Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yeni hpv bilgi

Durum
    tocaor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

yeni hpv bilgi

arkadaşlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce kasıklarımda 4-5 adet sivilcemsi şey 1 tane de yağ bezesi gibi birşey çıktı, sivilcedir geçer diye bekledim fakat yok, bugün itibariyle doktora gittim cinsel yolla olabilir kaygımı da ilettim "hpv" kelimesini kullanmadı ama bence öyle gibi,,, temasla olur, cinsel yolla olur,havuzda yüzerken olabilir dedi,, biz siğil demeyelim bunlara dedi,siğilin ismini söyledi ama inanın unuttum,, havludan vs ailene geçmez korkma dedi

tek avuntum şu cümlesi oldu, bunlar çok basit çocuklarda bebeklerde olur gibi birşeyler de söyledi, olumlu konuştu, dondurma tedavisi uyguladı ve oralar su toplar şimdi acır diye stafine krem verdi 10 gün sonra gel bakalım yine dedi,

sorum şu bu 20 günlük süreçte kız arkadaşımla birlikte oldum ona geçirmişmiyimdir geçirdiysem nasıl anlarız, şu an ne yapmamız gerekir? hpv olup olmadığını anlamanın kesin bir yolu var mıdır şu an için yoksa 1-2 ay beklenmeli mi?

bu sivilcemsi şeyler geçtiğinde (2-3 aylık süreçte yeniden oluşana kadar-ki umarım çıkmaz)ilişkiye girsek yine de ona bulaştırma ihtimalim var mı? (bu ilk dondurmadan sonra bir daha karşılaşma ihtimalm var mı?)

forumdada okudum elma sirkesi vs uygulamaya dahi başlıycam fakat elim ayağım titriyor, yerimde oturamıyorum, bi yandan biliyorum stres de bu işin düşmanı ama yıkıldım resmen,

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: yeni hpv bilgi

Alıntı tocaor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce kasıklarımda 4-5 adet sivilcemsi şey 1 tane de yağ bezesi gibi birşey çıktı, sivilcedir geçer diye bekledim fakat yok, bugün itibariyle doktora gittim cinsel yolla olabilir kaygımı da ilettim "hpv" kelimesini kullanmadı ama bence öyle gibi,,, temasla olur, cinsel yolla olur,havuzda yüzerken olabilir dedi,, biz siğil demeyelim bunlara dedi,siğilin ismini söyledi ama inanın unuttum,, havludan vs ailene geçmez korkma dedi

tek avuntum şu cümlesi oldu, bunlar çok basit çocuklarda bebeklerde olur gibi birşeyler de söyledi, olumlu konuştu, dondurma tedavisi uyguladı ve oralar su toplar şimdi acır diye stafine krem verdi 10 gün sonra gel bakalım yine dedi,

sorum şu bu 20 günlük süreçte kız arkadaşımla birlikte oldum ona geçirmişmiyimdir geçirdiysem nasıl anlarız, şu an ne yapmamız gerekir? hpv olup olmadığını anlamanın kesin bir yolu var mıdır şu an için yoksa 1-2 ay beklenmeli mi?

bu sivilcemsi şeyler geçtiğinde (2-3 aylık süreçte yeniden oluşana kadar-ki umarım çıkmaz)ilişkiye girsek yine de ona bulaştırma ihtimalim var mı? (bu ilk dondurmadan sonra bir daha karşılaşma ihtimalm var mı?)

forumdada okudum elma sirkesi vs uygulamaya dahi başlıycam fakat elim ayağım titriyor, yerimde oturamıyorum, bi yandan biliyorum stres de bu işin düşmanı ama yıkıldım resmen,

Sakin ol, molluskum var muhtemelen Aşırı onemli bir şey değil, çocuklarda da olur evet ve sıvılceye benzer. İyi huylu ve def etmesi kolay bir şey.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

ilişkiye girmemen lazım şu anda lezyonlar varken.., ilişkiye girdiğin kişiye geçmiş olma ihtimali çok yüksek. molluscum olup olmadığını doktor muayenesi ile anlarsınız
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    tocaor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

doktora gittim baktığında molluscum dedi, 4 hafta kadar önce kriyojenik tedavi uyguladı büyük siğil gibi olan baya küçüldü yumru halini aldı, bikaç tanesi yok oldu bi kaç tanesi hala duruyor gibi, 1 hafta sonra fln 2. gittiğimde doktorum tam iyileşmemiş 2. kez kriyo yapmayalım henüz dedi, bugün ise 3-4 tane daha çok ufak çıktığını farkettim
    öte yandan asıl sorum şu; moluscum yolunduğunda veya sıkıldığında beyaz bir sıvı geliyor denmiş her yerde, ama ben yolduğumda kanama oluyor bu bir şey gösterir mi? karıştırılan hastalıklarda da hpv denmiş doktorun karıştırmış olma ihtimali var mıdır?

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

molluscum sıkıldıgında çok küçük beyaz bir inci tanesi gibi bir öz çıkar. dediğim çok küçük ama .sonrasında kanar zaten. kan etrafa yayılmasına neden olur.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler