kurtulun.